Szczepią już jastrzębskich policjantów

W środę, 24 marca, rozpoczęła się ogólnopolska akcja szczepień kolejnej grupy osób w Polsce – służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. W skład grupy 1C wchodzi: Policja, Państwowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Straż Graniczna, Izba Celno-Skarbowa, Straż Miejska, Straż Ochrony Kolei i Inspekcja Transportu Drogowego.

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W czwartek, 25 marca, szczepienia mundurowych ruszyły na Śląsku, a całość działań koordynowana jest w naszym województwie przez policjantów ze Sztabu Policji KWP w Katowicach. Dobry przykład dał Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach inspektor Roman Rabsztyn, który jako pierwszy przyjął szczepionkę, inaugurując w ten sposób akcję. Za nim szczepieniom poddali się kolejni policjanci.

Z kolei w piątek, 26 marca, do szczepień w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej przystąpiło dwudziestu jastrzębskich policjantów, którzy na co dzień, już od ponad roku, stoją na pierwszej linii frontu walki ze skutkami epidemii koronawirusa i choroby Covid-19.

„Szacujemy, że akcja podania pierwszej dawki szczepionki powinna zakończyć się dla jastrzębskich mundurowych jeszcze w kwietniu, jeśli oczywiście nie wystąpią żadne nieprzewidziane utrudnienia” – informuje KMP w Jastrzębiu-Zdroju. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

 1. No cóż. Jak mówi mój znajomek: głupich nie żal. Teraz wyjdzie kto ma jaką odporność. I zapomnijcie, zomole, że będziecie mogli zgłosić nop.
  Słyszałem, że z tą „dobrowolnością” to nie jest tak różowo w mundurówce…
  A i ponoć gadzinówka wybiórcza napisała artykuł (zasłyszane w radiu) w stylu „dlaczego funkcjonariusze nie chcą się szczepić”. Nie czytałem, bo nie zaglądam do szamba, ale samo zagadnienie mnie rozbawiło…

 2. Lila.
  Do Pawła ,twój guru to jest ten z dużą głową
  który jest bardzo mądry przed kamerą ,nie wyjeżdżaj z polityką gdzie jest walka o zdrowie i życie ludzi .
  Są grupy ludzi gdzie powinny być zaszczepione w pierwszej kolejności ,
  Górnicy którzy zjeżdżają na dół ,mają fundację która powinna szczepić tych ludzi ,handlowcy ale są właściciele sklepów co nie dbają o swoich pracowników ,zwłaszcza tych małych .Są ludzie tłuki którzy chodzili bez maseczek ,ale jak coś się stanie szukają winnych i tak jak to piszę Pawełek .

  1. Do Anonim:
   Wg mnie pandemia jest tylko w TV. Włącz media,, nie zaglądaj do nich co chwilę. Widzisz pandemie w koło? Ile na twojej klatce w bloku od roku wisiało klepsydr? Ta pseudo walka,z pseudo wirusem, pozbawia prawa do życia wielu innych ludzi, chorych nie mniej poważne choroby, jak guzy mózgu itl. Wiem, powiedz, że tych z zagrożeniem życia biorą, tylko wiele tych niezagrażający chorób to bomby zegarowe, z którymi się walczy w zarodku, a nie czeka na atak. W sumie nie każdy umiera na COVID, ale każdy zmarły może go mieć. Co do szczepienia,masz potrzebę zrób to, oddam ci mój termin na koncowke maja. Tylko proszę, nie robić gorszych ludzi z niezaszczepionych. Pamiętaj zaszczepiony dalej zaraza, ale może nie zachoruje. Pamiętaj jesteśmy wolni i mamy prawo sami o sobie decydować. Ten stres, który wywołują u Ciebie media, szkodzi Ci dużo bardziej i długo oddziałuje czasowo. Zdrowia życzę

 3. Do koło: tutaj włącz myślenie i zobacz ile pan w handlu odeszła na tą straszna chorobę? Mają największy kontakt z ludźmi, z iloma to bezobjawowymi się spotykają, a jednak nie chorują hmmmm. Twój Guru Mateusz, przedstawia go jako inteligenta forme życia. Wirus wie że ma atakować na siłowniach, marketach u fryzjera itp, ale Mateusz zabronil mu ruszać ekspedientek i ludzi w kościołach

  1. Ty to widać głupi jesteś a co robiłeś ankietę w sklepach ile chorowało sprzedawczyń? Co za pomyślunek typowy dla januszów jastrzebskich. Nawet ci co chorowali bezobjawowo to maja tez powikłania po wirusie. Wiesz co to jest w ogóle wirus?!!! Jak masz nawet wirusa WZW B i nie musisz mieć zażółcenia skóry a wirusa masz w sobie i zarażach innych, kiedy dojdzie np. do stosunku, czy ktos ma rane czy zacięcie a narzędzie jest źle wysterelizowane i już zakazi sie inny tak można u fryzjera , kosmetyczki, lekarza, dentysty więc ośle nie pisz tu jakiś bajek.
   Ty się martw aby ktoś z twojej rodziny nie odszedł czy nawet ty sam róznie to bywa niejeden taki prześmiewac leżał na oddziale covidowym

   1. Do: PANCELINA
    ostatnie zdanie jest najlepsze 🙂 brawo ty

    a co do pan w sklepie, to tam wirus tez atakuje, ale nie ma szans z magiczna plexi 😀 takze ankiet nie trzeba robic ;p

 4. Strażnicy miejscy wożą się samochodami po mieście albo drzemią w zaułkach a ekspedientki w sklepach znowu pominięte

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry