Wreszcie ulgi dla domów jednorodzinnych!

Częściowe zwolnienie z opłat od 1 stycznia mogą uzyskać osoby, które kompostują bioodpady. Dotyczy to mieszkańców domów jednorodzinnych. Warunkiem jest posiadanie przydomowego kompostownika.

fot. pixabay

Wystarczy złożyć poprawną, nową deklarację o wysokości opłat za gospodarowanie odpadami – trzeba oświadczyć w niej kompostowanie bioodpadów. Zniżka wynosi 1,00 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej nieruchomość.

Deklarację należy złożyć w terminie do 10 dnia następnego miesiąca po miesiącu, w którym właściciel nieruchomości rozpoczął kompostowanie. Gdy właściciel nieruchomości złoży nową deklarację do 10 lutego 2021 roku, zwolnienie będzie przysługiwało od 1 stycznia 2021 roku.

Deklaracja jest dostępna na stronie www.jastrzebie.pl – w zakładce: Dla mieszkańca-Ekologia-Deklaracja oraz w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój, tel. 32 4785397.

W przypadku nowej deklaracji, w brązowych pojemnikach lub workach będzie można oddawać tylko te bioodpady, których nie można kompostować: skórki cytrusów, spleśniałe resztki owoców i warzyw, chore rośliny.

Pamiętajcie, drodzy Czytelnicy, że informacja o posiadaniu kompostownika będzie weryfikowana! (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Ten z krakowskiej. Zanim coś napiszesz , pomyśl. Jaki interes wywozić śmieci na osiedle, kiedy od dawna wszyscy mają pojemniki, a nawet gdy napełnię trzy bo tyle mam, to zawsze zabiorą. Chciało by się mi tracić czas, paliwo. Ale Twój sposób myślenia jest na poziomie rządzących tym bałaganem. Tyle w temacie.

  2. Mała ulga? Przecierz nie dadzą więcej niż to kosztuje. Teraz widać ile zarabiają. To jest kura znosząca złote jaja. Jak myślicie skąd te walki o przejęcie firm zajmującymi się odpadami? Spróbuj wejść na ten rynek. Giniesz od razu.

      1. Szkoda czasu na tłumaczenia . Ten z Krakowskiej nie przeczytał gazetę z 1990 roku i sieje ploty, zamiast po prostu przeczytać, że na domkach zabierają wszystkie śmieci, które pod nimi stoją w jednej cenie..

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry