Uszczknij „coś” z 89 mln zł

Ministerstwo Sportu ogłosiło nabór wniosków o dofinansowanie na działalność klubów sportowych z dwóch rządowych programów: „Klub” oraz „Sport Wszystkich Dzieci”. Na pierwszy przeznaczono w sumie 40 mln zł, natomiast na drugi – 49 mln zł. W poprzedniej edycji programów na niewielkie wsparcie finansowe „załapały się” także jastrzębskie kluby.

Program „Klub” przeznaczony jest na funkcjonowanie małych i średnich klubów sportowych, przy czym tu kwota jednorazowego dofinansowania wynosi 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych oraz 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych. Pozyskane środki można przeznaczyć na wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe, zakup sprzętu sportowego czy organizację obozów sportowych. Wnioski można składać do 15 marca 2021 roku.

Więcej [Ministerstwo Sportu] >>

Z kolei program „Sport Wszystkich Dzieci” jest – jak informuje ministerstwo – „adresowany jest do uczniów szkół różnych szczebli edukacyjnych, a w szczególności do uczniów szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również do klubów i organizacji sportowych. Założeniem Programu jest powszechne uczestnictwo dzieci i młodzieży w podstawowych obszarach kultury fizycznej”.

Wnioskować można o realizację zadań: „Lokalnego Animatora Sportu” (21 tys. zł), wspierania organizacji imprez sportowych dzieci i młodzieży (10 tys. zł) oraz wspierania projektów upowszechniania sportu dzieci i młodzieży realizowanych przez polskie związki sportowe (18 tys. zł). Składanie wniosków w tych trzech zadaniach trwa odpowiednio do 14 grudnia, 20 stycznia i 29 stycznia.

Więcej [Ministerstwo Sportu] >>

Źródło: Ministerstwo Sportu

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry