Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2285
mod_vvisit_counterWczoraj2740
mod_vvisit_counterW tygodniu23198
mod_vvisit_counterTydzień temu22572
mod_vvisit_counterW miesiącu66048
mod_vvisit_counterMiesiąc temu92297
mod_vvisit_counterRazem4603332

Online: 41
Twoje IP: 18.208.159.25
,
Dzisiaj mamy: Paź 20, 2019

Konferencja promująca Erasmusa+ PDF Drukuj Email
Piątek, 11 Grudzień 2015 11:36

DSCN9675Dyrekcja Zespołu Szkół Specjalnych nr 10 im. ks. prof. J. Tischnera w Jastrzębiu-Zdroju zorganizowała konferencję "Erasmus + i jego komponenty - Edukacja Szkolna, Kształcenie i Szkolenie Zawodowe" 

Konferencja odbyła się w Domu Zdrojowym 3 grudnia 2015 roku. Poświęcona była pozyskiwaniu środków pozabudżetowych w projektach Erasmus+ i dzieleniu się dobrymi praktykami przez uczestników projektów. 

Wśród zaproszonych gości byli Prezydent Miasta pani Anna Hetman oraz pani Joanna Sobotnik, regionalny koordynator programu Erasmus+ w Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Konferencja  rozpoczęła się od prezentacji muzycznej uczniów ZSSnr 10. Następnie zgromadzonych nauczycieli przywitała pani Prezydent Miasta. Pani Joanna Sobotnik przekazała istotne informacje na temat przygotowania i realizacji programów Erasmus+. Kolejny punkt programu to dzielenie się dobrymi praktykami przez placówki oświatowe. 

 

 

Wśród prelegentów wystąpiła pani Danuta Radomska-Filipek, koordynatorka unijnych projektów w naszej szkole. Referat  "Wpływ programu Unii Europejskiej  Erasmus + na wzbogacenie edukacyjnej oferty szkoły",  ilustrowany licznymi zdjęciami i filmami, został z uznaniem przyjęty przez nauczycieli, którzy do tej pory nie realizowali unijnych programów. Jako że projekt „Virtual Eden” otrzymał zaszczytny tytuł  dobrej praktyki, pani Radomska-Filipek jest zobowiązana do dzielenia się swoim doświadczeniem z innymi nauczycielami. Po wystąpieniu w Warszawie i Rybniku było to kolejne spotkanie, na którym koordynatorka mogła zaprezentować nasze dokonania.