Szukają bezdomnych. Także za kinem „Centrum”

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Mróz nie odpuszcza, dlatego jastrzębscy policjanci systematycznie kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu. Napotkanym bezdomnym tłumaczą zagrożenia, jakie wynikają z wychłodzenia i namawiają do skorzystania z pomocy wyspecjalizowanych instytucji. Apelują również do mieszkańców o zwracanie szczególnej uwagi na osoby przebywające w warunkach zagrażających życiu.

„Znacznie obniżyła się temperatura. Chłody stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku oraz dla osób będących pod wpływem alkoholu. Dlatego jastrzębscy policjanci, podczas służby, systematycznie sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Pustostany, prowizoryczne altany czy ogródki działkowe to miejsca codziennie kontrolowane przez mundurowych. Stróże prawa napotkane osoby bezdomne namawiają do skorzystania z pomocy instytucji, które pomogą przetrwać okres niskich temperatur” – czytamy na stronie KMP w Jastrzębiu-Zdroju. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Szukają bezdomnych. Także za kinem „Centrum””

 1. Jedni swoją urzędową głupotą ” produkują ” bezrobotnych i bezdomnych, a drudzy urzędowo troszczą się o ich zdrowie i życie. Ten żałosny cyrk opłacamy MY podatnicy !!!!

  1. Dżordż Lowerboj

   Nie ma bezrobotnych i bezdomnych, którym należy wpółczuć i pomagać.
   Wystarczy zatrudnić się w Czechach. Oferują darmowe zakwaterowanie i wyżywienie.
   Wcale też nie trzeba znać języka.
   Ale jest jeden podstawowy warunek, który rzeczywiście może stanowić problem: należy być trzeźwym.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry