Uraz Wiśniewskiego, Kosok dołącza

Fot. Jastrzębski Węgiel

Jednego z najlepszych zawodników Jastrzębskiego Węgla Łukasza Wiśniewskiego czeka kilka tygodni przerwy. Jest ona spowodowana kontuzją naderwania mięśnia dwugłowego, której zaleczenie wymaga pauzy. W rezultacie na środku bloku ekipy trenera Luke’a Reynoldsa pojawiła się spora wyrwa, którą postanowiono uzupełnić trenującym od pewnego czasu z naszym zespołem Grzegorzem Kosokiem. Dla 34-letniego byłego reprezentanta Polski to już trzecia w karierze przygoda z Jastrzębskim Węglem.

– Umowa z 34-letnim zawodnikiem jest podyktowana potrzebą chwili i wpływ na nią ma aktualna sytuacja kadrowa w naszym zespole – informuje Jastrzębski Węgiel.

Przypomnijmy, że nasza drużyna po serii zwycięstw w PlusLidze awansowała na pozycję wicelidera, po czym została po raz drugi w tym sezonie zesłana na kwarantannę. W rezultacie forma Jastrzębskiego Węgla przed rozpoczynającym się 8 grudnia w Berlinie turniejem fazy grupowej Ligi Mistrzów pozostaje niewiadomą.

Generalnie jest tak, że do okresu świątecznego podopieczni Reynoldsa mają rozegrać… siedem spotkań w szesnaście dni i to natychmiast po nagłej przerwie! Nie trzeba dodawać, że może to być groźne nie tylko dla pozycji naszego zespołu tabeli, ale i dla zdrowia zawodników, których z marszu czeka siatkarski maraton.

– Ja zawsze najlepiej czułem się w Jastrzębskim Węglu. Na każdym kroku podkreślałem, że ten klub był, jest i będzie w moim sercu. Taki jest nasz zawód, że czasami zmienia się klub i idzie do innego. I tak też było w moim przypadku. Cieszę się, że znów wracam do Jastrzębia. Zrobię wszystko, by odwdzięczyć się jak tylko umiem i podziękować za zaufanie trenerowi, klubowi oraz kibicom – zapewnia Kosok, który ten sezon rozpoczął w Resovii Rzeszów, a dotychczas był wolnym zawodnikiem.

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl

TerminarzI r.II r.
Warta
Resovia
Będzin
ZAKSA
Verva
Skra
Nysa
Trefl
Olsztyn
Katowice
Ślepsk
Czarni
Cuprum
3:2 (w)
3:0 (d)
3:1 (w)
1:3 (w)
2:3 (d)
3:0 (w)
3:0 (d)
3:0 (d)
1:3 (w)
3:0 (d)
3:1 (w)
3:1 (d)
3:0 (d)
1:3 (d)
3:0 (w)
3:1 (d)
1:3 (d)
3:2 (w)
3:2 (d)
1:3 (w)
3:1 (w)
3:2 (d)
3:2 (w)
3:0 (d)
3:0 (w)
05.03 (w)
Liga Mistrzów
Eliminacje
Stroitiel Mińsk
Dyn. Apeldoorn
Fino Kaposvar
Arcada Gałacz
Faza grupowa
Zenit Kazań
ACH Lublana
Berlin RV


3:0 (d)
3:0 (d)
3:0 (w)
3:0 (w)

0:3 (w)
0:3 (w)
0:3 (w)0:3 (w)
0:3 (w)
0:3 (w)

Wpisy na temat “Uraz Wiśniewskiego, Kosok dołącza”

  1. Coś mi tu śmierdzi. Zespół nie trenuje bo jest na kwarantannie a nagle dowiadujemy się że Wiśnia ma uraz mięśnia.
    Z kapelusza zostaje wyjęty Kosok. To ilu będzie tych środkowych i kto nie będzie łapał sie w składzie???

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry