Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3184
mod_vvisit_counterWczoraj2703
mod_vvisit_counterW tygodniu5887
mod_vvisit_counterTydzień temu17861
mod_vvisit_counterW miesiącu56911
mod_vvisit_counterMiesiąc temu72601
mod_vvisit_counterRazem2908739

Online: 47
Twoje IP: 54.156.67.122
,
Dzisiaj mamy: Paź 23, 2017

23
Paź
2017
Nauczyciel na Medal PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Do 7 listopada można zgłaszać kandydatów i na nich głosować w plebiscycie na najbardziej cenionych i lubianych przez uczniów i ich rodziców nauczycieli z województwa śląskiego "Nauczyciel na Medal".

 

 

Do tej pory z naszej szkoły zostały wysunięte trzy kandydatury.

1. p.Dorota Bańka

2. p.Ireneusz Bańka

3. p.Marek Kozyra

Każdy może przesłać odowiedni formularz zgłaszający swojego kandydata do plebiscytu. Każdy może głosować na wszystkich zgłoszonych nauczycieli wysyłając sms-a.

Głos na p. Dorotę to SMS pod nr 72355 o treści DN.711

Głos na p. Ireneusza to SMS pod nr 72355 o treści DN.135

Głos na p. Marka to SMS pod nr 72355 o treści DN.139

Koszt jednego SMSa: 2,46 zł z VAT

Bieżące wyniki plebiscytu w Jastrzębiu-Zdroju można sprawdzić tutaj

 
20
Paź
2017
Święto Ziemniaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Cuber   

img 08W naszej świetlicy obchodziliśmy Święto Ziemniaka. Dzieci zobaczyły krótki film, wysłuchały bajki, wzięły udział w zawodach, a na koniec stworzyły własne prace. Oczywiście wszystko z ziemniakiem w roli głównej. Było dużo śmiechu i radości.

 

Więcej…
 
18
Paź
2017
Yoo Nee w naszej szkole. Nowy projekt międzynarodowy dla klas I-III PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

 

unicornWłaśnie przyleciał do nas Yoo-Nee, jednorożec z Francji. Yoo-Nee jest na międzynarodowej wymianie, i jest elementem nowego projektu międzynarodowego skierowanego dla chętnych uczniów klas I-III.

Podczas udziału w projekcie uczniowie otrzymują login i hasło do platformy eTwinnig, gdzie mogą aktywnie uczestniczyć  w wymianie uwag i komentarzy z kolegami z Francji na temat Nee-Yoo oraz śledzić losy jego i naszego rodzimego Jastusia, który właśnie poleciał do Francji.

Poza tym chętne osoby mogą zaprosić sympatycznego jednorożca do swojego domu i pokazać mu jeden dzień ze swojego życia. Należy wtedy wykonać kilka zdjęć, lub nagrać amatorski film z Nee-Yoo, np.; komórką oraz dodatkowo dokonać krótkiego wpisu w dzienniku podróży Yoo Nee (w języku angielskim).

Te osoby otrzymają certyfikat uczestnictwa w projekcie.

Chętne i ambitne dzieci zapraszam do kontaktu z p. Moniką Makos-Gałan, wychowawcą 3c, s. 21

 

 
15
Paź
2017
Obóz językowy EuroWeek współfinansowany ze środków UE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

Uczniowie klasy 3c i 4a od minionego piątku przebywają w Dusznikach-Zdroju i uczestniczą w zajęciach Euroweek – obozie językowym współfinansowanym przez Unię Europejską. Pomysłodawcą uczestnictwa w EuroWeek’u jest anglistka p. Agnieszka Sunita, której uczniowie z czwartej klasy uczestniczą w obozie. Drugą klasą uczestniczącą w programie jest klasa 3c – najbardziej zaawansowana językowo klasa wśród klas edukacji wczesnoszkolnej, dla której obóz jest dodatkową formą „zielonej szkoły”.
Euroweek jest międzynarodowym programem edukacyjnym, który ma na celu rozwój kreatywności i komunikacji poprzez stosowanie różnorodnych technik. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości oraz pracy w zespole.
Językiem komunikacji jest głównie język angielski, gdyż zajęcia językowe są prowadzone przez lektorów z różnych krajów świata m.in. z Nepalu, Ugandy, Armenii, Wietnamu
i Kolumbii. Lektorzy przekazują nam wiele ciekawych informacji o swoich krajach i kulturze w formie interaktywnej jak również w sposób bardzo osobisty, poprzez rozmowy grupowe. Dzieci były zachwycone kiedy dowiedziały się, że Szafik z Ugandy hoduje w domu małpkę oraz gdy mogły przymierzyć tradycyjną czapkę z Nepalu. Oprócz intensywnego programu językowego, uczniowie maja okazję na spacery do parku, zwiedzanie, zabawy językowo-sportowe na świeżym powietrzu oraz integrację zespołu klasowego. Pogoda nam sprzyja i możemy podziwiać prawdziwą Polską złotą jesień.

Zapraszamy na fotorelację po powrocie. 

 

 
10
Paź
2017
Mistrz Tabliczki Mnożenia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

IMG 20171008 122718Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to międzynarodowa akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. 

29 września świętowaliśmy VII Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Z tej okazji w naszej szkole odbyło się wiele konkursów i potyczek matematycznych. Uczniowie klas trzecich edukacji wczesnoszkolnej także przystąpili do matematycznych zmagań. W trakcie trudnego konkursu spośród uczniów z klas 3a, 3b i 3c zostali wyłonieni najlepsi z najlepszych, są to Jakub Jędryka z klasy 3a, Kajetan Puza z klasy 3c i Oliwier Markiewicz z klasy 3c. GRATULUJEMY  

 
08
Paź
2017
Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bogusława Lasota   

P1450816W pierwszych dniach października uczniowie klasy 3b SP odbyli wycieczkę do Centrum Edukacji Ekologicznej przy Oczyszczalni Ścieków Ruptawa. Wycieczka miała na celu zapoznanie uczniów z metodami oczyszczania ścieków i sposobami uzdatniania wody. Prowadząca warsztaty ekologiczne zaznajomiła uczniów z procesem krążenia wody w przyrodzie; przypomniała o tym, jak ważna jest woda w życiu wszystkich organizmów żywych i jak należy ekonomicznie z niej korzystać. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali ciekawe i kształcące upominki, które wzbogaciły zajęcia lekcyjne dotyczące znaczenia wody w przyrodzie. Warsztaty cieszyły się wielkim zainteresowaniem uczniów i na pewno na długo pozostaną w ich pamięci. 

 

Więcej…
 
06
Paź
2017
Klasy trzecie kisiły kapustę PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan, Bogusława Lasota   

kapustaTo co kiedyś było na porządku dziennym dziś odchodzi do lamusa. Dlatego tak ważne jest by młode pokolenie miało okazję zapoznać się naszymi rodzimymi  tradycjami czy starymi przedmiotami codziennego użytku. Klasy 3b i 3c uczestniczyły w wyjazdowych warsztatach gdzie uczyły się  kiszenia kapusty. Zajęcie z pozoru łatwe dla uczniów stało się nie lada wyzwaniem. Dzięki wspaniale wyposażonemu skansenowi dzieci miały okazję dotknąć kawałka historii. Zapraszamy do obejrzenia relacji. 

 

 

Więcej…
 
06
Paź
2017
Wojewódzkie Konkursy Przedmotowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

W listopadzie rozpoczynają się etapy szkolne Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Wszystkich uczniów chętnych do udziału w konkursach prosimy o zapoznanie się z regulaminami konkursów i zakresem wymaganej wiedzy i umiejętności oraz zgłoszenie chęci uczestnictwa w konkursie nauczycielowi przemiotu (do 15 października 2017 r.)

Regualminy i załączniki (zakres wiedzy i umiejętności) tegorocznych konkursów

 
05
Paź
2017
Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Mizera-Kulas   

IMG 20171005 100517

 

Prawidłowe odżywianie ma znaczący wpływ na zdrowie, wzrost, harmonijny rozwój i dobre samopoczucie ucznia. Musimy pamiętać, że dzień bez świeżych warzyw i owoców to dzień stracony. Podczas zajęć uczniowie poznali budowę i zasadę działania sokowirówki, nauczyli się ją bezpiecznie obsługiwać, dowiedzieli się jakie korzyści płyną z picia świeżych soków. Najprzyjemniejszą częścią była wspólna degustacja. Dziękujemy za witaminki pani Izie z naszego szkolnego sklepiku.

 

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4

Organizacja lekcji

Dziennik elektroniczny

Egzaminy i Sprawdzian

Logowanie