Ogłoszenie

Wspieraj Seniora

Seniorzy należą do grupy osób, które aktualnie powinny szczególnie dbać o swoje zdrowie. Mając to na uwadze Miasto Jastrzębie – Zdrój przystąpiło do Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Wspieraj Seniora”. Realizatorem Programu jest Ośrodek Pomocy Społecznej .

Każdy senior w wieku 70+, który z powodu zachowania bezpieczeństwa podjął decyzję o pozostaniu w domu bądź z powodów zdrowotnych nie może go opuścić ma możliwość skorzystania z Solidarnościowego Korpusu Wsparcia.  W szczególnych przypadkach wsparcie otrzymają też młodsi seniorzy. Wsparcie polega w szczególności na dostarczeniu zakupów, zgodnie ze wskazanym zakresem, obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej. Potrzebę udzielania pomocy można zgłosić na ogólnopolską linię telefoniczną 22 505 11 11 lub lokalnie w Ośrodku Pomocy Społecznej w Jastrzębiu – Zdroju, ul. Opolska 9, tel. 32 43 49 657, 32 43 49 627, sekretariat@ops.jastrzebie.pl. Usługa udzielenia pomocy dla seniora jest nieodpłatna, może być udzielana jednej osobie kilkukrotnie. Ważne jest, że senior pokrywa koszty zrealizowanych dla niego zakupów.

Realizacja tej formy pomocy nie przysługuje osobom, które mają przyznaną pomoc Ośrodka Pomocy Społecznej w formie usług opiekuńczych bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.

Jednocześnie Ośrodek Pomocy Społecznej poszukuje chętnych do współpracy w ramach Programu wolontariuszy. Zainteresowanych zapraszamy do rejestracji:

https://wspierajseniora.pl/Dla-wolontariusza/

– telefonicznie 32 43 49 657, 32 43 49 627

– e-mail sekretariat@ops.jastrzebie.pl

Inne komunikaty >>

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza do swoich placówek na zajęcia stałe organizowane w roku szkolnym.

Czytaj więcej »

Aniołki Hankego, czyli Hanke chce kochankę” spektakl komediowy Zapraszamy na spektakl komediowy„Aniołki Hankego, czyli Hanke chce kochankę”

Czytaj więcej »
Przewiń do góry