W osiem miesięcy powstał zakład dla JSW

fot. JSW

Jak poinformowały służby prasowe JSW, Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodnej i Rekultywacji w czasie zaledwie 8 miesięcy wybudowało od podstaw nowoczesny zakład do produkcji spoiw cementowo-mineralnych dla kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zakład powstał w Czerwionce-Leszczynach na terenach należących do PGWiR, które jest spółką z Grupy Kapitałowej JSW.

„Osiem miesięcy od decyzji o budowie do dzisiejszego otwarcia zakładu to czas rekordowy, ale właściwy dla JSW i tej strategicznej inwestycji. Rynek spoiw cechuje dziś duże zróżnicowanie jakościowe i cenowe. Ta inwestycja spowoduje, że zakłady górnicze JSW otrzymają dostawy gwarantujące powtarzalność i utrzymanie niezbędnych wymogów oraz parametrów technicznych spoiw, przy pełnej kontroli i wpływie na ich jakość. Stabilna i rozsądna będzie też ich cena, a to wszystko ma wpływ na prowadzony w spółce program 'Efektywność’” – powiedział pełniący obowiązki prezesa JSW Artur Dyczko.

Spółka informuje, że inwestycja warta jest 3,5 mln zł netto. W zakładzie, oprócz nowoczesnych magazynów, powstała też nowoczesna, zautomatyzowana linia produkcyjna, do obsługi której wystarczy zaledwie dwóch pracowników. Zdolności produkcyjne instalacji zakładają możliwość wytwarzania 15 tys. ton spoiwa rocznie przy ruchu jednozmianowym, a zatem zakład jest w stanie sprostać zapotrzebowaniu zakładów górniczych JSW.

  1. Dżordż Lowerboj

   Już śpieszę z prawidłową odpowiedzią…

   Ponieważ każde inne miejsce, niż ta upadająca osada górnicza, jest lepsze.

   Bo co tutaj jest do zaoferowania oprócz szkód górniczych po rabunkowym wydobywaniu węgla, mając za nic środowisko?

 1. Na dodatek zapewne firma córka w JSW produkuje we własnej fabryce towar który to sprzeda własnym zakładom z mega marżą a prezesem jest jakiś emerytowany dyrektor, z zapleczem ZZ.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry