Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj972
mod_vvisit_counterWczoraj2459
mod_vvisit_counterW tygodniu16303
mod_vvisit_counterTydzień temu17291
mod_vvisit_counterW miesiącu63513
mod_vvisit_counterMiesiąc temu57618
mod_vvisit_counterRazem2326674

Online: 13
Twoje IP: 54.145.176.252
,
Dzisiaj mamy: Lut 26, 2017

22
Lut
2017
PERFECT znaczy teraźniejszość i przeszłość. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Danuta Radomska-Filipek   

Zespół Przedmiotowy Języków Obcych 

Lekcje języka angielskiego nie zawsze są łatwe. Czasami trzeba się pomęczyć, aby zrozumieć dlaczego Anglicy komplikują sobie życie tak dziwnym czasem gramatycznym jak „present perfect”,  który raz tłumaczymy jako czas teraźniejszy, a innym razem  jako przeszły. W dodatku często spotykamy się z pytaniem – Have you ever seen / met / been …. ? Czy kiedykolwiek widziałeś/  spotkałeś / byłeś…? Lub How long have you learnt English? Jak długo uczysz się angielskiego? Uczniowie klasy II uczą się już ósmy rok i dlatego niektórzy wzięli udział w konkursie języka angielskiego. Takie konkursy przeprowadzane są co roku, jednak tegoroczne wręczenie symbolicznych nagród było wyjątkowe. Zrobiły to dwie wolontariuszki z Indonezji i Brazylii podczas uroczystego zakończenia ich pobytu w szkole. Na miłe wspomnienie utrwalone na filmie złożyła się praca nauczycielek anglistek z Zespołu Przedmiotowego Języków Obcych: Anny Cichowlas, Anny Orłowskiej-Zyzało, Danuty Radomskiej–Filipek i Agnieszki Sunity. A zdjęcia? Wystarczyło pokazać kilka z nich  i zapytać: Have you ever seen these photos?, aby atmosfera podczas trudnej lekcji  na temat Present perfect zrobiła się całkiem przyjemna. A na koniec została skomentowana, The teacher has just taken a photo of us! Perfect!

Więcej…
 
21
Lut
2017
Jastuś podróżuje po świecie dzięki uczniom naszej szkoły. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

hiszpUczniowie klasy 2c wraz z wychowawczynią nawiązują międzynarodowe przyjaźnie dzięki, czemu maskotka naszego miasta – Jastuś lata po świecie i promuje nasze miasto i szkołę.

W poprzednim semestrze Jastuś poleciał do dalekiej Tasmanii, w tym semestrze zwiedza Finlandię i Galicję w Hiszpanii.  Celem zabawy jest wymiana kulturowa za pomocą regionalnych maskotek. Dzięki temu dzieci uczą się o innych krajach „od podszewki”. Bo to właśnie ich rówieśnicy zabierają zabawkę do domu i dokumentują jeden dzień ze swojego życia. Dzieci prowadzą dzienniki w języku angielskim, w których dokumentują wspólnie spędzone chwile. Uczniowie klasy 2c już bardzo swobodnie jak na swój wiek i możliwości posługują się językiem obcym, co można zobaczyć na blogach przez nich prowadzonych z pomocą wychowawczyni. Jest to wynik integracji języka obcego z codziennymi treściami nauczania oraz możliwość korzystania w szkole z kółka językowego. W naszej szkole właśnie gości Włóczykij (bohater Muminków fińskiej autorki) z Finlandii i Espinate z Hiszpanii.

Zapraszamy na naszego bloga www.toy2017.wordpress.com, oraz www.mascot2017.wordpress.com

Więcej…
 
17
Lut
2017
Zajęcia sportowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Pan Marek Kozyra zaprasza wszystkich chętnych uczniów na zajęcia sportowe (SKS), które odbywają się w czwartki (14.30-15.30) i piątki (13.30-14.30)

 
15
Lut
2017
Szkolny konkurs "Z ortografią za pan brat" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Albin   

21 lutego 2017 o godz.11.45 w s.20 odbędzie się Szkolny Konkurs Ortograficzny "Z ortografią za pan brat" dla uczniów klas III SP 20.

Cele konkursu ortograficznego:

- sprawdzenie znajomości reguł ortograficznych i umiejętności stosowania ich w praktyce

- utrwalenie nawyku stosowania zasad ortograficznych

- podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych

- doskonalenie sprawności poprawnego posługiwania się językiem polskim w piśmie

- wyrabianie czujności ortograficznej

- stwarzanie uczniom możliwości zaprezentowania posiadanej wiedzy i umiejętności

- promowanie uczniów zdolnych

- wyłonienie szkolnych mistrzów ortografii

Wszystkich chętnych zapraszamy i trzymamy kciuki!    buzkaok

 
15
Lut
2017
Konkurs matematyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bożena Tomczak   

Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III o tytuł Mistrza Matematyki SP 20matematyka

                      odbędzie się 17. 02. 2017 o godz. 11.45 w s.23.

                          Potrzebne przybory to linijka i długopis.

                 Chętnych uczniów serdecznie zapraszam i życzę powodzenia.

 
15
Lut
2017
Zebranie Rady Rodziców PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   

Dyrektor Zespołu Szkół nr 11 w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza serdecznie Radę Rodziców na zebranie, które odbędzie się 16 lutego 2017 r. (czwartek) o godz. 17.00 w Zespole Szkół nr 11 w sali 117.

 
14
Lut
2017
Księgarnia Autorska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Koprowska   

aut2Otrzymaliśmy niezwykłe zaproszenie urodzinowe, z którego bardzo chętnie skorzystaliśmy. 13 lutego 2017r. Daria, Justyna, Marcin, Przemek i Adam wraz z panią Anią Koprowską udali się do księgarni Autorskiej, która świętowała swoje pierwsze urodziny. Jako społeczność szkolna wręczyliśmy, na ręce pani Ewy Żmudy – kierownika Autorskiej,  własnoręcznie zrobioną kartkę urodzinową z życzeniami oraz podpisami uczniów i nauczycieli. Był tort, gorąca czekolada i wanna wypełniona rabatami na książki do wyłowienia.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i jeszcze raz życzymy satysfakcji z pracy i rzeszy wiernych klientów, do których również się zaliczamy.

 

Więcej…
 
14
Lut
2017
„It's your world, my world, our world ” - „To Twój świat, mój świat, nasz świat” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Sunita   

„To Twój świat, mój świat, nasz świat” tymi słowami można podsumować tydzień pełen atrakcji, których dostarczyły nam dwie wolontariuszki – studentki z przeciwległych zakątków globu. Desi, pochodząca z wyspiarskiego państwa - egzotycznej Indonezji i Joyce, która przybyła z największego państwa Ameryki Południowej – Brazylii. Joyce, jak przystało na Brazylijkę, w swoje lekcje wplatała dużo muzyki i uczyła elementów latynoskiego tańca, samby, która przebrzmiewa wszędzie, jak kraj długi i szeroki. Słowa z piosenki Shakiry „Lalala” chyba każdemu chodziły po głowie po lekcji z Joyce, jak również utwór „We are one”, skąd pochodzą użyte słowa „To Twój świat, mój świat, nasz świat”. Dobór utworów nie był przypadkowy, gdyż były to piosenki reklamujące Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014, które odbyły się właśnie w Brazylii, z czego Joyce była bardzo dumna. Potrafiła wymienić wszystkich piłkarzy z kadry narodowej, gdyż piłka nożna to w Brazylii prawdziwa legenda. Chłopcy z zapartym tchem słuchali opowieści o Neymarze, Ronaldinho, Pele, Marcelo czy Douglasie Costa.

 

Więcej…
 
13
Lut
2017
Zajęcia w świetlicy szkolnej - prelekcja "Wulkany" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Szymon Osiewała   

img 022 i 9 lutego uczniowie klasy III A - Karolina Drąg, Miłosz Szostak i Szymon Osiewała przeprowadzili zajęcia w świetlicy szkolnej w ramach projektu gimnazjalnego z geografii. Nad projektem czuwa Pani Gabriela Piksa-Sojka. W ramach prelekcji dzieci dowiedziały się, w jaki sposób powstają wulkany, gdzie znajdują się największe z nich oraz dlaczego dochodzi do ich wybuchu. Dzieci zadawały ciekawe pytania, na które udzielaliśmy odpowiedzi. Ku wspólnej radości przeprowadziliśmy również kontrolowany wybuch zrobionego wcześniej wulkanu. Na samym końcu razem z dziećmi lepiliśmy wulkany z masy solnej. Poniżej załączamy zdjęcia ze wspólnej nauki, poprzez zabawę.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 48

Rekrutacja do SP 20

Organizacja lekcji

Dziennik elektroniczny

Egzaminy i Sprawdzian

Logowanie