„To była kpina ze Śląska”

Związkowcy odrzucili przedstawiony przez Ministerstwo Aktywów Państwowych projekt umowy społecznej dotyczącej transformacji górnictwa i zapowiedzieli przygotowanie własnego projektu do najbliższego piątku. Rozmowy stron mają być wznowione 25 stycznia.

fot. J. Żak

„Chcemy nad tym projektem rozpocząć rzetelne prace (…) Z całym szacunkiem, ale to, co przedstawił rząd, to była kpina ze Śląska i kpina z ewentualnego losu dziesiątek tysięcy ludzi. Umówiliśmy się, że już takie bardzo właściwe negocjacje, mamy nadzieję, że bardzo merytoryczne, rozpoczną się 25 stycznia” – powiedział Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”.

„Myślę, że strona społeczna dzisiaj jest na etapie, który nazywa się etapem negocjacji, i że zmierzamy w kierunku porozumienia” – dodał Artur Soboń, Pełnomocnik Rządu do Spraw Transformacji Spółek Energetycznych i Górnictwa Węglowego. (źródło: www.interia.pl)

  1. Dżordż Lowerboj

    Zamknąć te fabryki smrodu raz na zawsze, bo to czas najwyższy.

    Cała reszta społeczeństwa i środowisko naturalne odetchną nareszcie.

    Gdyby teraz prąd importowany np z Niemiec miał być 10x droższy, to wliczając wszystkie utopione pieniądze w górnictwo, to i tak wyszłoby bardzo tanio.

  2. dominiku k. dlatego wypisałem się z solidarności w 2012 roku a byłem od 1988,bo już wtedy a teraz dopiero związek wchodził do rz…ci pisowcom,a dzisiaj daliście się kupic za bułkę z …musztardą,zrobią z wami co będą chcieli…ważne że daliście na nich głos,bo dla nich jesteśmy warci tylko tyle co kartka wrzucona do urny…nam zakazy a oni na narty..itp..pozdrawiam

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry