To się nazywa „mieć plecy”!

grech
Natalia Grech i trener Edyta Klimek (fot. archiwum)

Aktualnie w Gliwicach trwa rywalizacja w ramach drugiej i trzeciej edycji pływackiej Ligi Szkół i Klubów Śląskich w rocznikach od 2007 i starszych po 2011 i młodszych. W zawodach udział bierze liczna ekipa KP H2O Jastrzębie, która w ciągu ostatnich kilku dni wzbogaciła się o trzy medale (srebrny i dwa brązowe), zdobyte przez niezawodną Natalię Grech.

Swój najlepszy występ 14-letnia podopieczna trener Edyty Klimek zanotowała w rywalizacji na 50 m stylem grzbietowym, pokonując ten dystans w czasie 33.51 s. Do złota jastrzębiance zabrakło zaledwie 0.10 s, o które szybsza była Julia Wiernicka z Piątki Chorzów.

Pozostałe dwa miejsca na podium to efekt startów Natalii Grech na 200 m stylem grzbietowym (2:39.26) i 200 m stylem zmiennym (2:41.82). Ponadto w trzech pozostałych swoich występach Grech zajmowała czwarte i piąte lokaty. Dodajmy, że dzięki tym zdobyczom H2O Jastrzębie zaistniał w klasyfikacji medalowej imprezy, zajmując 14. pozycję.

W zawodach w Gliwicach w poszczególnych rocznikach rywalizowali także: Dominika Kupczak, Jakub Ruman, Dawid Ciba, Konrad Cieśla i Julian Domin (2007 i starsi), Anna Domalik, Małgorzata Grech, Szymon Polok, Jakub Jędryka, Wiktor Domin, Kamil Dwornik i Grzegorz Jurek (2009) oraz Zuzanna Ciesielska, Zuzanna Szymoszek, Filip Pawlik i Karol Kierc (2011).

Spośród nich najlepsze występy zanotowali: Szymon Polok (4. miejsce na 100 m motylkowym i 5. na 50 m grzbietowym), Wiktor Domin (6. miejsce na 200 m grzbietowym) i Dominika Kupczak (8. miejsca na 50 m klasycznym i 200 m zmiennym).

Dodajmy, że przed nami jeszcze rywalizacja w roczniku 2010, która (również w Gliwicach) odbędzie się w piątek.

Źródło: Livetiming.pl

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry