Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj575
mod_vvisit_counterWczoraj2407
mod_vvisit_counterW tygodniu2982
mod_vvisit_counterTydzień temu13082
mod_vvisit_counterW miesiącu41982
mod_vvisit_counterMiesiąc temu71563
mod_vvisit_counterRazem2247525

Online: 44
Twoje IP: 54.166.75.207
,
Dzisiaj mamy: Sty 24, 2017

16
Sty
2017
Zmiana planu lekcji PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Po feriach zimowych, od 30 stycznia 2017 r. obowiązuje nowy plan lekcji.

 
16
Sty
2017
Dziękujemy za wsparcie! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Gabriela Piksa-Sojka   

Człowiek jest wielki nie przez to, co ma,
nie przez to, kim jest,
lecz przez to,
czym dzieli się z innymi.
Jan Paweł II

Dziękujemy za wsparcie podczas kiermaszu na rzecz świetlicy. Dzięki państwa pomocy mogliśmy zakupić:

 

Więcej…
 
16
Sty
2017
25 Finał WOŚP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Bańka   

img 09„Drodzy Przyjaciele,
od 25 lat jednoczymy się we wspaniałej zbiórce pieniędzy, dzięki której kupujemy sprzęt medyczny dla dzieci i seniorów, i dzięki której prowadzimy ogólnonarodowe programy medyczne i edukacyjne. Od 25 lat wszyscy razem tworzymy kolorowy świat pełen przyjaźni, dobrego nastroju, dobrej muzyki, pełen uśmiechu i optymizmu! Od 25 lat na przekór pogodzie, różnym przepowiedniom i złym nastrojom potrafimy unieść się ponad wszelkie problemy i zorganizować niesamowity karnawał dobrej woli i wzajemnej pomocy. Fundacja bardzo gorąco dziękuje za każdy pełen miłości gest, za każde przyjacielskie słowo i każdy uśmiech skierowany w naszą stronę. Dodaje nam to sił i ogromnej mocy, aby dalej robić to, co robimy od 25 lat. Bądźcie razem z nami, pomagajcie nam, podtrzymujcie nas na duchu, kiedy tego potrzebujemy i grajcie z nami do końca świata… Pamiętajcie, że każdy dobry gest, dobre słowo, dobry uczynek może nie natychmiast, może nie za chwilę, ale na pewno wróci do Was.”

Sie ma,
Jurek Owsiak & przyjaciele

W tym roku taki tekst przeczytali wolontariusze na dokumencie otrzymanym po rozliczeniu puszki w jastrzębskim sztabie 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Siedmiu uczniów z naszej klasy: Jakub Becherowski, Jakub Kanik, Kamil Kapustka, Michał Koprowski, Bartłomiej Spyrka, Oskar Trąkowski i Adrian Wrucha znalazło się wśród kilkunastu wolontariuszy reprezentujących Zespół Szkół nr 11 na terenie Jastrzębia-Zdroju w niedzielę 15.01.2017 r.

To cudowne, że mogliśmy w tym niesamowitym dniu połączyć się we wspólnym celu ze wszystkimi ludźmi dobrej woli na całym świecie.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

 

Więcej…
 
13
Sty
2017
Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla klas IV-VI SP PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Miler   

„Niezwykłe podróże po literaturze...”

Uczniowie, którzy zgłosili się u swoich nauczycieli języka polskiego do konkursu „Niezwykłe podróże po literaturze...”, wezmą udział w eliminacjach szkolnych w pierwszym tygodniu po feriach.

Do konkursu wymagana jest znajomość biografii i twórczości Ireny Jurgielewiczowej oraz treść lektur odpowiednio dla poszczególnych klas:

  • klasa IV: Wszystko inaczej
  • klasa V: Ten Obcy
  • klasa VI: Inna?

Do etapu międzyszkolnego może zakwalifikować się tylko 3 uczniów – po jednym uczniu z każdej grupy wiekowej. Wszystkim życzymy przyjemnej lektury i powodzenia!

 

inna ten obcy wszystko

 
09
Sty
2017
Góra Grosza 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Bańka   

img 01„Góra Grosza to przede wszystkim Wy. Możecie być dumni, że – za naszym pośrednictwem – pomagacie dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. W Polsce wiele dzieci znajduje się w takiej sytuacji, a naszym wspólnym celem jest zrobienie wszystkiego co w naszej mocy, aby im pomóc. Czasami jest to pomoc w postaci zakupu  niezbędnych rzeczy,  czasami finansujemy wyjazd wypoczynkowy, wspieramy talenty i zainteresowania podopiecznych, a niekiedy pomagamy umieścić dziecko w bezpiecznym miejscu na czas kryzysu w jego rodzinie. Za każdy Twój grosz – dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy, a także całego Zespołu, który pracuje nad akcją Góra Grosza.”

Towarzystwo Nasz Dom

 

W dniach 08-09.12.2016 r. odbył się szkolny finał siedemnastej edycji ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Wspólnie usypaliśmy Górę Grosza o wadze 46 kg  i wartości 442,00 zł, którą za pośrednictwem Poczty Polskiej przesłaliśmy inicjatorowi akcji Towarzystwu Nasz Dom. Dziękujemy za każdą, najdrobniejszą nawet darowiznę, za Waszą hojność oraz wrażliwość na los drugiego człowieka. Dziękujemy wszystkim, którzy bezpośrednio zaangażowali się w organizację „Góry Grosza” w naszej szkole, zwłaszcza dziewczynkom z klasy Va i VIb oraz uczniom klasy IVc, Va, VIa i VIb uczestniczącym w segregowaniu i liczeniu zebranych monet. Dziękujemy również harcerzom 36 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów – Julii Malik, Jakubowi Flaszowi i Piotrowi Jareckiemu za logistyczne wsparcie przedsięwzięcia.

 

Więcej…
 
09
Sty
2017
Gimnazjaliści w przedszkolu- odsłona druga PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Madeksza   

img 28MAGIA ŚWIĄT

Już po raz drugi nasi podopieczni mieli okazję wejść w rolę pedagogów. Tym razem spotkanie w przedszkolu przebiegało w duchu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Na wstępie naszej wizyty przedstawiona została prezentacja, która miała na celu zapoznanie dzieci z niemiecką tradycją bożonarodzeniową i porównanie jej z polskimi zwyczajami.

Odśpiewaliśmy wspólnie austriacką kolędę „Cicha noc”, która po raz pierwszy została wykonana w języku niemieckim. Po chóralnym kolędowaniu gimnazjaliści przygotowali swoim młodszym kolegom degustację niemieckich potraw świątecznych. Dzieci poznały smak Lebkuchen, Weihnachtsstollen, Spekulatius, Zimt i innych smakołyków, ale największym zainteresowaniem cieszył się Adventskalender wypełniony po brzegi czekoladkami.

Kiedy już małe brzuszki nieco się zapełniły, przystąpiliśmy do nauki. Paula, Wiktoria, Marcin, Adam i Przemek cierpliwie tłumaczyli znaczenie takich słówek jak: Weihnachtsmann, Geschenk, Glaskugel, Weihnachtsbaum czy Schneemann. Po wytężonej pracy umysłowej, przyszedł czas na sporządzenie kartek świątecznych, które zostały wysłane do przedszkolaków w Niemczech, Czechach i Szwecji. W naszych kartkach, oprócz własnoręcznych podpisów dzieci i naszej młodzieży, znalazły się również życzenia po polsku i niemiecku. Okazało się bowiem, że nie tylko my uczymy się niemieckiego.

Na zakończenie naszego spotkania, grupę „Tygrysków” czekała nie lada niespodzianka- strojenie niemieckich Lebkuchen, które później zostały powieszone na choince.

Naszą współpracę uważamy za niezwykle udaną. Dziękujemy pani Dyrektor przedszkola- p. Marii Papierok oraz wychowawczyni grupy- pani Sonii Szkatule za owocną współpracę oraz gościnność i życzymy dużo szczęścia w Nowym Roku.

Więcej…
 
09
Sty
2017
Small Talks – Rozmówki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Radomska-Filipek   

Zbliża się koniec pierwszego semestru. Oto jak w klasie 4A wypadł sprawdzian z mówienia po angielsku. Od września uczniowie uczyli się: literowania, przedstawiania się, pytania o informacje,  udzielania informacji o sobie, wyrażania opinii, podziękowań, reagowania na podziękowania.  Słownictwo obejmowało: alfabet, zawody, szkolne przedmioty i przybory oraz meble. Tematem lekcji metodą CLIL były także przedmioty szkole: matematyka, geografia, przyroda w języku angielskim.

Koniec roku to świetna okazja do integracji zespołu klasowego  na lekcji w wychowawcą.

 
09
Sty
2017
Międzynarodowy projekt KID SPEAK – SZUKAMY RODZIN GOSZCZĄCYCH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Sunita   

W dniach 30.01 – 5.02.2017r. nasza szkoła będzie gościć dwóch wolontariuszy z zagranicy, będą oni przez cały tydzień prowadzili zajęcia w naszej szkole w języku angielskim z naszymi uczniami w ramach międzynarodowego projektu organizowanego przez pozarządową organizację non-profit AIESEC (International Association of Students in Economic and Commercial Sciences) o nazwie KidSpeak.

Szukamy rodzin uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy zgodziliby się przyjąć naszych gości w domu na cały okres ich pobytu bądź chociaż parę dni. Wolontariuszy można przyjąć obu naraz bądź pojedynczo. Kraj z jakiego do nas przybędą i płeć wolontariuszy nie jest nam jeszcze znana, gdyż zostaniemy o tym poinformowani przez fundację AIESEC w późniejszym terminie. Będą to studenci w wieku ok 20 –26 lat. Rodzina goszcząca proszona będzie o zapewnienie śniadania, kolacji i noclegu, obiady zapewnia szkoła. Wolontariusze będą codziennie przebywać u nas w szkole od godz. 8.00 – 14.00. Popołudniami będą zwiedzać naszą okolicę.

Jeśli nie mogą Państwo przyjąć wolontariuszy u siebie w domu, ale chcieliby w jakikolwiek sposób pomóc i zaangażować się w przyjazd naszych wolontariuszy, aby umilić im ten czas pobytu w Jastrzębiu-Zdroju, pokazać najbliższą okolicę i spędzić z nimi troszkę czasu popołudniu - jesteśmy otwarci i czekamy na wszelkie propozycje! Zainteresowani rodzice mogą zgłaszać się do p. Agnieszki Sunity (osobiście bądź poprzez dziennik elektroniczny LIBRUS) lub do sekretariatu.

Zastanawiacie się Państwo czy warto ? - Zapraszam do obejrzenia klipu.

 

 
08
Sty
2017
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2017. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Sobol   

W dniu 16.03.2017 r. o godz. 9.00 odbędzie się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny 2017".

Ma on charakter jednorazowego testu trwającego 75 minut.

Klasy 2 SP startują w kategorii "Żaczek",
klasy 3 i 4 SP startują w kategorii "Maluch",
klasy 5 i 6 SP startują w kategorii "Beniamin",
klasy I i II Gimnazjum startują w kategorii "Kadet", a klasy III Gimnazjum w kategorii "Junior".

Wszystkich chętnych do udziału w tym konkursie proszę o zgłoszenie się do swojego nauczyciela matematyki oraz wpłatę 9 zł do dnia 13.01.2017 r.

Więcej informacji na http://www.kangur-mat.pl/index.php

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 45

Rekrutacja do SP 20

Organizacja lekcji

Dziennik elektroniczny

Egzaminy i Sprawdzian

Logowanie