Zagłębie medali dla karateków

Fot. Ż. Chełstowska

W miniony weekend ekipa Jastrzębskiego Klubu Karate Kyokushin Kumite wyruszyła za Brynicę na rozgrywane w Dąbrowie Górniczej 41. Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego i Dolnośląskiego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Podopieczni shihana Janusza Piórkowskiego zakończyli obie imprezy z dorobkiem jedenastu medali. Wprawdzie tym razem zabrakło złota, ale za to jastrzębianie wywalczyli trzy srebra i osiem brązów.

Dziesięć z tych medali przypadło na Mistrzostwa Makroregionu, gdzie na drugim stopniu podium stanęli Robert Dąbrowski (kata seniorów) i Jakub Satława (kumite juniorów w kat. do 70 kg). Brązowymi krążkami ten dorobek uzupełnili: Nikola Tysz (kumite juniorek 55 kg), Marta Nalewajek (kumite juniorek 60 kg), Oskar Kozieł (kata seniorów), Rafał Stano (kumite masters +35 lat i +80 kg), Robert Nalewajek (kumite seniorów 80 kg), Filip Osóbka (kumite juniorów +75 kg), Witold Szweda (kumite juniorów młodszych +65 kg) i Szymon Ozimek (kumite juniorów młodszych 65 kg).

Z kolei jedyną zdobyczą JKKK Kumite w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików okazał się srebrny medal Huberta Wymysło, który w kumite młodzików do 60 kg był o włos od złota, przegrywając niezwykle wyrównany finał.

W sumie w imprezie w Dąbrowie Górniczej wzięło udział kilkuset karateków z niemal pół setki klubów.

Wpisy na temat “Zagłębie medali dla karateków”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry