Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj637
mod_vvisit_counterWczoraj1133
mod_vvisit_counterW tygodniu6702
mod_vvisit_counterTydzień temu7106
mod_vvisit_counterW miesiącu2817
mod_vvisit_counterMiesiąc temu29973
mod_vvisit_counterRazem1164637

Online: 20
Twoje IP: 54.158.85.158
,
Dzisiaj mamy: Maj 03, 2015

30
Kwi
2015
,,Z ortografią za pan brat" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bogusława Lasota   

WP 20150424 024W dniu 24 kwietnia 2015r. odbył się kolejny etap konkursu ortograficznego dla klas trzecich szkół podstawowych - VIII Wojewódzki Konkurs Ortograficzny o tytuł ,,Mistrza Ortografii województwa śląskiego 2015". W tym roku laureatów konkursów ortograficznych miejskich z całego województwa śląskiego gościło miasto Żory. Nasze miasto reprezentował Tomasz Miler - uczeń klasy 3b, który został ,,Mistrzem Ortografii 2015" miasta Jastrzębia-Zdroju. Tomkowi serdecznie dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły i miasta, życząc jednocześnie dalszych sukcesów i wytrwałości w zgłębianiu tajników polskiej ortografii.

 

 

Więcej…
 
30
Kwi
2015
224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

"Konstytucja powinna być ojcowizną narodową, w której lud znajdzie jednocześnie pożywienie dla ducha i pożywienie dla ciała".
Franncois Noel Babeuf


W tym roku przypada 224 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Była ona drugą na świecie, a pierwszą w Europie ustawą zasadniczą. Uchwalona na Sejmie Czteroletnim w 1791 roku przez stronnictwo patriotyczne, jako rezultat kompromisu ze stronnictwem królewskim, była wynikiem dążeń do naprawy stosunków wewnętrznych w Rzeczpospolitej po I rozbiorze, ustalając podstawy ustroju nowożytnego w Polsce.

Chcąc przybliżyć uczniom to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, klasa 5a (wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Krupińską) przygotowała z tej okazji krótki apel. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród uczniów oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem. Program uświetnił występ szkolnego chóru pod kierownictwem p. Wioletty Żankowskiej.

 

Więcej…
 
29
Kwi
2015
I miejsce w Miejskim Konkursie Wiedzy Ekologicznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ireneusz Bańka   

image001Drużyna naszego gimnazjum w składzie Natalia Koniecpolska, Karolina Dziekanowska oraz Konstancja Piórkowska zajęła I miejsce w XVIII Miejskim Konkursie Wiedzy Ekologicznej, zorganizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój. W klasyfikacji indywidualnej uczennica klasy III a Natalia Koniecpolska zajęła II miejsce. Tegoroczny konkurs, podobnie jak obchody Światowego Dnia Ziemi 2015 przebiegał pod hasłem "Z energią zmieńmy źródła" i poświęcony był zagadnieniom związanym z efektywnością energetyczną i odnawialnymi źródłami energii.

Gratulujemy sukcesu i godnego reprezentowania szkoły na terenie miasta.

http://www.jastrzebie.pl/informator/aktualnosci/aktualnosc/id/o-ekologii-wiedza-wszystko/

Więcej…
 
29
Kwi
2015
Eksperymentujemy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Woźniak   

11185742 792593210826507 323342185 nWe wtorek klasa 1b z wychowwczynią, panią Dominiką Woźniak, przeprowadzała eksperymenty. Goścmi na zajęciach były dzieci ze świetlicy z panią Justyną Namielską. Pierwszy eksperyment dotyczył zjawiska dyfuzji, dzieci efekt końcowały nazwały "Czarodziejski atrament". Gorąca woda przyspieszyła dyfuzję atramentu w wodzie i atrament stracił kolor. Gdy dodaliśmy ocet, atrament znów miał intensywną barwę. 

Drugi eksperyment dotyczył roli detergentów w przyrodzie. W jednej szklance wody spinacz pływał, do drugiej dodaliśmy dodatkowo płyn do naczyń i spinacz opadł na dno. Płyn zmiękczył napięcie powierzchniowe wody. To była bardzo pouczająca lekcja.

 

Więcej…
 
24
Kwi
2015
Ścieżka zdrowia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Woźniak   

Ścieżki zdrowia stanowią doskonałe źródło ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Szeroka gama produktów, zaprojektowana dla osób w każdym wieku, ułatwi użytkownikom wyrobienie kondycji lub jej podtrzymanie. Każdy może dopasować poziom i tempo ćwiczeń pod własne możliwości.

Dzięki urządzeniom pokroju bieżni, rowerów treningowych, drabinek, itp. połączonych w jednym zestawie, wykonuje się rozmaite ćwiczenia, jednocześnie umożliwiając zapoznawanie i spotykanie innych osób.

Ścieżki zdrowia polegają na trenowaniu różnych partii mięśni w trakcie ćwiczeń, które stawia przed nami szereg rozmaitych urządzeń takich jak poziome i pionowe drabinki, ścianki do rozciągania, słupki do slalomu, itp.

Place i ścieżki zdrowia oznakowane są tabliczkami informującymi o poziomie trudności i wymaganej energii potrzebnej na sprostanie danemu ćwiczeniu. W czwartek 23 kwietnia klasa IB z wychowawczynią panią Dominiką Woźniak i panią Gabrielą Piksa-Sojka wybrała się taką ścieżką zdrowia na placu za Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym. Dzieci z radością próbowały swoich sił na specjalistycznych urządzeniach.

 

Więcej…
 
24
Kwi
2015
Dzień Ziemi 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Bańka   

img00122 kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi wybraliśmy się na warsztaty przyrodniczo-ekologiczne do Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Uczestniczyliśmy w zajęciach realizowanych w ramach programu „Przyrodnicze spotkania Śląskiego Ogrodu Botanicznego”, finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. W towarzystwie pana Marcina Karetty, ornitologa i artysty-fotografika, przemierzaliśmy leśny ekosystem podziwiając bioróżnorodność siedlisk Górnego Śląska. W drugiej części spotkania sprawdzaliśmy poziom naszej wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska oraz umiejętności orientacji w terenie rozwiązując zadania „Przyrodniczej gry terenowej”. Wyjazd zakończyliśmy zwiedzeniem plenerowej wystawy fotograficznej „Ogrody Japonii”, wizytą na wieży widokowej oraz odpoczynkiem na placu zabaw.

 

 

 

Więcej…
 
23
Kwi
2015
Mam Talent - V edycja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   

img015

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
22
Kwi
2015
Z wizytą w Publicznym Przedszkolu nr 20 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dominika Woźniak   

20150422 10295622 kwietnia 2015 r. klasa Ib z wychowawczynią panią Dominiką Woźniak odwiedziła zaprzyjaźnione Publiczne Przedszkole nr 20. Grupa 5/6-latków zaprosiła Nas na przedstawienie teatralne pt: "Calineczka ratuje ziemię", nawiązując do dzisiejszych obchodów Dnia Ziemi. Była to opowieść, która nie tylko bawiła, ale przede wszystkim uczyła. Przesłanie inscenizacji przypomniało wszystkim, jak ważne jest życie zgodne z naturą, gdyż przyroda "nie lubi śmieci i odpadów". Teatrzyk wzbudził wiele emocji. Gra aktorska młodych wykonawców została nagrodzona gromkimi brawami. Czekamy na następne spotkanie!!!

 

Więcej…
 
22
Kwi
2015
Rośnie narybek hokejowy JKH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Bernacki   

image003W dniach 19-21 kwietnia br. na stadionie zimowym w Tychach rozegrana została V edycja Ogólnopolskiego Turnieju Mini Hokeja. JKH GKS Jastrzębie reprezentowały drużyny w 3 kategoriach wiekowych (rocznik 2005 i młodsi, rocznik 2006 i młodsi i rocznik 2007 i młodsi) – w sumie 43 młodych hokeistów (większość z nich to uczniowie naszej szkoły). Najlepiej poradziła sobie najmłodsza drużyna, która wygrała rywalizację w gronie 10 ekip z całego kraju. Równie dobrze spisali się ich starsi koledzy (2006 i młodsi), którzy przywieźli z Tychów srebro, ulegając tylko Niedźwiadkom Sanok. Najstarsza grupa wśród 13 drużyn uplasowała się na 5 miejscu (w tej kategorii wygrała drużyna MOSM Tychy). Kilku złotych i srebrnych medalistów dołączy do naszego grona uczniów już od września br.

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 17

Rekrutacja do Gimnazjum

Organizacja lekcji

Dziennik elektroniczny

Logowanie