Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4194
mod_vvisit_counterWczoraj2862
mod_vvisit_counterW tygodniu24272
mod_vvisit_counterTydzień temu27655
mod_vvisit_counterW miesiącu88763
mod_vvisit_counterMiesiąc temu118152
mod_vvisit_counterRazem5041088

Online: 114
Twoje IP: 3.233.221.149
,
Dzisiaj mamy: Lut 23, 2020

26
Paź
2012
Przedstawienie poświęcone Januszowi Korczakowi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Renata Miler   

„Powiedz dziecku, że jest dobre, że umie, że potrafi...”

To jedno z przesłań Pana Doktora, czyli Janusza Korczaka, któremu przede wszystkim poświęciliśmy piątkowe przedstawienie w naszej szkole. Rok 2012 został ogłoszony ROKIEM JANUSZA KORCZAKA i my także w naszej szkolnej społeczności chcemy pamiętać o tym Dobrym Człowieku.

Uczniowie klasy IV b, klasy VI a SP oraz klas drugich gimnazjum włączyli się w przygotowania przedstawienia, którego głównymi aktorami byli najmłodsi: Emilia, Zuzanna i Jakub z klasy II a oraz Urszula i Michał z klasy II b, uczestnicy zajęć teatralnych realizowanych w ramach projektu „Dajmy dzieciom skrzydła”. Przedstawili społeczności szkolnej inscenizacje fragmentów dwóch powieści Janusza Korczaka dla dzieci: „Kajtuś Czarodziej” oraz „Król Maciuś Pierwszy”, przepięknie zilustrowane muzycznie przez szkolny Zespół wraz z solistami [Weronika Skrobol – skrzypce; Konrad Kloc – trąbka].

 Dzięki temu przedstawieniu wszyscy w szkole, dzieci i dorośli, mogli poznać lub przypomnieć sobie idee pedagogiczne Janusza Korczaka, jego poglądy dotyczące wychowania dziecka i jego praw.

Dodatkowo w przedstawieniu tym wróciliśmy do Dnia Edukacji Narodowej, dziękując Nauczycielom i Wszystkim Dorosłym związanym z naszą szkołą, za to, że w codziennej pracy wcielają w życie ideały Doktora, Wielkiego Wychowawcy.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Uczniom, Rodzicom i Dziadkowi Uli oraz Nauczycielom, którzy tak chętnie podjęli to działanie, pomogli nam przygotować apel, stroje, dekoracje, kartki z życzeniami i wreszcie posprzątali po skończonym przedstawieniu [brawa dla II b !].

Nasze przedstawienie będzie można zobaczyć jeszcze 27.11.12 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zapraszamy ponownie do współpracy, by „dzieciństwo w bajkę zmieniać”...

Renata Miler, Krystyna Szczęsny, Anna Orłowska – Zyzało
Dorota Bień - Caldzudis, Wioletta Żankowska