Uniwersytet partnerem naszego miasta

„Uniwersytet Ekonomiczny partnerem Jastrzębia-Zdroju. Uczelnia będzie współpracować z miastem przy transformacji terenów górniczych” – poinformował jastrzębski magistrat.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

List intencyjny otwierający tę współpracę podpisała prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman i rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak.

„Transformacja to dla naszego miasta ogromne wyzwanie. Ten proces właściwie już się toczy. Dlatego też dywersyfikacja gospodarcza jest głównym zadaniem, jakie stawiamy sobie w strategii rozwoju miasta 2030+. Do tego wszystkiego musimy być odpowiednio przygotowani i o to staramy się już od lat. Teraz pomogą nam w tym również eksperci z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach” – powiedziała prezydent Anna Hetman.

Podpisany dokument pozwoli na realizację projektów istotnych dla sprawiedliwej transformacji.

„Mechanizm sprawiedliwej transformacji jest kluczowym narzędziem służącym zapewnieniu tego, by transformacja na rzecz gospodarki neutralnej dla klimatu przebiegała w sposób sprawiedliwy, nie pozostawiając nikogo samemu sobie” – podkreślają sygnatariusze listu. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Tysięczny list intencyjny??? 2030???Łups transformacja terenów po górniczych Wałbrzych,Bytom,Katowice zrealizowały te cele 25 lat temu
    ŁOŁ TO ROBI WRAŻENIE na niepotrafiących czytać i pisać.W punkcie skupu makulatury jest osobna kasa dla przyjmujących makulaturę od urzędasów z miasta .

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry