„Wjeżdżają w bramy posesji…” Będą progi zwalniające?

fot. pixabay

„Wnoszę o wykonanie progów zwalniających lub zastosowanie innego rozwiązania, które wpłynie na zmniejszenie prędkości poruszających się kierowców ulicą Szybową” – apeluje radna Alina Chojecka w swojej interpelacji.

„Zdarzały się przypadki, że kierowcy wjeżdżali w bramy posesji” – dodaje.

„Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój widzi konieczność uspokajania ruchu na drogach lokalnych w strefach mieszkaniowych. Jednak obecny stan techniczny ulicy Szybowej i zagospodarowanie jej pasa drogowego nie pozwala na wykonanie progów zwalniających. Dopiero przy kompleksowej przebudowie ulicy zostaną zastosowane środki techniczne, które zapewnią bezpieczne prędkości pojazdów. Przy czym progi zwalniające nie są jedynym środkiem uspokajania ruchu. Istnieje możliwość stosowania innych metod zmierzających do fizycznego ograniczenia prędkości jazdy” – zauważa między innymi wiceprezydent Roman Foksowicz.

Wpisy na temat “„Wjeżdżają w bramy posesji…” Będą progi zwalniające?”

  1. A może tak mieszkańcom ul.Szybowej kazać cofnąć płoty o 0.5m od granicy działki? i I niech parkują swoje gruchoty na posesji a nie na drodze.

  2. A co z ulicami Pochwacie Strażacka jak już tu żaden radny nie mieszka to mają to gdzieś. Przejazd tymi ulicami to walka o przetrwanie nie wspomnę o pieszych, a policja hehehe najlepiej ustawić się pod basenem i świrować. Piechoczek ma gdzies,byle do wyborów i potem ściemniać.

    1. Większej głupoty od montażu progów zwalniających to chyba nie ma, wszyscy łącznie z urzędasami z bunkra Hani wrzeszczą o ekologi to wytłumaczcie ekomatoly jak do tego mają się te progi, przecież montaż progów stoi w sprzeczności z ekologią

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry