Worek medali pływaków H2O

Licząca niemal trzydziestu zawodników ekipa Klubu Pływackiego H2O Jastrzębie ma za sobą bardzo udany start w szóstej edycji Wiosennych Zawodów Pływackich w Woli k. Pszczyny. Podopieczni trener Edyty Klimek „wypływali” aż 23 medale, w tym cztery złote, pięć srebrnych i czternaście brązowych. W liczbie miejsc na podium jastrzębianie nie mieli sobie równych, natomiast w klasyfikacji punktowej zajęli drugą pozycję z dorobkiem 8,1 tys. pkt!

Spośród naszej kadry najlepiej spisał się Szymon Polok, który wywalczył dwa złote krążki. Niespełna 12-letni pływak z Jastrzębia-Zdroju wygrał rywalizację w roczniku 2009 chłopców na 50 m stylem grzbietowym (czas 37.07 s) i 50 m stylem motylkowym (35.64 s). Pozostałe dwa złota były dziełem Zuzanny Szymoszek i Radosława Saja. Szymoszek wygrała zmagania rocznika 2011 na 25 m stylem klasycznym (21.64 s), zaś urodzony w 2008 roku Saj był najszybszy na 50 m stylem klasycznym (38.05 s).

Radosław Saj znalazł się także w gronie naszych srebrnych medalistów. Jeden z liderów KP H2O zajął 2. miejsce na 50 m stylem motylkowym (32.74 s), przegrywając złoto o zaledwie 0.18 s. Srebra wywalczyli także: Antonia Kocur (rocznik 2010; 35.92 s na 50 m st. dowolnym), Grzegorz Jurek (2009; 50.56 s na 50 m st. klasycznym) oraz Filip Pawlik (2011), który dwukrotnie stawał na drugim stopniu podium: na 25 m stylem grzbietowym (21.74 s) i 25 m stylem klasycznym (24.05 s).

Najbardziej okazałym dorobkiem jastrzębianie mogli pochwalić się w brązach. Na czternaście krążków z tego kruszcu złożyły się udane starty: Amelii Saj (dwukrotnie), Wiktora Domina (dwukrotnie), Mateusza Saja (dwukrotnie), Zuzanny Ciesielskiej, Kamili Leszczyńskiej, Julii Trzemżalskiej, Karola Kierca, Pawła Smyczka, Igora Łęgosza oraz wymienionych wyżej Zuzanny Szymoszek i Antonii Kocur, które uzupełniły swoje złote i srebrne zdobycze także o brązowe medale.

W klasyfikacji punktowej na osiemnaście ekip z całego Śląska ekipa KP H2O Jastrzębie zdobyła 8,1 tys. pkt., ustępując jedynie ekipie gospodarzy, MUKS Gilus Gilowice (9 tys. pkt.). W statystyce medalowej jastrzębianie uplasowali się na ósmym miejscu (4 złote – 5 srebrnych – 14 brązowych), ustępując Górnikowi Sosnowiec (10-5-2), Piątce Chorzów (9-4-7), Dragonowi Będzin (7-3-4), Gilusowi Gilowice (6-7-9), MOS Dąbrowa Górnicza (6-6-2), Aquatice Pawłowice (6-3-1) i Ondraszkowi Bielsko-Biała (4-7-3). Jak jednak wspomnieliśmy na wstępie, w ilości zdobytych medali to nasz klub zajął pierwsze miejsce.

– Pomimo przerw w przygotowaniach do zawodów spowodowanych realiami pandemicznymi oraz krótkiego okresu przygotowawczego, nasi młodzi zawodnicy spisali się fantastycznie, z czego jestem bardzo dumny. Wszystkim zawodnikom dziękuję za udział w rywalizacji pływackiej oraz gratuluję i życzę dalszych sukcesów – nie kryje radości prezes klubu Grzegorz Mosoń, który jednocześnie przypomniał, że jastrzębski klub otrzymuje dotacje ze środków budżetowych Miasta Jastrzębie-Zdrój na szkolenie dzieci i młodzieży.

Źródło: Livetiming.pl

 1. Prawdziwy Jastrzębianin

  No właśnie. Jaką trzeba mieć niską samoocenę i być niedowartościowanym żeby nie potrafić zdecydować się jakim nikiem się podpisać pod komentarzem. Mam wrażenie że to jedna i ta sama osoba pisała te pełne jadu odpowiedzi (chodzi o prawdziwą jastrzębiankę i o rakte).
  A fakty są nieubłagalne. Co z tego że ktoś ma lepsze wyniki jak go nie ma na rzeczowych listach ( żadnego zawodnika z H2O). Z tego wnioskuję, ,że ci z gorszymi wynikami są powoływani do kadry a ci „lepsi” nie! Gratuluję takiego toku myślenia. Tak… prawda jest brutalna a niektórzy prawdę uważają za poniżenie. Pozdrawiam.

  1. W życiu bywa tak, że ludzie widzą tylko to, co chcą zobaczyć… Idąc pana tropem myślenia, można powiedzieć, że nawet jeśli ktoś jest świetnym muzykiem ,ale nie ukończył prestiżowej szkoły muzycznej to nie warto go doceniać.
   Nie zamierzam tu prowadzić dyskusji światopoglądowych. Uważam jednak, że należy doceniać tych (i innych) młodych ludzi, którzy do czegoś dążą za ciężką pracę, poświęcenie, dyscyplinę oraz wytrwałość.

 2. Prawdziwy Jastrzębianin

  Do MAMA.
  „Prezentujemy aktualny skład Kadry Wojewódzkiej Młodzika potwierdzony przez trenerów i zatwierdzony przez Śląską Federację Sportu i Ministerstwo.”
  Jest to cytat ze Śląskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Podaję linka https://www.slozp.pl/newsy/kadra-wojewodzka-mlodzika.html Na ponad 70-ciu zawodników nie ma żadnego powołanego z H2O. To czym się tu chwalić?
  Nasi zawodnicy chyba wszystkie zawody traktują rekreacyjnie.

  1. Zastanawiam się, jak niską trzeba mieć samoocenę, żeby czerpać satysfakcję z poniżania tych, którym chce się czegoś więcej niż siedzieć całymi dniami przed komputerem?
   Chciałabym się odnieść do wrzuconego linka. Jak można zauważyć dotyczy on jedynie rocznika 2008, więc odniose się jedynie do tego. Myśle, że wystarczyłoby sobie zadać odrobinę trudu i porównać wyniki. I tak rzeczowo:
   Urban Oskar (jest na rzeczonej liście powołanych) wynik na „rekraacyjnych zawodach w Woli” 50 metrów stylem motylkowym 33,63 miejsce trzecie. Dla porównania – zawodnik H2O Jastrzebie – Radosław Saj w tej samej konkurencji czas 32,74 miejsce drugie. Ale liczy się LISTA a nie wynki. Prawda?
   Gratuluję wyników i pasji wszystkim zawodnikom i
   Pozdrawiam hejterów 🙂

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry