Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj824
mod_vvisit_counterWczoraj1628
mod_vvisit_counterW tygodniu2452
mod_vvisit_counterTydzień temu14157
mod_vvisit_counterW miesiącu58931
mod_vvisit_counterMiesiąc temu72743
mod_vvisit_counterRazem2044126

Online: 30
Twoje IP: 184.73.21.29
,
Dzisiaj mamy: Paź 25, 2016

25
Paź
2016
Wycieczka do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau PDF Drukuj Email
Wpisany przez Justyna Trzaskalik   

arbeit29 września wszystkie klasy trzecie gimnazjum wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Gdy dotarliśmy na miejsce nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy spod bramy obozu. „Arbeit macht frei" („Praca czyni wolnym”) głosił sarkastyczny napis umieszczony na niej przez Niemców. Po naszej lewej stronie znajdowała się wartownia i biuro kierownika obozu. Wyobrażałam sobie, że tak jak ja teraz stoję i patrzę na ten szyld, tak ponad sześćdziesiąt lat temu przechodzili tutaj ludzie, którzy nie wiedzieli co ich czeka. Co czuli czytając "Arbeit macht frei"? Czy wierzyli w to co czytali? Zwiedzanie obozu zaczęliśmy od budynków, w których znajdowały się liczne zdjęcia tego miejsca z czasów wojny. Mogliśmy tam także zobaczyć pozostałe po więźniach rzeczy osobiste, takie jak: okulary, buty, walizki, przedmioty codziennego użytku, ich zdjęcia oraz pomieszczenia, w których zmuszeni byli mieszkać. Następnie udaliśmy się pod ścianę straceń i Blok 11 zwany Blokiem Śmierci. Tam oddaliśmy hołd zamordowanym, zapalając znicze i układając kwiaty pod ścianą. Po zwiedzeniu obozu w Auschwitz przejechaliśmy z przewodnikiem do muzeum Birkenau. Wejście do niego stanowiła ogromna brama wjazdowa, przez którą kiedyś przejeżdżały pociągi przywożące więźniów z całej Europy. Na terenie tego obozu mieliśmy możliwość zobaczenia pozostałości po barakach mieszkalnych i ruiny krematorium. Nasza wycieczkę zakończyliśmy oglądaniem filmu. Już po pierwszych kilku sekundach cały gwar ucichł. Wszyscy pochłaniali wzrokiem obrazy bólu, cierpienia, rozpaczy, smutku i wszystkich innych uczuć, które malowały się na twarzach tych ludzi- jeńców i więźniów.

 
25
Paź
2016
Konkurs Memory Master PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Sunita   

W naszej szkole po raz trzeci organizowany jest ogólnopolski konkurs leksykalny dla szkół gimnazjalnych oraz klas 4, 5 i 6 szkoły podstawowej. Konkurs przeprowadzony zostanie we wszystkich szkołach dnia 1 grudnia 2016 roku. Osoby biorące w nim udział, zachęcam już teraz do odwiedzenia strony www.memorymaster.edu.pl . Na podanej stronie należy pobrać wymagane słownictwo do nauki (w formacie PDF) w zakładce LISTA SŁÓW, można tam również pobrać pomocne aplikacje do nauki np. czasowników nieregularnych.

Uczniowie chcący się jeszcze dopisać mogą to zrobić do dnia 27.10.2016r. wpłacając 8 zł swojemu nauczycielowi z języka angielskiego bądź opiekunowi konkursu p. Agnieszce Sunicie.

 

 
24
Paź
2016
Matematyka na konkretach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

DSC01969Nic lepiej nie pozwala zrozumieć matematyki niż praca na konkretach. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej powtarzali pojęcia dziesiątki i jedności, przeliczając monety jednogroszowe. Przy okazji szacowali (kolejna umiejętność matematyczna), ile monet jednogroszowych mieści się w słoju jednolitrowym (no i powtórka jednostek miary).

Czy reszta uczniów dobrze zgadnie, ile takich monet można uzbierać do słoja? Zainteresowanym odpowiedzi udzielą uczniowie 2c SP.

 

Więcej…
 
24
Paź
2016
PASOWANIE NA UCZNIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Albin Barbara   

 

"Piszemy najpierw litery,

potem wyrazy i zdania.

    I wiemy coraz więcej........

Świat się przed nami odsłania!"

 

DSC00750

Więcej…
 
23
Paź
2016
Z wizytą u pana Henryka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Krystyna Szczęsny, Dorota Bień-Caldzudis, Iwona Remplewska, Anna Sobol   

sienkiewiczZ okazji Roku  Henryka Sienkiewicza klasy piąte pojechały do Oblęgorka, aby zwiedzić Dworek – Muzeum Pisarza. Doświadczenie niezwykłości tego miejsca z pewnością przyczyni się do trwałej więzi młodych Polaków z twórczością Noblisty.

Uczniowie uczestniczyli tam także w warsztatach pt. „Afrykańska podróż Sienkiewicza”, które pomogą piątoklasistom podczas omawiania lektury „W pustyni i w puszczy”.

W czasie literackiej podróży po Ziemi Świętokrzyskiej uczniowie mogli zobaczyć  replikę „Kazań świętokrzyskich”-najstarszego zabytku piśmiennictwa polskiego oraz pierwszy druk Biblii w tłumaczeniu ks. Wujka, a w nagłowickim Dworku Mikołaja Reja dowiedzieli się ,„iż Polacy nie gęsi…”.

 

 

Więcej…
 
21
Paź
2016
Wycieczka klas I gimnazjum PDF Drukuj Email
Wpisany przez Amelia Gałan   

DSC01954W miniony poniedziałek uczniowie klas pierwszych gimnazjum wraz z wychowawczyniami, p. J. Balogh i p. K. Madekszą oraz p. Anią z biblioteki pojechali na wycieczkę integracyjną. Zwiedzaliśmy zabytkową kopalnie srebra w Tarnowskich Górach, sztolnie Czarnego Pstrąga. Zwiedzanie Kopalni Srebra odbywa się w podziemnych korytarzach położonych 40m pod powierzchnią ziemi. W Kopalni przez cały rok panuje stała temperatura ok. 10'C.  Oprócz podziemnych korytarzy na powierzchni znajduje się muzeum oraz Skansen Maszyn Parowych. Na zdjęciach klasa Ib.

Więcej…
 
21
Paź
2016
Warsztaty chemiczne w Rybniku PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Bańka   

img 01Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam.
Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Konfucjusz

19 października uczestniczyliśmy w warsztatach chemicznych przeprowadzonych w Laboratorium Nowoczesnych Technologii Przemysłowych, działającym przy Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej w Rybniku. Pod czujnym okiem pana Tomasza Gmerka zgłębialiśmy tajemnice pierwiastków i związków chemicznych oraz zachodzących przy ich udziale reakcji chemicznych. Po dwugodzinnych zajęciach w laboratorium pozostaliśmy na terenie kampusu Zespołu Szkół Wyższych, żeby wykorzystując zamontowane w Parku Tematycznym nad Nacyną urządzenia przeprowadzać proste doświadczenia z zakresu fizyki oraz poćwiczyć na przyrządach siłowni na świeżym powietrzu. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że uczenie się poprzez działanie i osobiste zaangażowanie jest najskuteczniejszą i najprzyjemniejszą formą zdobywania wiedzy.

 

Więcej…
 
20
Paź
2016
Konkurs z języka angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Radomska-Filipek   

Jutro, 21 października, odbędzie się konkurs  językowy "Olimpiada Wiedzy Lingua.Plus" Uczniowie, którzy zgłosili się na konkurs, proszeni są o przybycie do sali 115. Konkurs odbędzie się na  czwartej lekcji. (8.80zł)

 
16
Paź
2016
Prezent dla rówieśników z Tasmanii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

DSC01785Jaki prezent można podarować rówieśnikom w Australii? Na pewno najcenniejsze podarki to te, które wykonuje się własnoręcznie a skoro lecą na drugą półkulę muszą zawierać cząstkę naszego pięknego kraju. Uczniowie naszej szkoły, którzy realizują zabawę międzynarodową przygotowali dla równieśników z Australii prezent- a mianowicie zamknęli w cudwnych, kolorowych albumach trochę naszej polskiej złotej jesieni. Zerknijcie na naszą galerię i zgadnijcie, który album poleci do Tasmanii?

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 37

Organizacja lekcji

Dziennik elektroniczny

Logowanie