Wyprowadzą seniorowi psa. I nie tylko!

Do końca marca potrwa program „Wspieraj Seniora” organizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju. Głównym celem akcji jest pomoc osobom starszym.

fot. pixabay

„Zakres wsparcia obejmuje dostarczenie zakupów, w tym artykułów spożywczych, leków i środków higieny osobistej. Senior może również zgłosić potrzebę załatwienia drobnych spraw urzędowych, wyprowadzenia psa czy wyniesienia bieżących odpadów” – informują magistraccy urzędnicy.

Program „Wspieraj Seniora” skierowany jest do seniorów 70+ z terenu naszego miasta, którzy w stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domach. „W wyjątkowych sytuacjach możemy objąć opieką seniorów poniżej 70-go roku życia. Pierwsze zgłoszenia w ramach tego programu otrzymaliśmy w październiku zeszłego roku. Program realizowany jest do końca marca 2021 roku” – mówi Klaudia Nietrzebka, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju.

Chcesz skorzystać z pomocy? Zgłoś się! Chętni mogą kontaktować się z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej tel:. 32 43 49 627, 32 43 49 628 lub zgłaszać się przez infolinię tel.: 22 505 11 11. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Wyprowadzą seniorowi psa. I nie tylko!”

  1. Szkoda że rodzina nie potrafi dla tych ludzi zrobić. Bo wiadomo ze jak ktoś nie ma rodziny w danym miejscu zamieszkania to ok. Ale wielu ma tylko po prostu mają ich w D…… ie tak samo jak na Święta oddawali do szpitali aby mogli jechać Zakopca czy za granicę lub będąc w domach nawet ich nie odwiedza.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry