TL Athletics nie składa broni

Fot. TL Athletics Jastrzębie

W miniony weekend ruszyła lekkoatletyczna Śląska Liga Młodzików, czyli zawodników do lat szesnastu. W pierwszym rzucie imprezy (grupa A), który odbył się w Rudzie Śląskiej, wzięła udział liczna ekipa TL Athletics Jastrzębie. Wprawdzie podopieczni Jakuba Staśkiewicza (biegi) i Krystiana Ciemały (skoki) wystąpili w dość odmłodzonym zestawieniu, ale i tak zdołali wywalczyć w sumie 828 pkt. Ten dorobek dał jastrzębianom 18. miejsce w generalce śląskich klubów. Warto dodać, że klub zdołał zgromadzić i wysłać do boju tak liczną młodą kadrę mimo odrzucenia przez urzędników wniosku o wsparcie z Miasta na szkolenie dzieci i młodzieży.

Spośród naszych zawodników w Rudzie Śląskiej najlepiej zapunktowała Martyna Metlak, która w konkurencji biegu na 100 m osiągnęła czas 13.22 s, dający jej znakomite, trzecie miejsce w zestawieniu ogólnym tych zmagań w gronie ponad trzydziestu uczestniczek. Lepsze czasy od reprezentantki TL Athletics zanotowały tylko Jagoda Żukowska z Bielska-Białej i Hanna Youssef z Rudy Śląskiej.

Metlak wystąpiła także w sztafecie 4×100 m dziewcząt, która dołożyła do dorobku TL Athletics niemal sto oczek. Wraz z urodzoną w 2006 roku lekkoatletką pobiegły tu także młodsze o dwa i trzy lata Julia Durczok, Nikola Stec i Emilia Pietryka. Dodajmy, że Pietryka i Stec przyczyniły się też do wzbogacenia konta naszej ekipy za sprawą startów w konkurencji skoku w dal.

Podsumowując – na 828 pkt. TL Athletics złożyły się wyniki kolejno: Martyny Metlak, sztafety 4×100 m dziewcząt, Emilii Pietryki, Nikoli Stec, sztafety 4×100 m chłopców, Julii Durczok, Wiolety Matuszczak, Julii Gibas, Wiktora Dudy, Remigiusza Wojaczka, Michaliny Ligenzy, Marleny Miśkowiec, Kacpra Depo i Szymona Brózdy. Kadrę naszej ekipy uzupełnili: Victoria Suliga, Tomasz Sawula, Kajetan Bryła, Bruno Chorchos, Tymoteusz Wojaczek i Borys Stefański. Najmłodsi w tym gronie byli urodzeni w 2011 roku Sawula i Chorchos.

Zmagania w Rudzie Śląskiej wygrała miejscowa Pogoń (1804 pkt.), natomiast w całej lidze prowadzi MKS MOSM Bytom (1909 pkt.), który wygrał zmagania w Gliwicach. Drugi rzut zawodów odbędzie się na początku czerwca.

Więcej informacji [TL Athletics] >>

Pełne wyniki [Śląski ZLA] >>

Wpisy na temat “TL Athletics nie składa broni”

    1. wnikliwy obserwator

      No cóż, przecież to nie piłka nożna ani szachy dobrej zmiany, czyli nic się nie należy. a jest to chyba stowarzyszenie, które skupia i trenuje najwięcej dzieciaków i młodych ludzi, ale nie tylko.

      1. dokładnie, zero finansowania, zero wsparcia, bo po co, lepiej jak będą dzieci siedziały przed komputerem niż biegały i się rozwijały fizycznie i psychicznie. Widać rządy nauczycielskie….

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry