Jastrzębski Węgiel

PlusLigaI rundaII runda
GKS Katowice3:0 (d)17.12 (w)
AZS Olsztyn3:1 (d)21.12 (w)
LUK Lublin3:1 (w)28.12 (d)
Warta Zawiercie3:0 (d)07.01 (w)
BBTS Bielsko-B.3:0 (w)14.01 (d)
Stal Nysa3:0 (w)21.01 (d)
Trefl Gdańsk3:0 (w)28.01 (d)
Asseco Resovia3:0 (d)04.02 (w)
Projekt Warszawa3:1 (w)11.02 (d)
Barkom Lwów3:0 (d)18.02 (w)
Ślepsk Suwałki3:0 (w)04.03 (d)
Cuprum Lubin1:3 (d)11.03 (w)
Skra Bełchatów2:3 (w)18.03 (d)
Czarni Radom06.12 (d)25.03 (w)
ZAKSA Kędzierzyn11.12 (d)01.04 (w)
Ćwierćfinał08-19.04
Półfinał22-30.04
Finały03-17.05
Liga Mistrzów
Vojvodina Nowy Sad3:0 (d)11.01 (w)
Montpellier UC3:1 (w)13.12 (d)
VfB Friedrichshafen3:1 (w)25.01 (d)
PlusLiga
1.Jastrzębski Węgiel133411-2
2.Asseco Resovia133211-2
3.Warta Zawiercie133211-2
4.ZAKSA Kędzierzyn132710-3
5.Trefl Gdańsk12217-5
6.Ślepsk Suwałki13217-6
7.Skra Bełchatów13216-7
8.Stal Nysa13206-7
9.GKS Katowice12177-5
10.Projekt Warszawa13176-7
11.AZS Olsztyn13176-7
12.LUK Lublin13165-8
13.Cuprum Lubin13135-8
14.Barkom Lwów (b)13112-11
15.Czarni Radom1382-11
16.BBTS Bielsko-B. (b)1321-12
Liga Mistrzów
1.1. Jastrzębski Węgiel393-0
2.VfB Friedrichshafen352-1
3.Montpellier UC210-2
4.Vojvodina Nowy Sad200-2

Wbili w parkiet GKS GieKSę

Kadra Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla

Siatkarze trzeciej drużyny Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla są o krok od wywalczenia awansu do I ligi śląskiej (czwarty szczebel rozgrywkowy). W sobotę juniorzy starsi i młodsi z u. Reja pokonali w pierwszym meczu półfinałowym play-off II ligi śląskiej ekipę GKS GieKSy Katowice, pozwalając rywalom na zdobycie zaledwie 44 małych punktów!

Teraz rywalizacja przenosi się do Katowic, gdzie jastrzębianie zagrają 12 maja. Ewentualny trzeci mecz odbędzie się w „Kurnik Arenie” cztery dni później. W drugim duecie półfinałowym BBTS Włókniarz Bielsko-Biała prowadzi z SV Dąbrowa Górnicza.

Przypomnijmy, że Akademicy Jastrzębskiego Węgla rywalizują przede wszystkim w rozgrywkach młodzieżowych, jednak w celu nabierania doświadczenia występują także w ligach seniorskich. Podstawowa kadra juniorów na co dzień gra o punkty w II lidze centralnej, natomiast od tego sezonu w II lidze śląskiej walczy także opisywana tu ekipa „Trójki” Akademii Talentów, złożona z juniorów i kadetów.

8 maja 2021, Jastrzębie-Zdrój, 11:00
AT III Jastrzębski Węgiel – GKS GieKSa Katowice 3:0 (25:15, 25:12, 25:17)

Źródło: Facebook / Akademia Talentów JW, Śląska Siatkówka

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PlusLigaI rundaII runda
GKS Katowice3:0 (d)17.12 (w)
AZS Olsztyn3:1 (d)21.12 (w)
LUK Lublin3:1 (w)28.12 (d)
Warta Zawiercie3:0 (d)07.01 (w)
BBTS Bielsko-B.3:0 (w)14.01 (d)
Stal Nysa3:0 (w)21.01 (d)
Trefl Gdańsk3:0 (w)28.01 (d)
Asseco Resovia3:0 (d)04.02 (w)
Projekt Warszawa3:1 (w)11.02 (d)
Barkom Lwów3:0 (d)18.02 (w)
Ślepsk Suwałki3:0 (w)04.03 (d)
Cuprum Lubin1:3 (d)11.03 (w)
Skra Bełchatów2:3 (w)18.03 (d)
Czarni Radom06.12 (d)25.03 (w)
ZAKSA Kędzierzyn11.12 (d)01.04 (w)
Ćwierćfinał08-19.04
Półfinał22-30.04
Finały03-17.05
Liga Mistrzów
Vojvodina Nowy Sad3:0 (d)11.01 (w)
Montpellier UC3:1 (w)13.12 (d)
VfB Friedrichshafen3:1 (w)25.01 (d)
PlusLiga
1.Jastrzębski Węgiel133411-2
2.Asseco Resovia133211-2
3.Warta Zawiercie133211-2
4.ZAKSA Kędzierzyn132710-3
5.Trefl Gdańsk12217-5
6.Ślepsk Suwałki13217-6
7.Skra Bełchatów13216-7
8.Stal Nysa13206-7
9.GKS Katowice12177-5
10.Projekt Warszawa13176-7
11.AZS Olsztyn13176-7
12.LUK Lublin13165-8
13.Cuprum Lubin13135-8
14.Barkom Lwów (b)13112-11
15.Czarni Radom1382-11
16.BBTS Bielsko-B. (b)1321-12
Liga Mistrzów
1.1. Jastrzębski Węgiel393-0
2.VfB Friedrichshafen352-1
3.Montpellier UC210-2
4.Vojvodina Nowy Sad200-2

Jastrzębski Węgiel

Informacje o klubie

Rok założenia: 1949 (LZS Jastrzębie-Zdrój), 1961 (Górnik Jastrzębie; od 1991 KS Jastrzębie-Borynia; od 2004 Jastrzębski Węgiel)
Barwy: pomarańczowo-biało-czarne
Adres: Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Jana Pawła II 6
Prezes: Adam Gorol
Trener: Marcelo Mendez (Arg)
Sztab: Henrique Furtado (II trener, Arg), Federico Baroni (trener przyg. motorycznego), Leszek Dejewski (asystent trenera), Bogdan Szczebak (scoutman), Bartosz Celadyn i Korneliusz Osman (masażyści)

Kadra 2021/22

Atakujący: Stephen Boyer (Fra) [8], Jan Hadrava (Cze) [2]
Libero: Jakub Popiwczak [3], Maksymilian Granieczny
Środkowi: Łukasz Wiśniewski [9], Jurij Gladyr (Ukr) [13], Jakub Macyra [95], Dawid Dryja [1]
Rozgrywający: Benjamin Toniutti (Fra) [6], Eemi Tervaportti (Fin) [14]
Przyjmujący: Trevor Clevenot (Fra) [17], Tomasz Fornal [21], Rafał Szymura [26], Kamil Dębski

Przewiń do góry