Szybka setka pod Jasną Górą

Martyna Metlak w biegu na 100 m (fot. TL Athletics)

W minioną sobotę w Częstochowie odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny, w którym udział wzięła mocna ekipa TL Athletics Jastrzębie. Spośród naszych zawodników szczególnie godne uwagi wyniki zanotowali Kamil Przybyła (drugie miejsce w biegu na 800 m open) oraz Dawid Wiśniewski (trzecia lokata w trójskoku). Ponadto podopieczni Jakuba Staśkiewicza i Krystiana Ciemały przywieźli spod Jasnej Góry trzy rekordy życiowe, w tym klubowy w biegu na 100 m, który pobiła Martyna Metlak.

TL Athletics Jastrzębie reprezentowany był w Częstochowie przez dziesięciu zawodników. Na „setkę” pobiegli: Martyna Metlak (13. miejsce wśród kobiet, czas 13.27 – rekord życiowy), Nikola Michalak (30., 13.89 s) i Łukasz Urbanek (6. miejsce wśród mężczyzn, czas 11.48), gdzie najbliżej podium w generalce był ostatni z wymienionych, któremu do trzeciego Michała Wróbla z Czwórki Żory zabrakło 0.20 s.

Wspomniana wyżej Michalak pobiegła także na „dwusetkę” i tu z czasem 28.78 s pobiła swoją „życiówkę”, zajmując 20. pozycję open. Drugą z jastrzębianek w tej konkurencji była Oliwia Rygiel (42.; 31.62 s), która także ustanowiła nowy rekord życiowy. Ponadto wśród mężczyzn na 200 m pokonał Wiktor Duda (30.; 28.66 s).

W pozostałych trzech konkurencjach biegowych mieliśmy po jednym zawodniku. Na 400 m pań walczyła Wioleta Matuszczak (27., 1:18.46 s), na 800 m panów – Kamil Przybyła, o którym była mowa we wstępie, zaś na 1500 m – Piotr Wala (9.; 4:40.18). Dodajmy, że Przybyle (czas 2:01.62 s) do pierwszej pozycji zabrakło nieco ponad sekundy, o którą lepszy był Stanisław Witkowski z MOSM Bytom.

Ekipa TL Athletics nie zaniedbała także konkurencji w skokach. W skoku w dal kobiet wystartowała Oliwia Rygiel (12.; 4.10 m), zaś w skoku w dal mężczyzn – Wiktor Duda (10.; 4.53 m). Z kolei w trójskoku za sprawą rezultatu 12.39 m na podium znalazł się Dawid Wiśniewski, który do zwycięzcy Krzysztofa Ludwiczaka z ROW Rybnik stracił 29 cm.

Warto dodać, że ekipa TL Athletics bardzo aktywnie reprezentuje nasze miasto w województwie, choć z różnych powodów nie została uwzględniona przez urzędników w zestawieniu instytycji „obdarowanych” dotacją na szkolenie dzieci i młodzieży. W efekcie klub działa aktualnie m.in. dzięki uruchomionej celem przetrwania zbiórce środków.

Źródła: TL Athletics, Śląski ZLA [pełne wyniki >>]

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry