W akcji Kumite, Żory zdobyte

Ekipa Jastrzębskiego Klubu Karate Kyokushin Kumite po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentowała się podczas „sąsiedzkich” zawodów Sari Cup w Żorach. Podopieczni shihana Janusza Piórkowskiego zdobyli w tym turnieju jedenaście medali, w tym trzy złote, które padły łupem juniorki Justyny Brzuskiej, seniora Oskara Kozieł (oboje w kata) i kadeta Aleksandra Makarewicza (w kumite).

Należy podkreślić, iż Makarewicz i Kozieł nie poprzestali na powyższych triumfach, dokładając do klubowego dorobku srebra w drugiej z konkurencji, czyli odpowiednio kata i kumite.

Obok złotego tercetu na podium w Żorach stanęli także: srebrne Marta Nalewajek (juniorka) i Natalia Marcisz (seniorka) oraz brązowi Alicja Makarewicz (kadetka młodsza), Nikola Leśniewska (juniorka młodsza), Wiktoria Pelc (juniorka młodsza) i Robert Nalewajek (senior).

Trzy złota, cztery srebra i cztery brązy pozwoliły naszym karatekom na wywalczenie czwartego miejsca drużynowo. Warto docenić tę pozycję tuż za podium, bowiem w sumie w Sari Cup wystąpiło ponad trzystu zawodników z niemal czterdziestu klubów.

Źródło: Facebook / Ż. Chełstowska.

Wpisy na temat “W akcji Kumite, Żory zdobyte”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry