Szkoła XXI wieku

Niedługo będzie obchodziła swoje 70-lecie i jest jedną z najstarszych w mieście, a stała się szkołą na miarę XXI wieku. Tak teraz prezentuje się po remoncie Szkoła Podstawowa nr 17 w Jastrzębiu Ruptawie. Jej dyrektor Beata Cisek nie kryje entuzjazmu i radości, dumna z efektu jest również prezydent Anna Hetman.

„Oddajemy szkołę naprawdę na miarę XXI wieku. Właściwie to szkoła nie tylko została wyremontowana, ale całkowicie przebudowana. Mieszkańcy Ruptawy czekali na to od wielu lat. Szkoła wygląda pięknie i jest w pełni zmodernizowana oraz przygotowana do wezwań nowoczesnej edukacji. Ta szkoła to duma dla miasta i jestem przekonana, że będzie dobrze służyła przez wiele lat tutejszej społeczności” – mówi prezydent Hetman.

Szkoła rzeczywiście sprawia imponujące wrażenie. Nie tylko lśni z zewnątrz, ale i wewnątrz jest dobrze przygotowana do czekających ją zadań. Przygotowano ją do funkcjonowania w warunkach szkód górniczych, przeprowadzono termomodernizację, zmieniono ogrzewanie z węglowego na gazowe, zamontowano fotowoltaikę. Zamontowano centralną windę osobową, jak i windy dla niepełnosprawnych na schodach. Wyremontowano i wyposażono pomieszczenia szkoły, zaadaptowano również strych na pomieszczenia użytkowe. Jak mówi Maria Pilarska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji, odpowiedzialna za remont, wykorzystano niemal każdy centymetr powierzchni budynku. Ma być również zainstalowany nowoczesny system komputerowy. Koszt modernizacji to 18,5 mln zł, z tego 1,5 mln ze środków zewnętrznych.

„Ta szkoła napełnia mnie ogromną dumą i radością, a zarazem pokorą i odpowiedzialnością, żebyśmy mogli jak najlepiej wykorzystać jej możliwości. Pracuję tu od wielu lat, znam te dzieci i ich rodziców i cieszę się, że będziemy mogli im zaoferować naukę w takich warunkach. Jestem przekonana, że przy naszej współpracy jesteśmy w stanie sprostać tej trudnej sytuacji w czasie pandemii, w jakiej się wszyscy znajdujemy. Uczyniliśmy, co tylko możliwe, żeby się do tego dobrze przygotować i w pełni wykorzystać możliwości tego pięknego budynku” – cieszy się dyrektor Beata Cisek.

„Jestem pod wrażeniem tego, co tu zobaczyłem” – ocenia naczelnik Wydziału Edukacji Stanisław Faber.

Wpisy na temat “Szkoła XXI wieku”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry