„Żaden kierowca nie robi tego specjalnie”

fot. MZK Jastrzębie

Oskarżam MZK o igranie z ludzkim życiem. Kilkunastu kierowców jest zakażonych, kilku w szpitalu w ciężkim stanie. Dla MZK ważniejsza jest kasa, sprzedaż biletów niż życie! A gdzie sanitariaty, pomieszczenia socjalne, choćby na Arki Bożka, gdzie ci ludzie mają się umyć, gdzie zjeść jakiś posiłek? Wszystko w autobusach, które są nosicielem zakażeń. Oskarżam MZK, jak dojdzie do śmierci! Oskarżam MZK, całe biuro oskarżam! MZK dla kasy poświęca życie ludzi!”

Niedawno na naszej stronie pojawił się bardzo emocjonalny komentarz, który postanowiliśmy przypomnieć powyżej. Do całej sprawy ustosunkował się Międzygminny Związek Komunikacyjny (zobacz>>>) Teraz opisaną przez nas sytuację – zapewne dotyczy do także jednego z poprzednich newsów (zobacz>>>) – skomentował Stanisław Słowiński, prezes Międzygminnej Komunikacji Autobusowej.

„Od 11 marca 2021 roku komunikację miejską na terenie miasta Jastrzębia-Zdroju w pełnym zakresie świadczy spółka Międzygminna Komunikacja Autobusowa z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju i czujemy się w pełni odpowiedzialni za naszych pasażerów i naszych pracowników, dlatego jestem porażony widząc artykuły opisujące zdarzenia o zagrożeniu życia lub zdrowia, tym bardziej, że do firmy nie wpłynęły żadne zgłoszenia lub informacje w tym zakresie! Wszyscy w mniejszym bądź większym stopniu jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Wszyscy także doskonale wiemy, że na drodze zdarzają się sytuacje, iż czasem trzeba mocniej zahamować i autobusu komunikacji miejskiej również to dotyczy. Masa pojazdu oraz podróżowanie, często w pozycji stojącej, sprawia, że jest to bardziej odczuwalne niż w samochodzie osobowym i każdy korzystający z transportu miejskiego ma tego świadomość i powinien być na to przygotowany. Żaden kierowca nie robi takiego manewru celowo czy dla zabawy. Spółka, którą reprezentuję, nigdy nie bagatelizowała i nie będzie bagatelizować spraw zdrowia czy bezpieczeństwa, zarówno pasażerów, jak i pracowników” – podkreśla prezes Stanisław Słowiński.

 1. Jak wytłumaczyć sytuację z dnia wczorajszego ,że kierowca S15 na każdym przystanku zatrzymywał się na początku zatoczki autobusowej ?
  Za nim nie było żadnego nadjeżdżającego autobusu ,co by usprawiedliwiało takie zachowanie. Padał deszcz ,pasażerowie pod wiatą na przystanku i biegiem do autobusu na deszczu. Ja szedłem spokojnym krokiem i udało mi się wsiąść do autobusu. Już miałem rzucić wiązanką, ale się powstrzymałem.
  Czy takie traktowanie pasażerów jest w porządku ?
  Pada deszcz a PAN Kierowca zatrzymuje się 15 metrów od wiaty .
  Więc pytam gdzie taki kierowca ma pasażerów ?

 2. Wszystko ładnie pięknie widziałem jak jeden z kierowców taki wielki słusznej postury zwrócił uwagę dwóm młodym to wyskoczyli do niego z łapami ale się przeliczyli wylecieli drzwiami aż miło było patrzeć a ludzie no po co lepiej się nieodzywasz niewtracac stwierdzam że tutaj trzeba mieć posturę aby było spokojnie wystarczy jechać w piątek albo sobotę wieczorem kanarów niema każdy chce jakoś dojechać do pracy do domu a w autobusach krzyki wrzaski pijani jakieś mordobicia przekleństwa raz pomogłem kierowcy i teraz szlajamy się po sądach jako świadkowie dziękuję teraz odwracam głowę jeżdżę na borynie S-14 i diabli mnie biorą jak wsiada banda śmierdząca pijana naćpana wyjąca bez biletów nieraz to jest horror co się dzieje

 3. Panie Prezesie.
  Jeżdżę często do pracy komunikacją MZK.
  Przechodziłem nieraz w tych autobusach różne sytuacje. Z tego co zauważyłem niektórzy kierowcy przychodzą do pracy jakby łaskę robili. Sytuacje opisywane przez pasażerów są w większości prawdziwe,a nie zmyślone. Opowiem jedną . Widziałem ją naocznie. Na jednym z przystanków wsiadła starsza osoba około 80 lat.,widać,że schorowana, objuczona zakupami. Wsiadła i chciała usiąść ,a kierowca tak ruszył i szarpnął ,że ta Pani wraz z zakupami przewróciła się na podłogę. Nieliczni pasażerowie pomogli tej Pani wstać i pozbierać zakupy. Ja niestety nie zdążyłem.
  Na uwagę pasażerów dlaczego tak ruszył ,kierowca odpowiedział :mogła szybciej siadać.. Drugi przykład pozytywny. Wsiadł młody człowiek bez maseczki ,kierowca kobieta zwróciła mu uwagę . I co się stało ?Posłusznie wyciągnął ją z kieszeni i założył. Moim zdaniem bardziej bezpieczniej jeździ się z kobietami. Nie jest tak dobrze w MZK jak się Panu wydaje. Może faktycznie kierowcy są zmęczeni i nie wypoczęci. Jak w każdym zakładzie są dobrzy i źli pracownicy.
  Trzeba trochę popracować nad załogą.

  1. Dajcie czas panu prezesowi przejął całą komunikację nawet od prywatnych przewoźników musiał przejść tamtych kierowców jak leci bo nie miałby kto jeździć tak się właśnie kończy przekazywanie przez MZK usług prywatnym firmom które patrzą tylko na kasę nie na to kogo zatrudniają i czym jeżdżą

  2. Nie chcę pluć jadem, a jedynie wtrącić się do dyskusji 😉 Teraz nie widzę tego kierowcy, ale kiedyś był taki łysy, co jeździł jak rajdowiec kilka przystanków, po czym na kolejnym stawał i czekał. W każdym bądź razie miałem z nim dwa zatargi, a zaczęło się od tego, że przytrzasnął mnie drzwiami, bo czekałem aż reszta ludzi zapakuje się. Wyleciałem do niego, powiedziałem że będzie skarga, a ten do mnie, żebym na czole sobie wypisał skargę 😉 Ale to on był tylko taki problematyczny. Za dużo Szybkich i wściekłych naogladał się 😉 W drugą stronę, jest dużo kulturalnych kierowców i też trzeba ich pochwalić. A co do bezpiecznej jazdy z kobietami… pozdrawiam Panią, która często gada już nawet nie przez słuchawkę bluetooth, a przez sam aparat, ciekawe czy jeszcze jeździ?

   1. Fak, że na A. Bożka nie ma toalety, to straszne aby w tak duży mieście nie było na dworcu WC. Współczuję kierowcom i pasażerom. No i WSTYD NA CAŁĄ POLSKĘ

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry