Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj756
mod_vvisit_counterWczoraj1246
mod_vvisit_counterW tygodniu756
mod_vvisit_counterTydzień temu15868
mod_vvisit_counterW miesiącu61629
mod_vvisit_counterMiesiąc temu50084
mod_vvisit_counterRazem1974081

Online: 28
Twoje IP: 54.242.83.7
,
Dzisiaj mamy: Wrz 26, 2016

26
Wrz
2016
Dzień Języków Obcych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Radomska-Filipek   

5f36dc14138a7ad49fa75d1d85c1c37ba84557b0W 2001 roku Rada Europy ustanowiła dzień 26 września Europejskim Dniem Języków. Celem tego święta jest promowanie różnorodności językowej Europy, a także dążenie do sytuacji, kiedy obywatele Europy będą posługiwać się co najmniej dwoma językami obcymi.

W naszej szkole od lat na różne sposoby promujemy  naukę języków. W tym roku szkolnym założyliśmy specjalną stronę dokumentującą nasze poczynania. Poprosiliśmy naszych partnerów oraz znajomych i nieznajomych, aby powiedzieli lub napisali jak w ich językach brzmią życzenia z okazji urodzin - popularne i zrozumiałe nawet dla nieznających języka angielskiego - HAPPY BIRTHDAY! Uczniowie ZS11  także dołączyli się do życzeń. 
Tu znajduje się link do strony: https://tackk.com/z0ssh9
 
26
Wrz
2016
Konkurs dla uczniów szkół podstawowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   

Zapraszam wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez „Jastrzębskie Doradztwo Karier”. Prace konkursowe proszę przynosić do gabinetu pedagoga szkolnego ZS11  do  14 października 2016r. (do piątku). Każdy uczestnik konkursu otrzyma uwagę pozytywną.

 

Więcej…
 
26
Wrz
2016
Gimnazjalisto zaprojektuj swoją przyszłość PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   

Zapraszam wszystkich chętnych uczniów do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez „Jastrzębskie Doradztwo Karier”.

Prace konkursowe proszę przynosić do gabinetu pedagoga szkolnego ZS11 do 14 października 2016r. (do piątku). Każdy uczestnik konkursu otrzyma uwagę pozytywną.

 

Więcej…
 
21
Wrz
2016
Warsztaty botaniczne w Ogrodach Kapiasa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Bańka   

img0120 września razem z uczniami klasy VIa uczestniczyliśmy w warsztatach botanicznych przeprowadzonych na terenie Ogrodów do Zwiedzania „Kapias” w Goczałkowicach-Zdroju. W przepięknej, często zaskakującej pomysłowością, jesiennej już dekoracji obiektu zatytułowanej „Kolory Września 2016” zwiedzaliśmy Stare i Nowe Ogrody oraz Centrum Ogrodnicze. Zachwyciła nas różnorodność form roślinnych, kształty, barwy, zapachy, kompozycje krajobrazowe i rozwiązania architektoniczne.

Polecamy wszystkim to niesamowite miejsce, fascynujące o każdej porze roku. Taki mały raj na ziemi…

 

Więcej…
 
20
Wrz
2016
INTERNATIONAL DOT DAY / MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Sunita   

20160916 10473515 września w naszej szkole po raz pierwszy obchodzony był Międzynarodowy Dzień Kropki. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” – „Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce
i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości i mogła odkryć swój talent. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Panie Agata Mizera – Kulas i Maria Pacan opowiedziały uczniom klasy 3C i 3D opowiastkę zawartą w książce „The Dot” o dziewczynce imieniem  Vashti. Uczniowie obejrzeli krótkie filmiki i rozwiązywali „kropkowe zadania”. Wraz z panią Agnieszką Sunitą klasa 3C miała okazję nauczyć się oryginalnej piosenki w języku angielskim  - „The Dot Song” która powstała z okazji tego święta. Jednym z najważniejszych elementów było stworzenie swoich własnych kropek, prace zostały wywieszone na wystawie a my uwieczniliśmy to na zdjęciu. Klasa 3C i 3D dostały międzynarodowe certyfikaty uczestnictwa w tej światowej akcji.Był to dzień pełen emocji ,kreatywnej zabawy i odkrywania swoich talentów.

 

Więcej…
 
20
Wrz
2016
Czym jest WOLONTARIAT? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   

Młodzi ludzie, zwłaszcza dzieci i młodzież chłoną świat dużo intensywniej, niż dorośli.

Ich świat kształtuje się każdego dnia; zdobywają nowe wzorce zachowań, kształtując w ten sposób samych siebie - niepowtarzalne i wyjątkowe jednostki. Ważne jest, byśmy wszyscy - zarówno młodzież jak i ludzie dorośli - poszukali takich elementów naszego życia, które w sposób wartościowy sprawią, że wszyscy poczujemy (a w szczególności ci potrzebujący) sens współistnienia. Wolontariat, czyli bezpłatna pomoc tym, którzy jej potrzebują, jest jednym ze sposobów, by tak się stało.

Więcej…
 
19
Wrz
2016
Udział 2c w międzynarodowej zabawie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

5

Uczniowie klasy 2c szkoły podstawowej biorą udział w międzynarodowej zabawie wymiany maskotek pomiędzy zagranicznymi szkołami.

Partnerem w programie jest Primary School w Margate w Tasmanii – Australia.  Ze strony SP nr 20  klasa 2c przygotowała do podróży Jastusia, maskotkę miasta Jastrzębia –Zdrój, zaś do naszej klasy rówieśnicy z Australii wysłali Tarabę,  maskotkę diabła tasmańskiego, występującego regionie Australii- Tasmanii (słowo Taraba oznacza diabła tasmańskiego w języku Aborygenów, rdzennej ludności Australii).

Pomysł wymiany maskotek kilka lat temu zainicjowała mgr Danuta Radomska- Filipek, nauczyciel naszej szkoły i koordynator wielu programów międzynarodowych w gimnazjum.

W tym roku kontynuuje go p.Monika Makos-Gałan wraz ze swoją klasą 2 c SP.

Nie często w takich programach biorą udział uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, ze względu na zaawansowany udział języka angielskiego w zadaniach, jednak uczniowie klasy 2c są bardzo zdolni, zmotywowani i chętni do współpracy.

Uczniowie Polski i Australii, prowadzą dzienniki, w których zapisują i dokumentują wspólnie spędzone chwile z zagranicznym „przedstawiciel” szkół. Ponadto uczniowie klasy 2c  wraz z wychowawcą założyli bloga, na którym umieszczają swoje filmy nagrywane po angielsku dla rówieśników z Australii.

Projekt trwa do grudnia 2016 roku, ponieważ w tym miesiącu Tasmania (będąca na innej półkuli!!!)  kończy rok szkolny i rozpoczyna letnie wakacje. Maskotki wtedy wrócą do swoich domów.

 

Więcej…
 
19
Wrz
2016
Sprzątanie Świata – Polska 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Bańka   

„Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza! 
Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!”
Fundacja Nasza Ziemia

sprzatanie swiata 2016 2 l

Wszyscy uczniowie Zespołu Szkół nr 11 uczestniczyli w 23 edycji „Sprzątanie Świata - Polska”. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Podaj dalej… drugie życie odpadów”  i miała na celu uświadomienie potrzeby minimalizowania ilości wytwarzanych odpadów oraz promowanie nawyku ich segregowania. Ograniczenie ilości kupowanych przedmiotów oraz szanowanie już posiadanych może być naszym wkładem w oszczędzanie zasobów środowiska naturalnego.

Zachęcamy do kontynuowania tej idei poprzez włączenie się w całoroczną zbiórkę surowców wtórnych, przeprowadzaną w naszej szkole nieprzerwanie od 17 lat. Jeżeli możecie, przynoście makulaturę, puszki aluminiowe, nakrętki plastikowe i baterie. Dzięki temu nie tylko przyczynicie się do ochrony przyrody, ale również wspomożecie rehabilitację Katarzyny Bańkowskiej oraz wesprzecie działalność Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, ponieważ całkowity dochód ze sprzedaży nakrętek plastikowych oraz odzysku baterii będzie przeznaczony właśnie na ten cel. 

W kontekście ogłoszenia przez minister edukacji roku szkolnego 2016/2017 Rokiem Wolontariatu postawa taka nabierze szczególnego znaczenia…

 
17
Wrz
2016
Nasi Absolwenci - Krystian Barański PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Radomska-Filipek   


DSCN2278Każdego roku odwiedzają nas nasi absolwenci. Niektórzy z nich nie tylko odwiedzają, ale i pracują. Absolwentką naszej szkoły jest pani Anna Cichowlas - anglistka, pan Mariusz Bernacki – trener hokeistów, pani Agnieszka Kaczmarska – pedagog szkolny. Ostatnio przebywał w naszej szkole pan Krystian Barański, absolwent z 2012 roku. Po ukończeniu nauki w Zespole Szkół nr 3, pan Krystian zdecydował rozpocząć studia na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Teorii Muzyki. W międzyczasie kontynuował naukę gry na fortepianie w szkole muzycznej w Żorach i odbywał zdobywał zupełnie inne umiejętności. Urząd Pracy skierował go do naszej szkoły w ramach Stażu dla Młodych.

W trakcie stażu pozyskał następujące umiejętności praktyczne:  wysyłanie korespondencji i dokonywanie odbioru, przyjmowanie interesantów, udzielanie informacji i kierowanie do właściwych osób, przepisywanie i wypełnianie wymaganych druków i pism szkolnych,  pomoc przy pracach związanych z inwentaryzacją majątku szkolnego,  wprowadzanie danych do dziennika elektronicznego.

Staż pozwolił nie tylko na zdobycie nowych umiejętności, ale też na poznanie szkoły z drugiej strony. Pan Krystian był zaskoczony jak wiele prac jest wykonywanych w szkole podczas wakacji, aby uczniom zapewnić jak najlepsze warunki.

Grono pedagogiczne z żalem pożegnało sympatycznego asystenta, chętnego zawsze do pomocy.

Miłośnikowi Chopina chcemy życzyć podobnie świetnej kariery, jaka jest udziałem pana Karola Gajdy, innego  absolwenta ZS11. 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 29

Organizacja lekcji

Dziennik elektroniczny

Logowanie