Ulica 11 Listopada nie zapomina…

fot. KM PSP Jastrzębie-Zdrój

Ulica 11 Listopada nie pozwala zapomnieć o sobie kierowcom. Tym razem do feralnego zdarzenia doszło w czwartek, 15 kwietnia, około południa. Jak informuje KMP w Jastrzębiu-Zdroju, 21-letnia kierująca Mazdą 3 chciała skręcić w lewo do posesji, w związku z czym zaczęła stopniowo zwalniać…

…i już po chwili poczuła mocne uderzenie…

Według wstępnych ustaleń policjantów, 43-letni kierowca Fiata Cinquecento nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, co było bezpośrednią przyczyna tego zdarzenia drogowego. Przybyli na miejsce strażacy, konkretnie trzy zastępy, udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy 19-letniemu pasażerowi Cinquecento. Młody mężczyzna został zabrany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Straty wstępnie oszacowano na 10 tysięcy złotych.

  1. Przecież to nie droga powoduje wypadki tylko kierowcy. Jeżeli trafi się jakiś nawiedzony „miszcz kierownicy ucieka” to o nieszczęście wcale nie trudno. Nie od dziś wiadomo, że należy dostosować styl i technikę jazdy do warunków drogowych(i pogodowych), a nie zrzucać winę na drogę.

  2. W tym przypadku mamy ewidentnie problem z jazdą na zderzak. Każdy chce tam śmigać, ale zapominają, że są też tam osoby, które zwalniają, bo chcą zjechać czy to do domu czy to do innego punktu, których tam nie brakuje.

    1. kierowca bombowca

      Tylko że ofermy które mieszkają w tych domach i chcą do nich jechać to w ostatniej chwili włączają kierunkowskaz jeżdżę tamtędy często i nie raz widziałem jakie tam masz punkty na tej 11 listopada? 2-3? Ta ulica jest kijowa i jakaś pechowa na maxa

  3. Trzeba pamiętać o zachowaniu odległości za jadącym pojazdem. Mało kto to przestrzega a jest to obowiązek opisany w kodeksie karnym. Jeśli ktoś ma starsze auto i chciałby mieć wymienione blachy z tyłu, wystarczy lekko przyhamować. Za remont płaci sprawca. Poza tym. policjanci powinni karać i bezwzględnie karać jadących za szybko. Przecież wystarczy kilkunastominutowy posterunek z radarem w dowolnym miejscu. Jak jadący za szybko, co nie znaczy 55 Km/ godz, stanowią zagrożenie dla innych użytkowników, należy bezwzględnie karać. Również tych jadących z przerobionym tłumikiem oraz słuchającym bardzo głośno muzyki. Basy mogą dezorientować innych użytkowników. Niech choć tu prawo jest prawdziwym prawem.

  4. To nie ulica nie pozwala zapomnieć o sobie kierowcom to kierowcy barany i baranice zapominają o tym że nie są jedynymi uczestnikami ruchu drogowego i mają na wszystko i wszytskich wyje….chane. Albo dzownią przez srajfony, albo piszą sms-y, albo się czeszą lub malują do lusterka wstecznego a potem żałosne tłumaczenie: ja nie zauważyłem/łam bo słońce, bo deszcz , bo drzewa itp pierdolamento.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry