Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5
mod_vvisit_counterWczoraj610
mod_vvisit_counterW tygodniu615
mod_vvisit_counterTydzień temu11329
mod_vvisit_counterW miesiącu34443
mod_vvisit_counterMiesiąc temu64505
mod_vvisit_counterRazem3355345

Online: 9
Twoje IP: 54.159.85.193
,
Dzisiaj mamy: Maj 21, 2018

20
Maj
2018
JuraPark Krasiejów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agata Mizera-Kulas   

IMG 4239Dnia 15.05.2018 klasy I b i III a udały się na wycieczkę do zaczarowanego i bardzo ciekawego miejsca - Parku Dinozaurów w Krasiejowie. Dzieci przez całą podróż (trwającą prawie dwie godziny) były bardzo grzeczne i z niecierpliwością wyczekiwały momentu przybycia na miejsce. I warto było czekać, bo zabawa była wspaniała. Najpierw dzieci zostały zaproszone na pokład kapsuły czasu, która zabrała nas w niezwykłą, interaktywną podróż poprzez dzieje naszej planety. Przyglądaliśmy się narodzinom Ziemi, powstaniu atmosfery i pierwszym formom życia. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną, która mierzy 1500 metrów.  Następnym etapem wycieczki był pawilon paleontologicznyktóry zabezpiecza największe w Europie skamieniałości płazów i gadów, które oglądaliśmy przez szklaną podłogę. Następnym punktem programu były warsztaty paleontologicznepolegające na preparowaniu z gipsowego bloku „szkieletu” dinozaura. Po szaleństwie na placu zabaw poszliśmy na seans filmowy do kina emocji cinema 5d. Potem odwiedziliśmy Park Nauki i Ewolucji Człowieka gdzie kosmiczny prom przeniósł nas w czasy pierwszych istot ludzkich. Wyposażeni w specjalne kaski mieliśmy możliwość oglądania filmów 3d o pierwszych istotach człekokształtnych. Z wycieczki wróciliśmy uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń.

 

Więcej…
 
20
Maj
2018
ZBIÓRKA RZECZY NA PCK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   

pobraneWYKAZ RZECZY ZEBRANYCH W AKCJI „ZBIÓRKA RZECZY NA PCK”

W SP20 Z ODZIAŁAMI GIMNAZJALNYMI – GIMNAZJUM NR 9

- w roku szkolnym 2017/2018

 

W dniu 15 maja 2018r. pedagog szkolny przekazał  do Oddziału Rejonowego „Polskiego Czerwonego Krzyża”  dla ubogich rodzin i ich dzieci poniższe rzeczy.

Pragnę serdecznie podziękować każdemu, kto przyczynił się do włączenia w akcję zbiórki na PCK, która trwa przez cały rok szkolny w naszej szkole.

 Opiekun wolontariatu szkolnego

Agnieszka Kaczmarska

Więcej…
 
15
Maj
2018
„Lekcja zoologii” Adriana Wruchy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Bańka   

img 01Na ostatniej godzinie wychowawczej Adrian przygotował naszej klasie miłą niespodziankę. Przyniósł jednego ze swoich podopiecznych – przepiękną barwną odmianę węża zbożowego. Adrian przekazał nam dużo ciekawych informacji o warunkach hodowli, wymaganiach i zwyczajach tego gatunku gada. Opowieść uatrakcyjniły dykteryjki z życia rodziny hodującej egzotyczne zwierzęta. Mieliśmy również okazję zaobserwować przebieg karmienia i sposób pobierania przez węża pożywienia. Ponieważ wąż zbożowy jest jednym z najłagodniejszych i przyjaźnie nastawionych zwierząt, ochotnicy mogli go dotknąć, pogłaskać a nawet wziąć do ręki.

Lekcja bardzo nam się podobała. Dziękujemy!

Więcej…
 
13
Maj
2018
Wycieczka do Krakowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Bogusława Lasota   

P1510813W dniu 9 maja 2018 uczniowie klas 3b i 3c wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Celem wycieczki było przede wszystkim poznanie ważniejszych zabytów Krakowa oraz jego historii. Program wycieczki był bardzo bogaty i już o godz. 9.00 przekroczyliśmy bramę Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema, w którym na powierzchni 6 ha parku rozmieszczone są urządzenia demonstrujące zjawiska fizyki, takie jak pryzmat, tarcza Newtona, kalejdoskop. Kolejną atrakcją dla dzieci były warsztaty cukiernicze w najmniejszej na świecie Manufakturze Cukierków, gdzie własnoręcznie uczniowie wyprodukowali/wykonali lizaki na bazie technologii zaczerpniętej z XVIII - wiecznych manufaktur. Następnie spacer po mieście i zwiedzanie Wawelu z Muzeum Katedralnym włącznie. Na zakończenie wycieczki pożegnał nas Smok Wawelski ziejący ogniem, życząc nam szczęśliwego powrotu do domu.

Więcej…
 
11
Maj
2018
Tomek i Kuba piszą o spotkaniu z Michałem Rusinkiem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Miler   

img 11We wtorek 08.05.2018r. nasza klasa 4c oraz klasa 4b z panią Anią – naszą wychowawczynią, która uczy języka angielskiego i plastyki, z drugą panią Anią, która jest naszą szkolną bibliotekarką, i z panią Renatą, która uczy nas języka polskiego - poszliśmy do Miejskiej Biblioteki Publicznej na ulicy Wielkopolskiej 1a w Jastrzębiu – Zdroju - pisze Tomasz Łachut z klasy 4c w swojej relacji z wycieczki. Uczniowie wzięli udział w spotkaniu z pisarzem: „Michał Rusinek to słynny pisarz, który pisze wierszyki i książki dla dzieci. Napisał m.in. książki pt. „Wierszyki domowe”, „Jak Przekręcać i Przeklinać” i „Zaklęcie na w” wyjaśnia Tomek. Cała relacja Tomasza Łachuta znajduje się na stronie klasy 4c .

Również klasa 4b ma swoje sprawozdanie autorstwa Jakuba Dąbrowy; oto fragmenty: Kiedy doszliśmy na miejsce, wszyscy usiedli, pani bibliotekarka pokazała nam trzy ciekawe ławki, które przypominały książki. Kiedy skończyliśmy je oglądać, przyszedł pan Michał Rusinek, zaproszono nas do sali (…).Nasza klasa i inne siedziały już na miejscach, a wtedy wszedł pisarz. Pani bibliotekarka zabrała głos i powiedziała, że dzisiaj są urodziny biblioteki (70 lat) i dała mikrofon panu pisarzowi. Pan Michał Rusinek przedstawił się i powiedział, że cieszy się, że jest coś starszego od niego.

Na początku mówiliśmy o tym, co powinna mieć rymowanka i wiersz, potem były przymiotniki, czyli wymienialiśmy przymiotniki, a pan pisarz je zapisywał w opowiadaniu, które miało trochę luk. Kiedy skończyliśmy, to bardzo śmiesznie wyszło, bo były tam takie wyrazy jak: zabite okno, ruda kura i pierogowa czarownica...relacjonuje Kuba i tak podsumowuje: Moim zdaniem wyjście do Miejskiej Bibliotek Publicznej to fajny pomysł. Spotkaliśmy się już z drugim pisarzem w tym roku szkolnym i przy okazji zwiedziliśmy trochę Jastrzębia.

Tomek tak ocenia spotkanie: Sądzę, że wycieczka do biblioteki nam się udała i była bardzo dobrym pomysłem. Pan Michał okazał się bardzo mądrym i wartościowym człowiekiem. Mam zamiar przeczytać jego książkę.

 

Więcej…
 
11
Maj
2018
Warsztaty w bibliotece PDF Drukuj Email
Wpisany przez Kamila Pasoń   

20180427 094848Uczniowie klasy drugiej po raz kolejny brali udział w warsztatach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jastrzębiu-Zdroju. Głównym celem zajęć jest propagowanie akcji głośnego czytania oraz promocja książki i literatury w szerokim tego słowa znaczeniu. Zajęcia mają na celu motywowanie dzieci do kontaktu z książką i wyrobienie u nich nawyku czytania. Są to bardzo istotne narzędzia procesu wychowawczego mającego na celu wzbogacenie wiedzy młodego człowieka o otaczającym go świecie, wpływają na rozwój zainteresowań oraz kształtują określone postawy.

Więcej…
 
10
Maj
2018
Coś z niczego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Joanna Cuber   

img 01 W naszej świetlicy kontynuujemy cykl pt. "Coś z niczego". Tym razem z butelki po napoju, sznurka i guzika powstała zabawka, która dostarczyła dzieciom wiele radości. Trzeba było wykazać się nie lada sprawnością, aby guzik znajdujący się na końcu sznurka wpadł do butelki.

Więcej…
 
09
Maj
2018
Warsztaty muzyczne „Muzyka świata – Orient”. Warsztaty ekologiczne „Rzeka wiedzy” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Dorota Bańka   

img 3827 kwietnia uczestniczyliśmy w warsztatach muzycznych „Muzyka świata – Orient” zorganizowanych w Mediatece Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach Międzynarodowych Dni Jazzu JAZZtrzębie Festiwal 2018. Mieliśmy przyjemność spędzić czas w towarzystwie chińskiej instrumentalistki Xu Fengxia oraz gitarzysty jazzowego Przemysława Strączka. Wysłuchaliśmy gry na tradycyjnych instrumentach azjatyckich guzheng’u i sanxianie oraz śpiewu orientalnego utrzymanego w konwencji ethno jazzu. Wykorzystując przyniesione ze sobą instrumenty włączyliśmy się w improwizację muzyczną z udziałem wszystkich uczestników warsztatu.

Odwiedziliśmy również Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakładzie Ochrony Wód Ruptawa. Po części teoretycznej odbywającej się w interaktywnej sali dydaktycznej zwiedziliśmy plenerową ścieżkę edukacyjną „Rzeka wiedzy”. Zajęcia podwyższyły naszą świadomość ekologiczną i zachęciły do nieustannego podejmowania pozytywnych działań w zakresie ochrony środowiska.

To inspirujący dzień.

Więcej…
 
08
Maj
2018
„ZBIÓRKA RZECZY NA PCK” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kaczmarska   

pobraneWYKAZ RZECZY ZEBRANYCH W AKCJI „ZBIÓRKA RZECZY NA PCK”

W SP20 Z ODZIAŁAMI GIMNAZJALNYMI – GIMNAZJUM NR 9

- w roku szkolnym 2017/2018

 

W dniu 8 maja 2018r. pedagog szkolny przekazał  do Oddziału Rejonowego „Polskiego Czerwonego Krzyża”  dla ubogich rodzin i ich dzieci poniższe rzeczy.

 

Pragnę serdecznie podziękować każdemu, kto przyczynił się do włączenia w akcję zbiórki na PCK, która trwa przez cały rok szkolny w naszej szkole.

 

 Opiekun wolontariatu szkolnego

 

Agnieszka Kaczmarska

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 27

Rekrutacja do SP 20

Organizacja lekcji

Dziennik elektroniczny

Egzaminy i Sprawdzian

Logowanie