Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1235
mod_vvisit_counterWczoraj3464
mod_vvisit_counterW tygodniu7912
mod_vvisit_counterTydzień temu33516
mod_vvisit_counterW miesiącu15634
mod_vvisit_counterMiesiąc temu112108
mod_vvisit_counterRazem5734891

Online: 42
Twoje IP: 35.172.233.2
,
Dzisiaj mamy: Sie 05, 2020

14
Mar
2016
MŁODY PRZYRODNIK W PRZEDSZKOLACH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Katarzyna Madeksza   

img18Miniony tydzień przyniósł wiele radości nie tylko uczniom naszej szkoły, ale także podopiecznym Publicznego Przedszkola im. Przyjaciół Kubusia Puchatka w Gołkowicach oraz Publicznego Przedszkola Nr 24 w Jastrzębiu-Zdroju. Ci ostatni mieli okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych, będących częścią innowacji pedagogicznej MŁODY PRZYRODNIK, wspieranej tym razem przez szkolny samorząd. Przedszkolaki pracowały w myśl hasła: „Nie wyrzucaj- wykorzystaj”. Ich zadanie polegało na stworzeniu kolorowego miasteczka z wyciętych figur geometrycznych z wcześniej przygotowanych, zapisanych kartek papieru. Zużyte kartki papieru po pomalowaniu farbami posłużyły przedszkolakom jako kolorowy papier. Zajęcia te prowadziła pani Anna Orłowska-Zyzało, a dzieciom w pracy pomagały gimnazjalistki z klasy IIIC- Ania Ulbrich, Marlena Czarnecka i Marta Ziółkowska. Produktem finalnym było piękne, kolorowe miasto, które tworzyły domy, bloki, a nawet chmury, słońce i jeżdżące samochody.

Po niespełna półgodzinnej „walce z papierem” czekała na maluchy nie lada gratka- spotkanie z hokeistami Jastrzębskiego Klubu Hokejowego. Nasza mini-drużyna w składzie: Bartłomiej Klocek(III C), Kamil Misterkiewicz (III C) oraz Marcin Płachetka (II C) starała się zakrzewić w przedszkolakach sport, który sami uwielbiają. Chłopcy wraz z opiekunem- panią Katarzyną Madeksza, tłumaczyli ogólne zasady rządzące hokejem, prezentowali medale oraz uczyli w jaki sposób należy prawidłowo trzymać kij hokejowy. Nie zabrakło również strzałów do bramki oraz przymierzania rękawic bramkarza. Były też zabawy i cała masa radości. Dzieci były zachwycone sportem oraz starszymi kolegami, a kiedy dowiedziały się, że chłopcy zaczynali swoją przygodę z hokejem w ich wieku, zapragnęły także spróbować.

Tygryski i Jarzębinki podziękowały nam nie tylko szczerymi uśmiechami, ale także słodkościami oraz własnoręcznie przygotowanymi laurkami. Było to dla nas ciekawe doświadczenie. Te spotkania przypadły do gustu nie tylko przedszkolakom, ale także naszym uczniom. Po dwugodzinnych warsztatach, dzieci z żalem pożegnały się z nami, a my z nimi. Na pewno jeszcze do nich zajrzymy… Dziękujemy za współpracę opiekunkom grup- pani Sonii Szkatule oraz pani Katarzynie Rostalskiej.

mgr Anna Orłowska-Zyzało mgr Katarzyna Madeksza mgr Gabriela Piksa-Sojka