W poszukiwaniu miejsc parkingowych

Porzucone pojazdy stanowią zagrożenie dla środowiska i bezpieczeństwa, a także oszpecają okolicę i zajmują tak często poszukiwane miejsce parkingowe. Dzięki przeprowadzonym przez Straż Miejską czynnościom, usunięte zostały kolejne trzy wraki.

Porzucone pojazdy to zmora jastrzębskich osiedli? (fot. SM Jastrzębie-Zdrój)

„Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi na koszt właściciela lub posiadacza. Co istotne, przytoczony przepis obowiązuje tylko na drodze publicznej bądź w strefie ruchu lub zamieszkania. Czy dany pojazd ostatecznie może zostać usunięty, decyduje funkcjonariusz podejmujący działania na miejscu” – informuje Straż Miejska w Jastrzębiu-Zdroju.

„W minionych dniach strażnicy podjęli czynności zmierzające do ustalenia właścicieli i do usunięcia pojazdów porzuconych przy ulicy Miodowej i Moniuszki. Na miejsce wezwano pomoc drogową i nieużywane pojazdy zostały przewiezione na strzeżony parking” – dowiadujemy się.

Wpisy na temat “W poszukiwaniu miejsc parkingowych”

  1. Na pomorskiej gość sprowadza samohody z zagranicy wszystkie i zajmuję kilka miejsc na na parkingu i jest problem znaleźć wolne miejsce.

  2. Na zofiowce na nowym parkingu stoi grat -rejestracja SCI.. I blokuje miejsce parkingowe!!!!Dzwonione było na straż miejską i do spółdzielni wielokrotnie .. bez odzewu..

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry