Szkoły gotowe na „koronę”?

Czy jastrzębskie szkoły są przygotowane na pandemię? Pytanie, które powraca jak mantra, pada także w interpelacji radnego Jarosława Potępy.

Za pośrednictwem Urzędu Miasta rozdysponowano 1602 pojemniki płynu do dezynfekcji, każdy o pojemności 5 litrów oraz 28000 maseczek i 58 termometrów (fot. pixabay)

„Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój, zgodnie z obowiązującymi przepisami wdrażają w swoich placówkach wytyczne i zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego i rekomendacje Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wydział Edukacji koordynuje te działania i zwraca szczególną uwagę na potrzeby podyktowane specyfiką tych jednostek” – odpowiada jastrzębski magistrat.

„Ministerstwo Edukacji Narodowej udostępniło formularz, za pośrednictwem którego szkoły i placówki mogą zamawiać odpowiednie ilości maseczek i płynów do dezynfekcji dla uczniów i pracowników, będących w dyspozycji MEN. Za pośrednictwem Urzędu Miasta rozdysponowano 1602 pojemniki płynu do dezynfekcji, każdy o pojemności 5 litrów oraz 28000 maseczek i 58 termometrów” – wyliczają magistraccy urzędnicy.

„Opracowano tak zwaną krótką ścieżkę kontaktu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Wodzisławiu Śląskim, pozwalającą na natychmiastowy kontakt z pracownikiem w przypadku podejrzenia zarażenia wirusem COVID-19. W ramach przyznanego budżetu każdej placówce oświatowej zabezpieczono środki na zadanie 0004 3 7 'Przeciwdzialanie CO VID-19’” – dowiadujemy się na koniec.

Wpisy na temat “Szkoły gotowe na „koronę”?”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry