Z ekstraklasy idzie do GieKSy

A. Komor i J. Niewiadomski (fot. gksjastrzebie.com)

Poznaliśmy dwa pierwsze nazwiska zawodników, którzy wiosną będą reprezentować barwy GKS Jastrzębie. Do zespołu trenera Pawła Ściebury dołączą obrońcy Aleksander Komor (Podbeskidzie Bielsko-Biała) i Jakub Niewiadomski (Lech II Poznań). Obiecujące wydaje się szczególnie zaangażowanie pierwszego z tych defensorów, mającego na swoim koncie trzydzieści meczów w ekstraklasie (w tym tuzin w obecnym sezonie). Komor strzelił także bramkę w sierpniowym starciu Podbeskidzia z Cracovią (2:2).

Aleksander Komor urodził się 24 czerwca 1994 roku w Lublinie. W 2012 roku trafił z miejscowego Widoku do Ruchu Chorzów, po czym wrócił do Motora Lublin. W latach 2016-2018 występował w Górniku Łęczna, w którego barwach zadebiutował w ekstraklasie w pojedynku z Koroną Kielce (4:0).

Co ciekawe, Komor zagrał w pamiętnym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski 2015/2016 przy Harcerskiej, w którym trzecioligowy GKS Jastrzębie pokonał po karnych ekstraklasową wówczas Łęczną. Obrońca zapewne nie wspomina tego meczu zbyt dobrze, ponieważ otrzymał wówczas… dwie żółte kartki i przedwcześnie opuścił murawę. Następnie Komor trafił do Podbeskidzia, z którym awansował do ekstraklasy. Jak informuje nasz klub, mierzący 190 cm wzrostu obrońca podpisał kontrakt do końca sezonu 2021/22.

Drugim za styczniowych nabytków GieKSy jest młody 18-latek z Lecha Poznań. To Jakub Niewiadomski, który został wypożyczony z „Kolejorza” na półtora roku. Niewiadomski urodził się w Kole, a pierwsze szlify piłkarskie zdobywał w klubie Zryw Dąbie. Następnie grał w Górniku Konin, zaś w 2015 roku przeszedł do Lecha Poznań. Jesienią zawodnik występował w drugoligowych rezerwach tego klubu.

Źrodło: gksjastrzebie.com

  1. A gdzie nasi wychowankowie prezesie ??! Pytam gdzie Panie Kocerba ???? No gdzie Panie Łukasik?? Wstyd i kompromitacja tej pseudo-akademii.

  2. Kendy może się tu rozegrają trzeba transfery dalej robić bo nasi chłopcy nie mają ikry a jak będzie walka o miejsce w składzie to może w końcu zaczną się starać na boisku

  3. Tom – dobre wzmocnienie?? widziałeś tych zawodników??? ja powiem jedno – Ż E N A D A ! Prezesie kto jest odpowiedzialny za sprowadzenie tych zawodników? Szrot !

  4. Całkiem dobre wzmocnienie ale jeszcze z 2 młodzików z ekstraklasy by się przydało aby myśleć o podbiciu górnych miejsc tabeli

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry