Uważajcie na fałszywych urzędników!

fot. pixabay

„Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju alarmują, że pod pretekstem wykonania pomiarów powierzchni kostki brukowej – w celu obliczenia podatku – na posesje próbowały dostać się osoby podające się za urzędników. Informujemy, że nie prowadzimy tego typu kontroli, a w przypadku wystąpienia takiej lub podobnej okoliczności, wizyta urzędnika będzie poprzedzona pisemną decyzją” – czytamy na stronie jastrzębskiego magistratu.

„Nie wahajmy się sprawdzać tożsamość odwiedzających nas osób w instytucji, za której przedstawiciela się podają. Nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym. W przypadku podejrzanej aktywności należy zadzwonić na policję. Nawet jeśli nie damy się oszukać, ofiarą przestępstwa może paść inna osoba” – zauważają magistraccy urzędnicy.

Pomysłowość oszustów sprawia, że rzekome powody, dla których próbują dostać się do mieszkań, mogą wydawać się bardzo wiarygodne. Dlatego warto porozmawiać z naszymi najbliższymi, zwłaszcza seniorami, i uświadomić im potencjalne zagrożenia. Zwróćmy również uwagę na osoby, które mieszkają w naszej okolicy samotnie. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Uważajcie na fałszywych urzędników!”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry