Witaj szkoło! W połowie maja!

fot. Marek Wróbel

Witaj szkoło!!!

Te słowa, szczególnie, kiedy padają w połowie maja, muszą brzmieć cokolwiek zastanawiająco. Jednak fakty są nieubłagane. Zatem, co słychać „na początku” roku szkolnego?

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowym rozpoczęli w poniedziałek, 17 maja, naukę w systemie hybrydowym. Uczniowie klas I-III szkół podstawowych i przedszkolaki nadal będą mieć zajęcia stacjonarne w szkołach i przedszkolach.

My postanowiliśmy odwiedzić Szkołę Podstawową nr 20 na osiedlu VI, czyli popularnej „szóstce”, gdzie gwar i okrzyki uczniów wypełniły szybko szkolne korytarze oraz salę gimnastyczną. Można śmiało zaryzykować tezę, że powrót do szkoły „przypadł do gustu” najmłodszym jastrzębianom. Co prawda, większość z nich przyznała otwarcie, że bardziej od szkoły stęsknili się za rówieśnikami, nie zmienia to jednak faktu, iż frajda była ogromna – a i wakacje tuż, tuż, za przysłowiowym „pasem”.

Dodajmy, że system hybrydowy ma polegać na prowadzeniu zajęć w taki sposób, aby nie więcej niż 50 procent uczniów realizowało je w szkole i co najmniej 50 procent – zdalnie. Dyrektor szkoły ma ustalić harmonogram zajęć zgodnie z tym podziałem, biorąc pod uwagę, w miarę możliwości, równomierną i naprzemienną aktywność każdego ucznia.

  1. To jakiś chory pomysł wpuszczać ludzi pod koniec maja już do szkoły a 10 konferencja wystawiania stopni nienormalne

    1. Dlaczego chcą zmieniać zajęcia z historii?- posłuchaj odpowiedzi młodych w teleturniejach jakie bzdety opowiadają w tym temacie,np Sienkiewicz-a kto to,to jakiś wasz ziomek?albo z najnowszej historii: podaj datę pierwszych wolnych wyborów w 1989r- nie wiem to nie moja bajka,jak myślisz czy to Kaczyński przekazal im taką wiedzę

      1. Ciemnogród zbliża się dużymi krokami. Popatrz kto ma taką niewiedzę. Młodzi ludzie. Kiedyś jak ktoś kończył średnią szkołę to wiedzę miał większą niż obecni „magistrzy” !!! . W latach 70 i 80 uczono bardzo szczegółowo, a teraz po łebkach . I kto uczy w tych szkołach ? Wymalowane i wytatuowane pseudo nauczyciele (nie można powiedzieć o wszystkich) a wiedza tych nauczycieli to tylko z internetu. Spytaj się ich co to jest książka i gazeta ? Broszurki z Rosmanna. I jeszcze te głupawe telefony komórkowe. Tragedia.

        1. Marku, z przykrością stwierdzam, że też masz braki w ortografii, stylistyce i gramatyce języka polskiego. Czyż to nie smutne?!

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry