Zaszczepimy się w Hali Widowiskowo-Sportowej?

„Chcemy, aby preparat chroniący przed Covid-19 przyjęli wszyscy chętni – możliwie najszybciej. Dlatego rozwijamy infrastrukturę” – zapewniają przedstawiciele rządu.

fot. pixabay

Jak podaje serwis gov.pl, obok już istniejących ponad 6500 punktów na terenie całego kraju powstanie kilkaset nowych. W każdym powiecie lub mieście na prawach powiatu mają funkcjonować średnio dwa duże punkty szczepień. Ponadto w Punktach Szczepień Powszechnych zlokalizowanych w miastach do 50 tysięcy mieszkańców każdego dnia wykonywanych będzie około 200 zastrzyków. Punkty w miastach powyżej tego limitu mają mieć wydajność na poziomie 500 dawek.

„Populacyjne punkty szczepień będą tworzone między innymi w budynkach z dobrą lokalizacją oraz odpowiednią infrastrukturą (szkoły, domy kultury, hale sportowe). Szczepionki będą również podawane w przygotowanych do tego celu namiotach (na przykład przy lokalnych supermarketach), punktach drive-thru i innych, wskazanych przez samorządy” – dowiadujemy się.

A jak sytuacja wygląda w Jastrzębiu-Zdroju?

„Zaproponowaliśmy punkt szczepień w Hali Widowiskowo-Sportowej. Naszą propozycję weryfikuje aktualnie NFZ. Czekamy na informację” – odpowiada Izabela Grela, naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy Zagranicznej.

  1. w Jastrzębiu ze szczepieniami jest fatalnie;i nie jest to wina’systemu”;w innych miejscowosciach moi rówiesnicy są dawno zaszczepieni i to podwójnymi dawkami;są punkty szczepień w małych miejscowosciach gdzie można sie szczepić i to w krótkim terminie ;nie tylko na Sląsku;także w Cieszyńskim;a u nas?ile punktów/przychodni ?ile dziennych szczepień?a miasto ma 90 tys.ludzi/przewaga starszych!//;łatwiej przez infolinię -też jest okazja- ale trzeba daleko dojeżdżać np.Sosnowiec czy Katowice….ale można 'złapać” np.Brenną…..i przydzielają już terminy majowe dla roczników 1960…….efekt jest taki,że mieszkańcy Jastrzębia-chcąc sie zaszczepić-zapisują się w kilku miejscach co pozornie zwieksza liczbę oczekujących…….to nie zależy od władz centralnych-tylko samorządowych……które powinny zwiększać przepustowość…….bardzo dużo zależy od tego kto hetmani w danym miescie

  2. Stop obostrzeniom

    Tak, jestem za szczepieniami w LECLERC. Piękny budynek w samym centrum, wolny, tylko czeka …., a nie to jest prywatny teren. Było obiecywane: szczepienia dobrowolne, więc rząd niech nie tworzy tzw paszportów covidowych dla zaszczepionych, by mogli korzystać z wyjazdów turystycznych, imprez sportowych itp. rzeczy konstytucyjnie zagwarantowanych dla WSZYSTKICH obywateli.

  3. Ja się nei szczepię i mam to gdzieś. Szcególnie teraz kiedy wiem że do szczepionek użyto komórek abortowanych płodów.

    1. ale przecież nie ma przymusu…..i jest stanowisko episkopatu;dla mnie jako katolika-wiążące! i Papież też sie zaszczepił;a kto dokładnie wie do których szczepionek użyto komórek z aborcji?;przecież żaden koncern tego nie ujawni ,podobnie jak WHO kierowane przez marksistę z Etiopii;chyba,że jacyś’eksperci” z mediów społecznościowych…….ja znam ludzi,którzy oficjalnie nie wierzą w wirusa,pandemie uważają za bezprawne ograniczenie wolności;nawet protestowali w POchodzie w Rybniku …..i już są zaszczepieni…..tylko jeden już nie zdążył…

  4. Ludzie z Jastrzębia szczepią się w całym województwie ,Gliwice ,Katowice ,Ruda Śląska ,Żory i.t.d dlaczego tak jest ,dlaczego nie ma punktu żeby zaszczepić się w Jastrzębiu tutaj na miejscu ,jest tyle przychodni ,kłopoty zaczęły się od samego początku od zapisów ,czyja to jest wina ,ktoś słabo się stara i zapomina o mieszkańcach Jastrzębia ,dziadostwo było jest i będzie ,widać gołym okiem ,bogaci to tylko jesteśmy w śmieci które w workach leżą od jesieni przy ul .wielkopolskiej obok przychodni okulistycznej .
    Jestem ciekawa kiedy niebieskie wory śmieci znikną ,obok jest szkoła i przedszkole .

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry