Trzy rakiety JKTS w polskiej elicie

Od lewej: W. Tomczak, prezes R. Fajkus, L. Kałużny i N. Kloczkowska ; fot. JKTS Jastrzębie

Laura Kałużny i Weronika Tomczak wywalczyły awans do Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorek (2002-2004), które odbędą się w październiku w Gliwicach. Zawodniczki JKTS Jastrzębie zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w turnieju eliminacyjnym do tej imprezy, który rozegrany został w miniony weekend w Łaziskach Górnych.

Wraz z Kałużny i Tomczak w Gliwicach zagra także Anna Kubiak, która na podstawie wysokiego rankingu uzyskała kwalifikację do mistrzostw bez konieczności udziału w eliminacjach.

W drodze do zwycięstwa w turnieju w Łaziskach Górnych rozstawiona z jedynką Laura Kałużny odniosła dwa pewne zwycięstwa w trzech setach, kolejno nad swoją koleżanką klubową Nadią Kloczkowską oraz Marceliną Wystyrk z Naprzodu Borucin. Z kolei Weronika Tomczak rozpoczęła wprawdzie imprezę od porażki z Martą Gawliczek, ale następnie w świetnym stylu wygrała kolejne cztery spotkania (w tym z finalistką „drabinki z przodu” Marceliną Wystyrk) i wywalczyła tym samym drugie miejsce w turnieju i tym samym awans do Gliwic.

Trzecia z naszych pingpongistek Nadia Kloczkowska ukończyła rywalizację na piątym miejscu.

Źródło: Śląski Związek Tenisa Stołowego

Rozgrywki: Ekstraklasa kobiet, II liga śląsko-opolska kobiet, III liga śląska mężczyzn
Obiekt: Hala Omega
Adres: ul. Harcerska 14a
Rok założenia: 1968 (TKKF Zofiówka), 1970 (sekcja tenisa stołowego GKS Jastrzębie), 1993 (JKTS Jastrzębie)

Prezes: Roman Fajkus
Trenerzy: Roman Fajkus i Tomasz Pisarczyk (I drużyna) oraz Jarosław Kolekta i Sabina Wyrobek (II drużyna)

Kadra:
Julia Bartoszek (2001), Nadine Brachaczek (2007), Renata Gumula (1986), Angelika Janik (2000), Laura Kałużny (2004), Nadia Kloczkowska (2003), Anna Kubiak (2004), Dorota Paluch (1961), Agata Paszek (2001), Patrycja Paszek (1995), Weronika Tomczak (2004), Sabina Wyrobek (1992), Alina Zborowska (1964)

Wpisy na temat “Trzy rakiety JKTS w polskiej elicie”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry