Triumfalny marsz „Grzybowej”!

Laura Grzyb nie zapomina o macierzystym klubie (fot. Maciej Kanik)
Fot. Maciej Kanik

Laura Grzyb kontynuuje zwycięski marsz po zawodowym ringu! W piątkowy wieczór podczas walki wieczoru gali Tymex Boxing Night 15 w Pionkach jastrzębska pięściarka pokonała starszą o pół pokolenia Enerolisę de Leon z Dominikany jednogłośnie na punkty. To piąty triumf niepokonanej dotychczas wychowanki Andrzeja Porębskiego i Jarosława Pietrzyka z BKS Jastrzębie.

Dodajmy, że trzej sędziowie docenili postawę 38-letniej zawodniczki z Karaibów, przyznając jej wygraną w nawet czterech z dziesięciu rund (Polka wygrała w ich ocenie: 96-94, 97-92 i 97-92). To pierwszy tak mocny i w miarę wyrównany pojedynek popularnej „Grzybowej” po przejściu na zawodowstwo, choć należy przy tym zaznaczyć, że jastrzębianka od początku do końca zmagań kontrolowała przebieg walki. W drugiej rundzie de Leon była liczona, ale pozostała w ringu.

Co interesujące, Laura Grzyb przygotowywała się do walki nie tylko pod wodzą swojego nowego szkoleniowca Piotra Wilczewskiego, ale także wraz ze znanym weteranem zawodowych ringów Mariuszem Wachem, który w 2012 roku wytrzymał dwanaście rund przeciw Władimirowi Kliczko.

Na swoim profilu na Facebooku Laura Grzyb podziękowała członkom swojego bokserskiego teamu. – Dzięki za szansę, za zaufanie, za otwarcie drogi! – napisała jastrzębianka. „Grzybowa nie zapomniała też o najbliższych, rodzinie i przyjaciołach. – Mamo, Tato love you so much – nie ukrywa emocji najlepsza jastrzębska pięściarka w dziejach.

Źródło: Laura Grzyb – Boks, TVP Sport.

Wpisy na temat “Triumfalny marsz „Grzybowej”!”

  1. Brawo pani Lauro świetna praca nóg tylko za mało wyprowadzonych lewych prostych to podstawa także w zawodostwie , ja jako kibic jestem zadowolony z pani decyzji co do dalszego rozwoju Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry