Tąta w kadrze Polski seniorek

Jagoda Tąta i Oliwia Kutyła, fot. KJ Koka
Jagoda Tąta i Oliwia Kutyła; fot. Facebook / KJ Koka

Polski Związek Judo opublikował wykaz centralnie szkolonych zawodników w ramach Kadr Narodowych Seniorów, U23, Juniorów i Juniorów Młodszych na drugie półrocze 2021 roku. Wśród wyróżnionych zawodników z całej Polski znalazło się aż sześcioro przedstawicieli Klubu Judo Koka, a szczególnym powodem do radości jest fakt, iż w kadrze seniorek mamy Jagodę Tątę!

Jagoda Tąta jest tym samym w gronie ośmiu najlepszych Polek w kategorii wagowej do 63 kg. Warto odnotować, że nazwisko podopiecznej Mateusza Klimka widnieje na tej samej liście, na której mamy m.in. judoczki mające przed sobą start w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Ponadto na listach w kategoriach młodzieżowych znaleźli się także: Karina Grzywacz (juniorki; 44 kg), Oliwia Kutyła (juniorki; 52 kg), Łukasz Sojak (juniorzy młodsi; 90 kg), Anna Kutyła (juniorki młodsze; 44 kg) i Kinga Nowak (juniorki młodsze; 48 kg).

Z kolei w kadrze kobiet U23 mamy jeszcze wychowankę Koki Oliwię Onysk (48 kg), która obecnie reprezentuje barwy AZS AWF Katowice.

Źródło: PZJudo

Wpisy na temat “Tąta w kadrze Polski seniorek”

  1. NASZE perełki.Ogromne gratulacje dla zawodniczek i zawodników.Osobne gorące podziękowania dla szkoleniowców. Talent ,ciężka praca, to wszystko przekłada się na SUKCES Brawo.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry