Trzy złota to mało? Jest czwarte!

Zuzanna Fujak z czwartym mistrzostwem Polski juniorek młodszych; fot. Facebook

Zuzanna Fujak nie zwalnia tempa. Po trzech „klasycznych” złotych medalach (dwóch indywidualnych i jednym w sztafecie) podczas Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Tomaszowie Lubelskim jastrzębianka zdobyła jeszcze złoto i srebro podczas drugiej części tej imprezy (tym razem w stylu dowolnym), rozegranej w minionym tygodniu w okolicach Ustrzyk Dolnych!

W bieszczadzkiej odsłonie zawodów Zuzanna Fujak wygrała najpierw rywalizację juniorek młodszych na dystansie 7,5 km na dochodzenie, gdzie osiągnęła czas 22 minut i 6 sekund. Druga na mecie Aleksandra Kołodziej (LKS Mszana Górna) straciła do naszej biegaczki 19 sekund, natomiast trzecia Oliwia Buśko (Halicz Ustrzyki Dolne) – 22 sekundy.

Następnie na podsumowanie zmagań Fujak dołożyła jeszcze srebro w zmaganiach na 5 km ze startu wspólnego, kończąc tym samym Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych (roczniki 2003-2004) z dorobkiem czterech złotych i jednego srebrnego medalu. To czyni naszą narciarkę jedną z najbardziej utytułowanych uczestniczek tej imprezy.

W pokonanym polu reprezentująca na co dzień NKS Trójwieś Beskidzka zawodniczka z Jastrzębia-Zdroju pozostawiła ponad trzydzieści najlepszych polskich biegaczek narciarskich w tej kategorii wiekowej, w tym reprezentantki Polski na Mistrzostwa Świata Juniorów w Vuokatti.

Źródło: skipol.pl, Facebook / NKS Trójwieś Beskidzka

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry