Wyższa Szkoła Medyczna „za miedzą”?

Jak zapowiada Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, w czwartek, 17 grudnia, w siedzibie Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego w Rybniku zostanie podpisany list intencyjny w sprawie utworzenia Wyższej Szkoły Medycznej w Rybniku.

fot. pixabay

W Województwie Śląskim funkcjonują wyższe szkoły zawodowe, brakuje jednak szkoły wyższej o profilu medycznym. Z tego powodu została opracowana przez Samorząd Pielęgniarek i Położnych wraz z przedstawicielami Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego z siedzibą w Rybniku pod nadzorem prof. nadzw. dr hab. inż. Joachima Foltysa koncepcja utworzenia Państwowej Wyższej Szkoły Medycznej. Koncepcja ta zyskała aprobatę środowisk pielęgniarskich i położniczych województwa śląskiego.

Idea powstania wyższej szkoły zawodowej w obszarze medycyny na terenie Rybnika wpisuje się w zapisy Strategii Rozwoju Województwa Śląskiego „Śląskie 2030”. Jednym z wyzwań dla tych obszarów wskazanych w Strategii jest wzmocnienie potencjału i skali oddziaływania ośrodków akademickich oraz sektora B+R. Inwestycja ta przyczyni się do tworzenia nowych specjalizacji na obszarze Subregionu Zachodniego podlegającego transformacji, a docelowo przełoży się na rozwój nowych sektorów gospodarki, związanych z przemysłem medycznym. (źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego)

Wpisy na temat “Wyższa Szkoła Medyczna „za miedzą”?”

 1. Dżordż Lowerboj

  W Rybniku? A co nas to obchodzi, chociaż w sumie…

  Za naszą miedzą ma też powstać stacja kolejowa Jastrzębie-Zdrój Północ w Mszanie.

  Idąc dalej można by również rzec, że lotnisko w Pyrzowicach też przynależy do tej upadającej osady górniczej.

  1. Podniecacie sie jakąś podrzędną szkołą dla kilku osób, do której nikt nie będzie chciał uczęszczać, bo kim można zostać po takiej „renomowanej” szkole? Kierowcą karetki?
   Zresztą kondycja psychiczna tych ludzi, po kilku latach spędzonych w zasmrodzonym rybniku, będzie żadna, bo smog niszczy mózg.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry