Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj787
mod_vvisit_counterWczoraj919
mod_vvisit_counterW tygodniu1706
mod_vvisit_counterTydzień temu5027
mod_vvisit_counterW miesiącu24591
mod_vvisit_counterMiesiąc temu41014
mod_vvisit_counterRazem831739

Online: 10
Twoje IP: 107.20.109.52
,
Dzisiaj mamy: Lip 28, 2014

28
Lip
2014
Dokumentacja przetargowa - plac zabaw w ramach programu Radosna Szkoła PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Przetarg nieograniczony: Budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 20 w Zespole Szkół nr 11 w Jastrzębiu-Zdroju w ramach programu RADOSNA SZKOŁA

Dokumentacja:

1. ogloszenie przetargowe

2. specyfikacja istotnych warunkow zamówienia

3. przedmiar 1 załącznik_nr_10

4. przedmiar 2 załącznik_nr_11

5. projekt budowlano wykonawczy załącznik_nr_12

6. specyfikacja techniczna cz.ogólnobudowlana załącznik_nr_13

7. specyfikacja techniczna cz.sanitarna załącznik_nr_14

8. załączniki cz.rysunkowa (zip)

 
08
Lip
2014
Absolwenci szkoły w hokejowej kadrze narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Bernacki   

Aż 7 absolwentów naszej szkoły (hokeistów JKH) powołanych zostało na zgrupowanie Kadry Narodowej Juniorów do lat 18. Zawodnicy trenować będą w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku (14-26 lipca 2014r.). W ramach zgrupowania kadrowicze przejdą badania lekarskie w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej w Warszawie. Po 3- dniowej przerwie zaplanowany jest obóz z zajęciami na lodzie. W gronie 28 powołanych na konsultacje znaleźli się: Chorążyczewski Kordian, Bichta Bartosz, Bryk Krzysztof, Jarosz Dominik, Michałowski Jakub, Wróbel Kamil i Rzekanowski Oskar. Dwóch ostatnich w nadchodzącym sezonie zagra w czeskim HC AZ Havířov (wypożyczenie z JKH).

 
30
Cze
2014
Podręczniki - Język angielski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Radomska-Filipek   

CYFROWA KLASA - Nowoczesna szkoła

Przez wieki szkoła wyglądała podobnie – uczniowie, nauczyciel,  tablica, ławki, i książki. W ciągu ostatnich dwudziestu lat szkoła zaczęła zmieniać się radykalnie. Nadal są oczywiście uczniowie i nauczyciel oraz ławki, ale książka i tablica zaczyna wyglądać inaczej. Ze zrozumiałych względów zmiany najszybciej widoczne są na lekcjach języka angielskiego. Obecnie nauczyciel  może wybierać spośród kilku podręczników do języka angielskiego, ale każdy z nich zaopatrzony jest  w oprogramowanie do tablic interaktywnych. To oznacza, że wszystkie lekcje prowadzona są z wykorzystaniem nowoczesnej tablicy. Nawet jeśli zdarza się, że żaden uczeń nie ma podręcznika (nagłe zastępstwo), to nauczyciel i tak może wyświetlić zawartość podręcznika na dużym ekranie widocznym dla każdego ucznia. Uczniowie tak szybko przyzwyczaili się do cyfrowych lekcji, że mogliby je sami poprowadzić.

Więcej…
 
27
Cze
2014
WAKACYJNE ŻYCZENIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

 

Życzymy wszystkim, aby rozpoczęte wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń, udanego, a przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.

Wypoczywajcie, realizujcie wakacyjne plany, rozwijajcie zainteresowania.

Życzymy wielu fantastycznych przygód i spotkań z interesującymi ludźmi, nawiązania nowych wartościowych przyjaźni.

Wróćcie w nowym roku szkolnym radośni, z zapasem sił do nauki, gotowi do podejmowania nowych wyzwań i kolejnych zadań.

 
26
Cze
2014
MŁODZI EKOLODZY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Radomska-Filipek   

Ochrona naturalnego środowiska to postawa, którą propagują wszyscy nauczyciele, ale szczególnie pani Dorota Bańka, nauczycielka przyrody.

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły uczestniczą w akcji zbierania makulatury. W ten sposób dbają o to, aby jak najmniej drzew było przeznaczanych na produkcję papieru. Oprócz makulatury, uczniowie zbierają także puszki i zużyte baterie, co z przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Innym cennym surowcem wtórnym są plastikowe nakrętki. Uzyskane ze sprzedaży fundusze przeznaczane są na zakup wyposażenia sal lekcyjnych (np. na gry planszowe, materiały plastyczne, książki do biblioteki klasowej w młodszych klasach) oraz pomoc w rehabilitacji naszej byłej uczennicy Kasi B. Nie mniej cennym rezultatem akcji „Makulatura” jest wyrobienie postawy sprzyjającej ochronie środowiska naturalnego. Uczniowie od najmłodszych lat stają się świadomymi ekologami.

Najbardziej zaangażowani w akcję uczniowie w przyszłym roku szkolnym pojadą na specjalnie dla nich zorganizowaną wycieczkę. Są to: Hubert Dyrszka, Jakub Szmuk, Klaudia Sujewicz, Sebastian Chmiel, Krystian Albrecht i Dominik Kłopotek.

Fotoreportaż z ładowania surowców wtórnych: Małgosia Bańkowska.

 

Więcej…
 
26
Cze
2014
Projekty: Szkoła podstawowa A VISIT TO LONDON PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Radomska-Filipek   

Na zasadzie „Czego się Jaś nie nauczy…” szóstoklasiści mieli szansę na lekcji języka angielskiego, aby spróbować pracy nad projektem grupowym. Podczas jednego z testów okazało się, że uczniowie klasy pierwszej gimnazjalnej nie bardzo wiedzą, co to są kraje anglojęzyczne. Przez niektórych uczniów miasta Chicago i London zostały potraktowane jako państwa. Na ich usprawiedliwienie trzeba powiedzieć, że geografię świata będą dopiero mieli w klasie drugiej. Chcąc zapobiec takim sytuacjom, a także realizując faktograficzny i gramatyczny materiał z podręcznika,  nauczycielka języka angielskiego zaproponowała uczniom klasy VIA zorganizowanie wirtualnej wycieczki do Londynu.

Uczniowie pracowali w grupach, aby z Internetu dowiedzieć się, co będą mogli zobaczyć, jeśli udadzą się w konkretne miejsca: If we go to Buckingham Palace, we will see the Queen. Lub ile będzie kosztował bilet na metro czy do muzeum: If I travel by underground, how much will it cost? Grupa czterech dziewcząt: Wiktoria, Daria, Julia i Natalia nakręciły nawet specjalny wywiad. Spośród osiemnaściorga uczniów klasy VIA dwie uczennice,  Wiktoria J. i Natalia , były wcześniej w Anglii, mogły więc opowiedzieć o  własnych  doświadczeniach.

Każda grupa miała szansę zaprezentowania swojej wersji pięciodniowej wycieczki do Londynu. Prezentacje PowerPoint były tak udane, że nauczycielka zebrała je w całość w formie PREZI i pokazała na zebraniu rodziców, na które zaprosiła ją pani Alina Pochcioł, wychowawczyni klasy VIA. PREZI zostało także skomentowane przez nauczycielkę węgierską. Można obejrzeć na stronie szkoły w blogu NorthPole. Lekcje „A Trip to London” stały się podstawą do napisania scenariusza, który miał na celu wprowadzenie metod XXI wieku w nauczaniu, ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych technologii. Scenariusz został bardzo wysoko  oceniony w European Schoolnet Academy. Nie byłoby to możliwe, gdyby uczniowie klasy VIA z takim zaangażowaniem  i pomysłowością nie zrealizowali wcześniej swoich projektów.

 

Więcej…
 
26
Cze
2014
Projekty: Gimnazjum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Radomska-Filipek   

01-DSCN2872Koniec czerwca to czas na zaprezentowanie projektów grupowych przez klasy trzecie gimnazjum. W tym roku szkolnym uczniowie realizowali projekty: z biologii „Badanie stanu czystości wody i powietrza na wybranym terenie Jastrzębia-Zdroju”, z geografii „Nasze czarne złoto”, z języka polskiego „Wyobrażenie o życiu po śmierci w wybranych religiach i mitach”, z chemii „Najsłynniejsi polscy chemicy” oraz „Chemia w kuchni – tajemnicze E”, z plastyki „Graffiti – sztuka czy wandalizm”, z języka niemieckiego „Berlin – stolica naszych sąsiadów”, z języka angielskiego „English-speaking countries”

 

Więcej…
 
25
Cze
2014
Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Piątek, 27 czerwca 2014 r.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego:

  • Klasy 1-3 szkoły podstawowej – parter, godz. 8.00
  • Klasy 4-6 szkoły podstawowej – sala gimnastyczna, godz. 9.00
  • Klasy I-III gimnazjum – sala gimnastyczna, godz. 10.30

 

 

 

 

 
25
Cze
2014
Z wizytą w Centrum Edukacji Ekologicznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bogusława Lasota   

P1230767

W środę 25 czerwca 2014r. uczniowie klasy 2b odbyli wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej przy Oczyszczalni Ścieków ,,RUPTAWA". Celem zajęć było przybliżenie zagadnień związanych z zanieczyszczeniem wód oraz sposobów i metod ich oczyszczania. Dzieci poznały nowoczesne metody oczyszczania ścieków, obserwowały pracę niektórych urządzeń oraz poznały ogólne zagadnienia związane z gospodarką wodno - ściekową. Oczyszczalnia „Ruptawa” - to oczyszczalnia biologiczno - mechaniczna, gdzie do uzdatniania wody wykorzystuje się wyselekcjonowane szczepy bakterii. Uczniowie poznali również wiele ciekawostek z życiu pszczół,  poszczególne etapy produkcji miodu oraz wysłuchali prelekcji z wykorzystaniem żywych pszczół pt. ,,Pszczoła miodna elementem zdrowego ekosystemu Jastrzębia-Zdroju". Zajęcia w Centrum Edukacji Ekologicznej były dla nich cudowną i poglądową lekcją z ekologii.   

 

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 25

Rekrutacja do Gimnazjum

Organizacja lekcji

Dziennik elektroniczny

LogowanieSonda

Jak najczęściej spędzasz czas wolny?
 

1% dla ZS11