Wyjechał wózkiem pełnym zakupów. Nie zapłacił…

fot. pixabay

Policjanci z Zebrzydowic zatrzymali cztery osoby podejrzane o dokonanie kradzieży w sklepach wielkopowierzchniowych. Kierownik jednego z nich został zaalarmowany przez pracownika, że nieznany mężczyzna wyjechał wózkiem pełnym zakupów przez drzwi wejściowe, omijając kasę. Złodziej szybko został zatrzymany przez skierowanych na miejsce policjantów. Do zatrzymania doszło na terenie parkingu, kiedy sprawca już pakował skradziony towar do bagażnika samochodu. Okazał się nim być 30-letni mieszkaniec Cieszyna. Mężczyzna w przeszłości był wielokrotnie karany za kradzieże.

Policjanci na miejscu interwencji ustalili, że podróżowały z nim trzy inne osoby. Dwie z nich zostały zatrzymane kilkanaście minut po ujęciu 30-latka. Ustalono, że również dokonały kradzieży, ale na terenie innego sklepu. 38-letni mieszkaniec Zaborza i 25-letnia mieszkanka Skoczowa posiadali przy sobie wszystkie skradzione rzeczy.

Trzeci mężczyzna zdołał się oddalić, jednak w wyniku szybkiej reakcji został zatrzymany na terenie pobliskiej stacji paliw. Był nim 28-letni mieszkaniec gminy Jasienica, który również posiadał przy sobie wszystkie skradzione artykuły.

Osoby podejrzewane o kradzieże noc spędziły w policyjnym areszcie. Następnego dnia cieszynianin usłyszał zarzut przestępstwa kradzieży, zaś mieszkaniec Zaborza zarzut pomocnictwa poprzez udostępnienie w tym celu swojego samochodu. Pozostała dwójka została przesłuchana w charakterze osób podejrzewanych o popełnienie wykroczenia i ukarana mandatami karnymi w wysokości 500 złotych. (źródło: KPP Cieszyn)

Wpisy na temat “Wyjechał wózkiem pełnym zakupów. Nie zapłacił…”

  1. Dżordż Lowerboj

    Co to znaczy, że był wilokrotnie karany?

    Jak go złapali kiedyś drugi raz, to recydywa czyli do natychmiastowej odsiadki.

    I kara powinna być, przynajmniej 100 000zł dla takiego delikwenta, a jak nie stać go, to podwieźć do Providenta albo innego Bociana, a rodzina niech spłaca.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry