Zainteresowanie zawartością tych lodówek nie maleje

Nowe jadłodzielnie staną w naszym mieście jeszcze w tym roku. Koordynatorzy organizacji „Jadłodzielnia Foodsharing Jastrzębie-Zdrój” zapraszają do współpracy nowych wolontariuszy. Na facebooku można zaproponować miejsce, gdzie staną specjalne szafy i lodówki na żywność.

„Powinny być to centralne miejsca na osiedlach, gdzie dostęp mieliby mieszkańcy okolicznych ulic. Oczywiście, musi to być również miejsce, w którym będzie można podłączyć lodówkę. Przy wyborze lokalizacji jest to ważny aspekt. Wtedy mamy możliwość współpracy z właścicielem punktu odbioru prądu – sklep czy restauracja” – tłumaczy Estera Woźniak-Prycelas, koordynatorka jastrzębskich jadłodzielni.

Jadłodzielnie istnieją w Jastrzębiu-Zdroju od ponad 3 lat i przez ten czas wypromowały ideę foodsharingu. Pomogły nie zmarnować ton artykułów spożywczych, dając wielu osobom szansę na posiłek. Zainteresowanie zawartością tych specjalnych szafek i lodówek nie maleje. Stale są zapełniane i opróżniane. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Zainteresowanie zawartością tych lodówek nie maleje”

  1. Takie lodówki są potrzebne. Problem w tym, że ich użytkownicy to niechluje, brudasy i przeważnie bezdomni, czy alkoholicy. Jest jednak sporo osób, którym brakuje żywności, ale wstydzą się do tego przyznać i czasem muszą wybierać czy zapłacić czynsz, czy kupić żywność.

  2. Zawartość odchodów i syfu pozostawionych przez użytkowników zawartości tych lodówek w centrum miasta nie wspominając o pobliskich terenach zielonych też nie maleje.Dokarmiajcie dalej tych nierobów, zamiast wziąć kija i lać po grzbietach tych wrzodów na zdrowym ciele społeczeństwa aż się w końcu wezmą do uczciwej pracy.

    1. Dżordż Lowerboj

      Mnie też to dziwi. Przecież nie od dzisiaj media bębnią, że w tej upadającej osadzie górniczej zarabia się najwięcej w Polsce. A jak ktoś jest bezdomny to pobliskie Czechy oferują fajną pracę z darmowym zakwaterownaiem i bez znajomości języka. Ale jest jednak jeden warunek. Tylko jeden i aż jeden nie do przyjęcia, bo należy w pracy stawiać się trzeźwym.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry