Test na „koronę”… pod basenem

fot. pixabay

„Już od dziś testy na zakażenie koronawirusem można wykonywać w naszym mieście!” – informują magistraccy urzędnicy.

„Stacjonarny punkt pobierania wymazów znajduje się przy ulicy Witczaka w Zdroju – na parkingu przy kąpielisku. Stało się tak dzięki porozumieniu, jakie miasto zawarło z Narodowym Funduszem Zdrowia. Testy na COVID-19 będą wykonywać z w nim specjaliści z laboratorium Diagnostyka sp. z o.o. Aby móc skorzystać z bezpłatnego testu, należy mieć skierowanie wystawione przez lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Przy Witczaka będą również wykonywane testy komercyjne” – dowiadujemy się.

Godziny rezerwacji dla pacjentów NFZ (telefon bezpośredni – 663 701 132):

poniedziałek-piątek, 10.15-14.30

sobota-niedziela, 8.00-12.15

Wstępnie punkt poboru wymazów został zakontraktowany do końca 2020 roku, z możliwością przedłużenia. Miasto Jastrzębie-Zdrój nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Teraz mają tam ostry ruch, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość. A poza tym są niestety limity dzienne wykonania testów, których Diagnostyka musi się trzymać

  2. Chciałam się umówić telefonicznie na test na ” koronę” przed wyjazdem do Sanatorium .Duże było moje zdziwienie jak podczas próby połączenia pobrano z mojego konta 4 złotych. Nie umówiłam się przez podany na stronie numer, ponieważ zaraz włączała się automatyczna sekretarka informując ,że połączenie nie może być zrealizowane ,gdyż skrzynka pocztowa jest przepełniona . Próbę ponowiłam trzy razy i straciłam 12 zł za każdym razem słysząc powyższą informację.
    Czemu to ma służyć? Proszę o wyjaśnienie
    Grażyna

      1. U mnie poszło całkiem sprawnie. A też na szybko po ogłoszeniu info, ze by móc wylecieć potrzebny jest wynik testu z certyfikowanym podpisem lekarza. Drugiego dnia juz byłem po badaniu, a kolejnego opublikowali wynik

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry