Złote eliminacje do olimpiady!

Ekipa Klubu Judo Koka zanotowała znakomity występ w drugiej edycji Eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Judo. Podczas zawodów w Bochni Bartosz Moćkun i Łukasz Sojak stanęli na najwyższych stopniach podium, a skalę ich sukcesu podkreśla fakt, że obaj jastrzębianie zdobyli złote medale w jednych z najcięższych kategorii wagowych.

Bartosz Moćkun triumfował w mocno obsadzonej kategorii do 81 kg. Podopieczny Mateusza Klimka i Rafała Mączyńskiego odniósł rzecz jasna komplet zwycięstw, odprawiając kolejno Maksymiliana Skałkę (Sokół Myślenice), Dawida Szymańskiego (Czarni Bytom) oraz, w finale, Jakuba Nagolskiego (Czarni Bytom). Również trzy wygrane walki stoczył w kategorii 90 kg Łukasz Sojak, pokonując kolejno Jakuba Świątkowskiego i Jarosława Iwaniszyna (obaj Czarni Bytom), po czym – w pojedynku o złoto – zwyciężył Bartosza Baczyńskiego (UKS Wisła Centrum).

Medalowy dorobek Koki w Bochni uzupełniła brązowym krążkiem Kinga Nowak, która w kategorii do 48 kg rozpoczęła wprawdzie zmagania od pokonania Natalii Galickiej (Judo Wolbrom), ale potem mogła mówić o sporym pechu. Jastrzębianka wygrała bowiem niezwykle ciężką walkę z Emilią Augustyn (MKS Tarnów), po czym w ostatnim pojedynku musiała uznać wyższość Julii Ferdek (Budowlani Sosnowiec). Ostatecznie trzy zawodniczki miały ten sam bilans zwycięstw, więc o ostatecznej klasyfikacji decydowała liczba punktów, a tych Kinga Nowak (11:10) zdobyła nieco za mało.

Źródła: Facebook / Klub Judo Koka, Judostream.eu

Wpisy na temat “Złote eliminacje do olimpiady!”