To koniec marzeń o kolei w Jastrzębiu?

Samorządowcy z Jastrzębia-Zdroju, Godowa, Gorzyc i Mszany, zainteresowani przebiegiem linii CPK, spotkali się niedawno z sekretarzem stanu w Ministerstwie Infrastruktury Marcinem Horałą, który jest pełnomocnikiem rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. Spotkanie zorganizowała senator Ewa Gawęda, która popiera starania wspomnianych gmin w tym ambitnym przedsięwzięciu.

Czy prognozowane szkody górnicze w rejonie Jastrzębia-Zdroju są tak duże, że faktycznie uniemożliwią budowę linii szybkich prędkości do miasta?

Niestety – jak czytamy na stronie gminy Mszana – choć partnerzy wspólnie poparli wariant, który zakłada przebieg linii CPK przez Jastrzębie-Zdrój, projektanci inwestycji już nie biorą go pod uwagę. Obecnie forsowany jest wariant W54, czyli linia biegnąca ze Skrzyszowa wzdłuż autostrady A1 w Połomi i dalej przez Świerklany.

Jak zauważa Mirosław Szymanek, wójt gminy Mszana, decydenci zrezygnowali z wariantu „przez Jastrzębie-Zdrój” po opiniach spółek górniczych powołujących się na duże szkody górnicze.

Ustalono, że w najbliższej przyszłości dojdzie do kolejnego spotkania „na szczycie”: CPK, samorządy i spółki górnicze, tak aby przeanalizować, czy prognozowane szkody górnicze w rejonie Jastrzębia-Zdroju są tak duże, że faktycznie uniemożliwią budowę linii szybkich prędkości do naszego miasta.

  1. Kochani mamy piękny dzień jak wam się podobają kwiatki ze zdjęcia.

    Po co wam kolej mamy szlak rowerowy.

    Mieszkańcy miasta cieszcie się za dwa lata będzie most a to skok cywilizacyjny na poziomie wybudowania szybkiej kolei.Most będzie godny wszystkich remontów na świecie 👻😬

  2. ale ta kolej niektorych napedza politycznie prosze pomyslec ekonomicznie ja 30 lat temu wracalem z wakacij z dziecmi to w pociagu w zdroju byl tylko maszynista i konduktor nie mam wiecej pytan

    1. To trzeba by jechało się 30 minut bez przesiadek i ludzi będą jeździć przynajmniej PiS dokona czegoś czego pie…nemu budce i Tuskowi nieudało się dokonać przez 8 lat ich żałosnych rządów brawo tak trzymać

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry