Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1930
mod_vvisit_counterWczoraj2293
mod_vvisit_counterW tygodniu4223
mod_vvisit_counterTydzień temu16589
mod_vvisit_counterW miesiącu35966
mod_vvisit_counterMiesiąc temu53262
mod_vvisit_counterRazem3078685

Online: 37
Twoje IP: 54.221.29.4
,
Dzisiaj mamy: Sty 16, 201816
Sty
2018
Odwiedziny w "Betlejem" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   

img 011 grudnia 2017 r. szkolny wolontariat (Dominika Wolańczyk z 4a i opiekun wolontariatu p. Agnieszka Kaczmarska) wraz z przedstawicielami kl. IIb gimnazjum – Patrycją Papierok, Kamilą Hofman, Jakubem Fryszkowskim i Sewerynem Porębskim oraz wychowawcą klasy p. Justyną Balogh wybrali się do Niepublicznego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego przy Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym „BETLEJEM” przy ul. Pszczyńskiej 11, który jest prowadzony przez Zgromadzenie Córek Bożej Miłości od 1953r. do nadal.

Klasa IIb gimnazjum postanowiła zrezygnować z klasowych mikołajkowych prezentów dla siebie nawzajem i zakupiła najpotrzebniejsze środki czystości dla dzieci z Ośrodka.

Wszyscy bawiliśmy się z najmłodszymi i pomagaliśmy wychowawcom oraz terapeutom w opiece nad chorymi dziećmi. Dzieci cieszyły się na widok nowych twarzy naszych uczniów. Czas przy rozmowach i zabawie szybko nam minął. Po skończonych zajęciach odprowadziliśmy najmłodszych do swoich sal na piętrze. Tam też spotkała nas miła niespodzianka. Podszedł do nas mały Kubuś, który opowiadał o każdym dziecku, które tam się znajdowało. W szybki sposób nas oczarował swoją mądrością i spostrzegawczością.

Wiemy teraz, że mamy do kogo tęsknić. Te dzieci potrzebują na co dzień troskliwej i czułej opieki, bo w swoich domach jej nie znaleźli, ani nadal nie znajdują. Usłyszeliśmy od ich opiekunów, że są z góry „odrzucone” przez niektórych rodziców, ze względu na swą głęboką niepełnosprawność…. Dlatego my powinniśmy uznać ich godność poprzez dobre słowo, uśmiech i czas, które im dajemy. Czy to tak dużo?

Więcej…
 
14
Sty
2018
Our school is cool PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

Uczniowie naszej szkoły często uczestniczą w projektach językowych. Dzięki nim poznają kulturę innych krajów i szlifują angielski. Szczególnie 3c chętnie angażuje się w pomysły, za które jest nagradzana.

Uczniowie tej klasy nagrali dla swoich kolegów z Danii film o swojej szkole, z której są bardzo dumni. Zajęło im to 45 minut.  

 

 

 
12
Sty
2018
Nati pisze ... PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Miler   

img 01Natalia Bernacka jest uczennicą klasy IV c naszej szkoły. Jest równocześnie uzdolnioną autorką oryginalnych opowiadań, które możecie przeczytać na naszej stronie. Będziemy publikować je regularnie, by wszyscy zainteresowani mogli poznać przygody rezolutnej Zosi i jej sympatycznej rodzinki.

Natalka pisze swoje teksty już od jakiegoś czasu, mówi, że sama nie pamięta, kiedy TO się zaczęło. W klasie II czy III?

Dla nas to bez znaczenia, cieszymy się, że tak zabawne historie tworzy Wasza utalentowana Koleżanka. Zapraszamy do wspólnego czytania cyklu „Nati pisze...”

Link do artykułu z opowiadaniami znajdziecie w menu "Dla uczniów"

Więcej…
 
10
Sty
2018
„Książka to przygoda, jeśli ją odkryjemy!" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Mizera-Kulas   

IMG 7184Od stycznia 2018 roku w klasach pierwszych prowadzone są „Poranki czytelnicze – Dorośli  Dzieciom i Dzieci Dzieciom”. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu i mają na celu popularyzowanie czytelnictwa, rozwijanie sprawności umysłowych i umiejętności twórczych.

10 stycznia 2018 roku uczniowie wysłuchali legendę pt.: „Toruńskie pierniki" M. Krüger, którą przeczytał hokeista reprezentujący barwy klubowe JKH GKS Jastrzębie - Jakub Gimiński, zawodnik  pochodzący z Torunia. Dziękujemy bardzo za wizytę i życzymy sukcesów sportowych i nie tylko!

 

 

Więcej…
 
10
Sty
2018
Góra Grosza 2017 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Bańka   

img 01"Pełne rozliczenie 17. edycji Góry Grosza prezentujemy na stronie http://towarzystwonaszdom.pl/2017/11/rozliczenie-xvii-edycji-gory-grosza/. Pięknie dziękujemy za każdą przekazaną monetę. Jesteśmy dumni, że byliście z nami i wspólnie mogliśmy zrealizować wiele inicjatyw dla 2812 dzieci i ich rodzin. Bez Waszego wsparcia nie byłoby to możliwe. Zachęcamy do przejrzenia rozliczenia, zobaczenia, jak Wasze grosze zamieniły się w wymierne programy społeczne i pomocowe. Jednocześnie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Góry Grosza. Niech usypane miedziaki przyniosą istotną zmianę i poprawę losu Waszych rówieśników!"

Towarzystwo Nasz Dom
(fragment sprawozdania z poprzedniej edycji akcji)

W dniach 14-15.12.2017 r. odbył się szkolny finał XVIII edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. W tym roku szkolnym wspólnie uzbieraliśmy 24 kg monet o wartości 285,20 zł, które za pośrednictwem Poczty Polskiej przekazaliśmy inicjatorowi akcji Towarzystwu Nasz Dom. Dziękujemy za każdą, najdrobniejszą nawet darowiznę, za Waszą hojność oraz wrażliwość na los dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej.

Dziękujemy uczennicy klasy Vb Oliwii Nowrot oraz uczniom klasy VIIb Julii Chołuj, Angelice Zazulak i Dominikowi Smolarczykowi za bezpośrednie zaangażowanie się w organizację „Góry Grosza” w naszej szkole. Dziękujemy również uczniom klasy Vb, Vc, VIa i VIIb za segregowanie i liczenie zebranego bilonu, a także uczniom klasy VIIa Jakubowi Mołdyszowi, Jakubowi Krukowskiemu i Natanielowi Czapkowi za przygotowanie paczek i ich transport do urzędu pocztowego.

Gorąco zachęcamy do systematycznego gromadzenia grosików i udziału w kolejnej edycji akcji.

Więcej…
 
09
Sty
2018
Zebranie Rady Rodziców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza serdecznie Radę Rodziców na zebranie, które odbędzie się 16 stycznia 2018 r. (wtorek) o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 20, w sali 105.

 
09
Sty
2018
Wywiad z Jakubem Blanikiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Wywiad katowickiego Sportu z absolwentem naszej szkoły Jakubem Blanikiem.

Jakub Blanik

http://katowickisport.pl/hokej/phl,jkh-gks-jastrzebie-rozmowa-z-jakubem-blanikiem,artykul,838415,1,12538.html

 
09
Sty
2018
JARMARK ŚWIĄTECZNY PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Sunita   

rudolph15 grudnia 2017r. przed kinem Centrum odbył się Jarmark Świąteczny, na którym uczniowie jastrzębskich szkół prezentowali kolędy i piosenki świąteczne w różnych językach świata. Na scenie zagościł język angielski, niemiecki oraz francuski. Organizatorem Jarmarku Świątecznego był Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju.

Uczniowie naszej szkoły zaśpiewali piosenkę świąteczną w języku angielskim o czerwononosym reniferze Rudolfie - Rudolph the Red-Nosed Reindeer. Według opowieści, Rudolf jest jednym z latających reniferów, które ciągną sanie Świętego Mikołaja. Ma on magiczny, czerwony nos, który oświetla Mikołajowi drogę w noc wigilijną. Z uwagi na tę zdolność zajmuje on miejsce na samym przedzie zaprzęgu. Na ten występ część uczniów klasy 4a przyszła z dodatkowym elementem garderoby - rogami renifera oraz czerwonymi noskami.

Uczniowie do występu zostali przygotowani przez panią Agnieszkę Sunitę. Przed publicznością wystąpili uczniowie klasy 4a, w składzie: Mateusz Abrachamczyk, Kacper Bałazy, Katarzyna Caldzudis, Michał Chudy, Błażej Dolniak, Jagoda Duszkiewicz, Hanna Dzioba, Oliwia Gajda, Paweł Guzy, Natalia Marczykiewicz, Maja Matusik, Hanna Onak, Julia Pietranik, Amelia Ratajczak, Patryk Spyrka, Adrian Stefanowicz, Amelia Szymańska, Julia Wojtczak, Dominika Wolańczyk, Blanka Woźniak oraz Adam Zmorzyński.

 

 

 
08
Sty
2018
PRZEGLĄD KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH W JĘZYKACH OBCYCH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Radomska-Filipek   

DSCN04045 stycznia 2018 r. Szkoła Podstawowa nr 20 przeprowadziła II Miejski Przegląd Kolęd i Piosenek Świątecznych w Językach Obcych. Patronat nad imprezą objęła Pani Anna Hetman Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój. Współorganizatorem Przeglądu był Miejski Ośrodek Kultury. Piętnastoosobowy zespół organizacyjny nauczycieli SP 20 działał pod przewodnictwem pani Barbary Langosz, Dyrektor Szkoły i Agnieszki Sunity, koordynatorki.

Celem przeglądu było między innymi: motywowanie uczniów do nauki języków obcych w ciekawy i przyjemny sposób; rozwijanie zainteresowań kulturą obcojęzyczną; propagowanie kultury muzycznej wśród uczniów; rozwijanie talentów językowych, wokalnych i estradowych, realizacja marzeń, ambicji  oraz budzenie wiary we własne siły i możliwości.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 12

Organizacja lekcji

Dziennik elektroniczny

Egzaminy i Sprawdzian

Logowanie