Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj634
mod_vvisit_counterWczoraj3008
mod_vvisit_counterW tygodniu3642
mod_vvisit_counterTydzień temu16261
mod_vvisit_counterW miesiącu19903
mod_vvisit_counterMiesiąc temu51749
mod_vvisit_counterRazem1481520

Online: 41
Twoje IP: 54.145.53.251
,
Dzisiaj mamy: Lut 09, 2016

08
Lut
2016
Konkurs dla klas II-III SP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

PROEKOLOGICZNY KONKURS DLA KLAS II-III SP

 

"PIJ MLEKO - ZBIERAJ KARTONIKI"

 

WSZYSTKIE KLASY II-III SP ZAPRASZAM DO WZIĘCIA UDZIAŁU W PROEKOLOGICZNYM KONKURSIE.

NALEŻY ZBIERAĆ PUSTE I OPŁUKANE Z RESZTEK MLEKA KARTONIKI PO MLEKU FARMER, KTÓRE UCZNIOWIE OTRZYMUJĄ NIEODPŁATNIE W SZKOLE.

KARTONIKI ZBIERANE SĄ DO 15 KWIETNIA W SALACH W WYZNACZONYM PRZEZ WYCHOWAWCÓW MIEJSCU,

KARTONIKI PRZYJMUJE p. MONIKA MAKOS-GAŁAN  (wychowawca 1c SP)

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU W DZIEŃ ZIEMI 22 KWIETNIA 2016.

DLA KLASY, KTÓRA UZBIERA NAJWIĘCEJ CZYSTYCH KARTONIKÓW - NAGRODA - BEZPŁATNE WARSZTATY ŚWIECOWE DLA CAŁEJ KLASY.

 

mleko farmer

 
07
Lut
2016
Warsztaty manualne - ekologiczna biżuteria PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

Uczniowie klasy 1c wzięli udział w kolejnych warsztatach manualnych.

Ponieważ wykonane pracy miały być niespodzianką z okazji Dnia Babci, dopiero dziś możemy pochwalić się wykonanymi dziełami.

Prace manualne w klasach pierwszych mają niezwykle ważne zadanie wspierania i rozwijania motoryki małej. Edukacja warsztatowo-artystyczna należy do najbardziej twórczych działań programu wychowania. Wyzwala uczucia i emocje u dzieci, pozwala na samorealizację. Dzięki takim zajęciom dziecko nie tylko pobudza i wyraża swoje myśli i emocje, usprawnia grafomotorycznie ale również zaspakaja potrzebę ekspresji. Wykorzystanie niezwykłego, ekologicznego materiału – barwionego naturalnie makaronu dodatkowo uatrakcyjniło zadanie.

Więcej…
 
07
Lut
2016
Udział klasy 1c w proekologicznym projekcie "Odpakowani" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

Uczniowie klasy 1c zakwalifikowali się do programu „Odpakowani”, dofinansowanego z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którego patronem tytularnym jest Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Środowiska.

Odpakowani to ogólnopolski projekt aktywnej edukacji ekologicznej oraz kampania informacyjno– edukacyjna mająca na celu wzrost świadomości ekologicznej w zakresie gospodarki odpadami opakowaniowymi wśród dzieci od 6 do 12 lat oraz ich opiekunów.

Przez cały rok szkolny, poprzez konkursy z nagrodami, darmowe pomoce dydaktyczne dla nauczycieli, atrakcyjne publikacje, gry, zabawy i filmy dla dzieci uczymy w czasie lekcji i poza szkołą nie tylko jak rozpoznawać odpady i je segregować, ale również jak wykorzystać to, co na pierwszy rzut oka jest bezużyteczne.

Projekt rozbudza ciekawość i podnosi świadomość ekologiczną młodego pokolenia, prezentuje dobre praktyki, a także rozwija zachowania prospołeczne, pobudza kreatywność i buduje pozytywny trend wokół segregacji opakowań, która od dziś ma kojarzyć się wyłącznie z czymś przyjemnym, pożytecznym, a nawet opłacalnym.

1c już działa, zbiera i segreguje odpady, a nasze prace wkrótce pojawią się na szkolnej stronie www.

Więcej…
 
07
Lut
2016
UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 20 "MISTRZAMI ŚWIATA" W MINI HOKEJU PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Pasoń   

DSC 0950Najświeższe informacje prosto z katowickiego Spodka!

To właśnie tu w sobotę 6 lutego odbyły się "Mistrzostwa Świata Dzieci 1a w Mini Hokeju". Zmagania z udziałem hokejowych reprezentacji Polski, Austrii, Słowenii, Włoch, Japonii i Korei odbyły się na lodowisku w katowickim Spodku. Każda drużyna z rocznika 2007-2008 otrzymała koszulki wylosowanego kraju i tym samym reprezentowała wybrane państwo w zawodach. Jastrzębscy hokeiści wystąpili jako reprezentacja Austrii. Najtrudniejszy mecz stoczyli z reprezentacją Polski (w tej roli tyszanie). Podczas imprezy panowała wspaniała atmosfera, wszyscy Rodzice dopingowali poszczególne reprezentacje. Turniej był przedsmakiem hokejowych Mistrzostw Świata, które odbędą się w kwietniu właśnie w katowickim Spodku. 

Po zaciętych meczach sześciu drużyn pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Austrii, w której znaleźli się uczniowie naszej szkoły, na co dzień trenujący w klubie hokejowym JKH GKS Jastrzębie, pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego- trenera- pana Mariusza Bernackiego.

Naszą szkołę reprezentowali: Filip Wojciechowski (kl. 3a), Mikołaj Osiadły (kl. 3a), Patryk Kaczmarski (kl. 3a), Czesław Pasoń (kl. 2d), Michał Kapiński (kl. 2d), Paweł Skrobiś (kl. 2d), Jakub Czyż (kl. 1c), Tymoteusz Krawiec (kl. 1c), Jeremi Majchrzak (kl. 1c). Po emocjonujących meczach nasze "złote chłopaki" świętowały zwycięstwo, kibicując reprezentacji Polski podczas popołudniowego meczu z zagranicznymi gwiazdami. 

Młodzi zawodnicy uczęszczają do klas sportowych, a plan lekcji jest specjalnie dostosowany do codziennych treningów na lodowisku Jastor. Tam bowiem odbywają się treningi dla młodych hokeistów oraz dodatkowe zajęcia z wychowania fizycznego. Efektem tych intensywnych treningów ( czasem i dwa razy dziennie) oraz starań naszych młodych hokeistów są wspaniałe wyniki w klasyfikacjach ogólnokrajowych - jak do tej pory I miejsce w grupie oraz ZŁOTO na zeszłorocznym Ogolnopolskim Turnieju Minihokeja w Tychach.

 

Więcej…
 
06
Lut
2016
Z serca płynące życzenia...Dzień Babci i Dziadka w klasie 3a PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Pasoń   

20160203 165635Babcia i dziadek to słowa, które kryją w sobie wiele treści… z nimi związane jest nasze dzieciństwo…

Całkiem niedawno obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie klasy 3a, jak co roku,  postanowili uczcić święto swoich najukochańszych Babć i Dziadków i zaprosili ich do szkoły.

4 lutego w czwartek odbyły się występy artystyczne. Ku ogromnej radości nas wszystkich, goście dopisali, a korytarz na parterze szkoły szybko zapełnił się tłumnie. Punktualnie o godzinie 16.30 wychowawczyni klasy 3a przywitała zebranych gości. następnie oddała głos swoim wychowankom i nastąpiła długo wyczekiwana chwila- prezentacja wierszy, piosenek oraz krótkich inscenizacji teatralnych wykonanych przez naszych zdolnych uczniów. Aktorzy byli bardzo przejęci, wszystkie dzieci od rana wyczekiwały tej chwili, długo i wytrwale ćwiczyły wierszyki, przygotowane piosenki i scenki, aby wypaść jak najlepiej. Trema podziałała jednak mobilizująco i wszyscy wypadli świetnie!

 Warto podkreślić, że uczniowie swoje talenty sceniczne szlifują już od pierwszej klasy na cotygodniowych zajęciach kółka teatralnego, pod czujnym okiem swojej wychowawczyni p. Kamili Pasoń. W trakcie zajęć dzieci rozwijają swój twórczy potencjał, wrażliwość, otwartość i wyobraźnię, zwiększają uwagę, ćwiczą technikę mowy, uczą się improwizować, ale przede wszystkim dobrze się bawią.

Na zakończenie występu dzieci złożyły swoim Babciom i Dziadkom najszczersze, prosto z serca płynące życzenia, a także własnoręcznie zrobione prezenty i laurki. Tym miłym akcentem i słodkim poczęstunkiem zakończyliśmy oficjalną część spotkania. W tym miejscu serdecznie dziękuję gościom za tak liczne przybycie, a dzieciakom za ich trud, starania i chęci, by pięknie zaprezentować to wszystko, nad czym pracowały w ostatnim czasie. Kochani, byliście super!! Pamiętajcie o swoich Dziadkach i Babciach nie tylko w dniu ich święta, ale każdego dnia. Mają bowiem dla Was wnuków tyle miłości, ciepła i troskliwości. Niech ten występ, recytacja i śpiew będzie dowodem wdzięczności i szacunku należnego każdej Babci i Dziadkowi!

Dziękujemy jeszcze raz gościom przybyłym za brawa, uśmiech i ciepłe słowa. Spotkanie przepełnione było radością dzieci oraz wzruszeniem dumnych ze swych pociech Dziadków i Babć. 

Zdrowia, pomyślności i marzeń spełnienia!

Bardzo was kochamy, o tym dobrze wiecie!
Bo jeste
ście dla nas najukochańsi w świecie!

 

 

Więcej…
 
05
Lut
2016
Miłość, przyjaźń, odwaga... czyli klasy młodsze na spektaklu Teatru Ludowego z Krakowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Pasoń   

dsc 79111 lutego uczniowie klas 1-3 wybrali się wspólnie na spektakl teatralny pod tytułem „Syn smoka”. Sztuka powstała w oparciu o piękną baśń japońskiej autorki Miyoko Matsutani. Baśń została przetłumaczona na wiele języków i otrzymała Nagrodę im. H.Ch. Andersena.

Warto podkreślić, że na scenie w Domu Zdrojowym zobaczyć mogliśmy aktorów Teatru Ludowego w Krakowie, a spektakl wyreżyserował pan Tadeusz Łomnicki.

Największym zainteresowaniem wśród uczniów naszej klasy cieszyła się gwiazda telewizji- pan Karol Polak. Rozpoznany przez najmłodszych aktor tym razem wcielił się w rolę Czerwonego Diabła. Pan Karol po spektaklu z uśmiechem odpowiadał na pytania dzieci i każdemu ofiarował swój autograf.  

Wrażenie na wszystkich zrobiły przepiękne kostiumy (oryginalne japońskie kimona) scenografia i przepiękna muzyka.

Scenariusz przedstawienia opowiada o przygodach leniwego chłopca Tatsu Taro, który ma w głowie tylko zabawę, a cały swój wolny czas spędza na walkach sumo. Pewnego dnia w okolicy pojawia się Czerwony Diabeł, który porywa jego młodą przyjaciółkę Aye, zaś babcia, która wychowuje Taro, ulega wypadkowi. Beztroski świat Tatsu nagle rozpada się na kawałki. W takiej sytuacji Taro poznaje sekret rodzinny: jego mama żyje, ale została zamieniona w smoka i tylko on może ją odnaleźć.

Bohaterowie tej egzotycznej opowieści inaczej się ubierają, fantastyczne postaci, które spotykają na swojej drodze nie są podobne do naszych smoków czy diabłów, nawet muzyka sięga do zupełnie innej estetyki. Jednak uczucia i wartości jakie budują ich świat są te same, o które i my zabiegamy.

Miłość matki i syna, przyjaźń, wdzięczność, odwaga w każdej kulturze są tak samo ważne i cenne. Tak samo wraca do ludzi dobro uczynione w Europie, jak i w dalekiej Japonii.

 

 

Więcej…
 
05
Lut
2016
Prawie jak spacer po nadmorskim kurorcie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Pasoń   

20160201 083127

Uczniowie klasy 3a mogli przez chwilę poczuć się jak nad morzem. Wszystko za sprawą uzdrawiających solanek, które można wdychać w specjalnie zaprojektowanym inhalatorium w Parku Zdrojowym. Inhalatorium stanowi kopię obiektu istniejącego tam przed laty, kiedy to w Jastrzębiu istniało uzdrowisko.  

Ze względu na bardzo wysoką zawartość jodu solanki z Jastrzębia były jednymi z najlepszych w całej Polsce. Inhalacje solankowe wspomagają profilaktykę i leczenie schorzeń takich jak: nieżyt górnych dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli oraz zatok, pylica płuc i astma oskrzelowa, niedoczynność tarczycy, nerwica, stres oraz alergiczne choroby górnych dróg oddechowych. Inhalacje solankowe wspomagają także komfort oddychania, hamując stany zapalne oraz nawilżając śluzówkę.

Zastosowana w inhalatorium oryginalna solanka z Zabłocia wydobywana jest od 1892 roku z odwiertu „Korona” w miejscowości uzdrowiskowej Zabłocie – Solanka z głęboko położonych złóż wód leczniczych – solanek jodkowych. Jest to naturalny surowiec o potwierdzonych właściwościach leczniczych. Jod pochodzący z mineralizacji alg morskich oraz podwyższona zawartość wapnia i magnezu nadają solance wyjątkową skuteczność. 

 

 

Więcej…
 
05
Lut
2016
Koło plastyczne dla klas 1-3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Patek   

SZKOLNE KOŁO PLASTYCZNE DLA KLAS 1-3

Prezentujemy kilka zdjęć z dzisiejszych zajęć kółka plastycznego. Od drugiego semestru nie ma już podziału na grupy a zajęcia odbywają się tak jak wcześniej , czyli w piątki od 14.35 do 15.35. Nasze prace będą pokazane w najbliższym czasie podczas wystawy, na którą już dziś serdecznie zapraszamy. Termin wystawy podany zostanie po feriach. 

 

Więcej…
 
04
Lut
2016
W krainie baśni i bajek, czyli bal karnawałowy klas 1-3 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Pasoń   

DSC 4977

W czwartek 4 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla klas 1-3. Wszystkie dzieci bawiły się wspólnie ze swoimi wychowawczyniami, a imprezę poprowadził profesjonalny DJ. Zabawa była wyśmienita, uczestnikom dopisywał znakomity nastrój. W bajkowej scenerii, wśròd księżniczek, rycerzy, superbohaterów czas mijał bardzo szybko i radośnie. W przerwach dzieci świętowały tłusty czwartek w swoich salach, gdzie czekały słodkie łakocie i niespodzianki przygotowane przez Rodzicòw i wychowawcòw. Ogromnie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w  przygotowanie poczęstunku oraz przepiękne stroje. Kolejny bal już za rok :)

 

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 15

Organizacja lekcji

Dziennik elektroniczny

Logowanie