Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2154
mod_vvisit_counterWczoraj3142
mod_vvisit_counterW tygodniu15147
mod_vvisit_counterTydzień temu33516
mod_vvisit_counterW miesiącu22869
mod_vvisit_counterMiesiąc temu112108
mod_vvisit_counterRazem5742126

Online: 47
Twoje IP: 35.172.233.215
,
Dzisiaj mamy: Sie 07, 2020

27
Mar
2017
Australia Day PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Makos-Gałan   

Aus24 marca 2017 r. w naszej szkole odbyły się Dni Australii. Były one skierowane do uczniów klas I-III, które pilnie przygotowywały się do tego wydarzenia.  Pomysł zorganizowania takiego wydarzenia zrodził się podczas udziału klasy 2c SP ( p. Moniki Makos-Gałan) w partnerskim projekcie międzynarodowym ze szkolą Margate School w Australii. Pani A. Sunita, anglista i pomysłodawca tego przedsięwzięcia, zaprosiła do naszej szkoły p. Mitcha Allena, rdzennego Australijczyka, który podczas barwnej prezentacji opowiedział uczniom o swoim pięknym kraju, a także został mile zaskoczony ciekawymi pytaniami w języku angielskim zadanymi przez dzieci z klas I-III. Rodzice klasy 2c upiekli pyszne lamingtony (tradycyjny australijski przysmak), którym mogli poczęstować się wszyscy uczniowie obecni tego dnia, zaś rodzice i uczniowie klasy 6b (Julia, Maja i Mikołaj) przygotowali polskie łakocie dla Australijczyka.  Podczas tego wydarzenia został rozstrzygnięty finał konkursu piosenki anglojęzycznej. Pierwsze miejsce zdobyli Jeremi Majchrzak i Łukasz Sikora z 2c.

Pani A. Orłowska – Zyzało zaopiekowała się częścią artystyczną projektu, wykonując wraz z uczniami gimnazjum wystawę zwierząt australijskich malowanych metodą aborygeńską -  niezwykłe kropkowane malowidła można podziwiać zawieszone w holu na parterze dla klas 1-3. Starsi koledzy z klasy 6b przygotowali prezentacje na temat kontynentu, roślinności, zwierząt itp., których graficzny przekaz także zdobi parter szkoły. Na koniec tego wydarzenia zaproszony gość - Mitch Allen wręczył uczniom klasy 2c certyfikaty zakończenia projektu, sygnowane przez australijską szkołę oraz pamiątkowe bumerangi. Przesympatyczny Australijczyk nagrał dla naszej szkoły niezwykłe pozdrowienia – zapraszamy więc do oglądania.