„W końcu pokonamy koronawirusa”

fot. KPP Wodzisław Śląski

26 marca ruszyły szczepienia dla – mały ukłon w kierunku naszych sąsiadów – wodzisławskich policjantów. Funkcjonariusze stawili się w wyznaczonym punkcie szczepień w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Na początku tygodnia w sumie zaszczepiło się już ponad 70 policjantów. Pierwszą dawkę szczepionki przyjął również szef wodzisławskiej policji – podinsp. Wiesław Dryja. Wśród zaszczepionych znaleźli się policjanci drogówki, funkcjonariusze z komórek patrolowo-interwencyjnych, pionu kryminalnego, a także funkcjonariusze straży miejskiej.

„To stróże prawa, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Pamiętajmy, że dzięki wspólnemu poświęceniu i zaangażowaniu pokonamy w końcu koronawirusa, a szczepienia mają nam tylko w tym pomóc” – czytamy na stronie KPP w Wodzisławiu Śląskim. (źródło: KPP Wodzisław Śląski)

  1. Z przeprowadzonych w Irlandii badań wynika, ze w tym kraju do 99,9 procent zakażeń koronawirusem doszło wewnątrz – w pomieszczeniach. To wskazuje, iż wszelkie aktywności na dworze są niemal całkowicie bezpieczne.
    Irlandzkie Centrum Nadzoru Ochrony Zdrowia (HPSC) ujawniło, że do zarażenia się koronawirusem doszło na dworze w zaledwie 0,1 procenta przypadków. W Irlandii do 24 marca zdiagnozowano zarażenie koronawirusem u 232 164 osób. Z tego na dworze – na zewnątrz doszło do 262 przypadków zarażenia. Wszystkie zostały precyzyjnie rozpoznane i opisane.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry