WOŚP: „Pomagać z głową!”

Już w niedzielę, 31 stycznia, odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Także w Jastrzębiu-Zdroju zagra orkiestra Jurka Owsiaka. Trwają ostatnie przygotowania do tego wydarzenia, które odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Chodzi o to, aby pomagać z głową!

fot. archiwum

Niedawno w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego odbyło się zebranie sztabu WOŚP. Zapadły ostateczne decyzje i podjęto ostatnie przygotowania do niedzielnego finału. Wolontariusze składali kartonowe puszki, do których będą wrzucane datki.

W najbliższą niedzielę od godziny 6.00 w „Korfantym” będą wydawane identyfikatory i puszki dla wolontariuszy. Osoby pełnoletnie, a w przypadku osób młodszych – wraz z opiekunami, wyruszą w miasto. Jednym z ciekawych akcentów jastrzębskiego WOŚP będzie charytatywny rajd turystyczno-nawigacyjny dla samochodów zabytkowych i wszystkich innych. Start spod Zespołu Szkół Nr 2 w godzinach 11.00-13.00, rejestracja na profilu FB: Rajd Czarny Jastrząb III – WOŚP. Rajd polega na przejechaniu 25 km trasy, na której będą umieszczone zagadki i rebusy na temat polskiej muzyki, filmów oraz seriali. Jest to chyba jedyny rodzaj zabawy, na który można pozwolić sobie w czasie epidemii. Dochód w całości będzie wrzucony do puszki WOŚP.

W tym roku będzie to finał inny niż dotychczasowe. Przede wszystkim narzucony zostanie reżim sanitarny. Nie będzie sceny z zespołami, która zawsze znajdowała się przed Miejskim Ośrodkiem Kultury. Jej rolę, chociaż w ograniczonym zakresie, przejmie sala kinowa w ZS Nr 2, na której wystąpi młodzież z jastrzębskich szkół. Koncert będzie transmitowany na profilu FB szkoły oraz WOŚP Jastrzębie-Zdrój. Również za pośrednictwem tych mediów społecznościowych będzie można podejrzeć pracę sztabu w ciągu całego dnia. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “WOŚP: „Pomagać z głową!””

  1. Przecież tu o to chodzi żeby się p.xxxnz…ć gdzie się da i za nic nie odpowiadać. Legalnie wyskrobać i po problemie. A młodzież tą głupotę szybko podchwytuje i daje się manipulować.

    1. Dobrze napisałeś chodż az tyłkami na prawo i lewo a później dziecko przeszkoda i trzeba zabić. A Owsiak to niech się zdacyduje czy zbiera na ratowanie dzieci czy popiera zabijanie bo to jakaś schizofrenia.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry