Trzymają formę po Abrahamie

Adam Antończyk (fot. arch.)

W minioną sobotę w Katowicach odbyła się biegowo-kolarska impreza Silesiaman Duathlon, w której udział wzięło dwóch urodzonych w 1968 roku mieszkańców naszego miasta: Adam Antończyk i Krzysztof Płonka. Jastrzębianie pokonali dystanse kolejno biegiem 5 km, rowerem 20 km oraz ponownie biegiem 3 km w podobnym czasie łącznym nieco ponad pięciu kwadransów.

Adam Antończyk (Team DKMS) zajął 99. miejsce open oraz siódme w kategorii M50+ z wynikiem 1:17:26 (bieg – 22:30, rower – 38:46, bieg – 14:50), przy czym warto dodać, że w rywalizacji biegowej nasz reprezentant zajmował lokaty powyżej 90. pozycji. Z kolei Krzysztof Płonka finiszował na 108. miejscu w generalce oraz ósmym w M50+ z rezultatem łącznym 1:18:22 (23:03, 38:16, 15:23).

Imprezę w Katowicach wygrał Jacek Tyczyński z Głogowa z czasem łącznym 1:00:26. Zawody ukończyło niemal dwustu uczestników.

Źródło: zmierzymyczas.pl [wyniki >>]