Urząd nagrodził sportowców

Fot. Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Zarządzeniem prezydent Anny Hetman z dnia 20 maja zatwierdzone zostały rozstrzygnięcia komisji ds. nagród dla sportowców i trenerów za wyniki osiągnięte w 2020 roku. W sumie na ten cel przeznaczono ponad 340 tys. zł, które trafiły do zawodników dziewięciu klubów, a także siatkarza plażowego Bartosza Łosiaka, którego sukcesy „wyceniono” na 2,7 tys. zł.

Najwięcej ze wspomnianej sumy otrzymali hokeiści JKH GKS Jastrzębie – 132 tys. zł. To nagrody za brązowy medal drużyny trenera Roberta Kalabera w poprzednim sezonie oraz zakwalifikowanie się klubowej młodzieży do kadry narodowej. Na niemal 80 tys. zł urzędnicy „wycenili” medale młodzieży Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, która w minionym roku zdobyła dwa mistrzostwa i jedno wicemistrzostwo Polski.

Na liście nagrodzonych mamy też szachistów UKS Pionier (m.in. awans do I ligi seniorów oraz mistrzostwa Polski młodzieży), pływaków w płetwach KS Nautilus (medale mistrzostw Polski), karateków JKKK Kumite (medale mistrzostw Polski), pingpongistów JKTS Jastrzębie (awans do ekstraklasy kobiet i medale mistrzostw Polski), siatkarki JKS SMS Jastrzębie (awans do I ligi śląskiej), judoków KJ Koka (medale mistrzostw Polski) i pięściarzy BKS Jastrzębie (medale mistrzostw Polski).

Zestawienie nagród:
1. JKH GKS Jastrzębie – 121,5 tys. (seniorzy) + 6,7 tys. (juniorzy) + 4 tys. (juniorzy młodsi) = 132,3 tys.
2. Jastrzębski Węgiel – 18,8 tys. (młodzicy) + 28,5 tys. (juniorzy) + 30,5 tys. (juniorzy młodsi) = 77,9 tys.
3. UKS Pionier Jastrzębie – 35,1 tys. zł
4. KS Nautilus – 28,3 tys. zł
5. JKKK Kumite – 18,3 tys. zł.
6. JKTS Jastrzębie 15 tys. zł
7. JKS SMS Jastrzębie – 12,8 tys. zł
8. Klub Judo Koka – 11,4 tys. zł
9. BKS Jastrzębie – 8,6 tys. zł
10. Bartosz Łosiak – 2,7 tys. zł

Należy uzupełnić, że – po pierwsze – nagrody zostały przyznane za 2020 rok (a nie 2021!), zaś – po drugie – zostały one podzielone nie na kluby jako takie, ale bezpośrednio dla zawodników i trenerów, np. spośród szachistów UKS Pionier uhonorowano 27 osób, natomiast judoków Koki – osiem. Ich sukcesy zostały jednak wycenione na podobne sumy (1,2 tys. – 1,4 tys. zł).

Źródło: Biuletyn Informacji Publicznej [zarządzenie >>]

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry