Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4149
mod_vvisit_counterWczoraj3806
mod_vvisit_counterW tygodniu7955
mod_vvisit_counterTydzień temu29320
mod_vvisit_counterW miesiącu25097
mod_vvisit_counterMiesiąc temu145563
mod_vvisit_counterRazem5632246

Online: 44
Twoje IP: 3.233.229.90
,
Dzisiaj mamy: Lip 06, 2020

13
Gru
2018
Debiut w finale wojewódzkim unihokeja. Zadecydowała loteria karnych. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Bernacki   

zdjW Sosnowcu reprezentacja chłopców naszej szkoły zagrała w środę po raz pierwszy w historii w Finałach Wojewódzkich Unihokeja Igrzysk Dzieci. W czterech meczach grupowych uczniowie 6c i 5b odnotowali komplet zwycięstw, strzelając swoim rówieśnikom 10 goli nie tracąc przy tym żadnego. W półfinale rozgrywek przyszło zmierzyć się nam ze szkołą z Bytomia. Regulaminowy czas nie przyniósł rozstrzygnięcia – na tablicy wyników było 0:0. Przegrana w rzutach karnych (0:2) zadecydowała o awansie do finału bytomian. W „małym finale” padły już gole, choć na koniec także był wynik remisowy 1:1. Wyrównującą bramka dla Katowic padła na niespełna 3 sekundy do zakończenia spotkania. I tym razem nasi uczniowie nie mieli szczęścia w serii rzutów karnych (przegrana 2:3). Oznaczało to, że nasi uczniowie wśród 10 najlepszych szkół podstawowych województwa śląskiego zajęli miejsce tuż za podium. O wyrównanym poziomie 4 czołowych drużyn świadczy fakt, że wszystkie mecze półfinałowe i o miejsca zakończyły się remisem i to rzuty karne decydowały o losach spotkań. Zawody wygrała szkoła z Bytomia.

Wyniki meczów naszej szkoły:
SP 20 – SP Katowice 1:0
SP 20 – SP Zawiercie 4:0
SP 20 – SP Sosnowiec 2:0
SP 20 – SP Radlin 3:0

Półfinały:
SP20 – SP Bytom 0:0 i 0:2 w karnych
SP Tychy – SP Katowice 1:1 i 2:1 w karnych

mecz o III miejsce
SP 20 - SP Katowice 1:1 i 2:3 po karnych

Finał SP Bytom - SP Tychy 0:0 i 3:2 po karnych

Skład: Jakub Onak, Bartłomiej Stolarski, Mikołaj Osiadły, Filip Wojciechowski, Dawid Kapusta, Maciej Poręba, Szymon Mysłowski, Michał Leszko, Sebastian Wojciechowski, Wiktor Zając, Adam Leśniok.

Dzień wcześniej także w Sosnowcu rozegrano Wojewódzki Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Unihokeju Chłopców. Pod nieobecność najstarszych hokeistów z klasy 8 i 3 gimnazjalnej (przebywali na turnieju w Nowym Targu) cenne doświadczenia zbierali ich młodsi koledzy. W stawce 10 drużyn uplasowali się na 7 pozycji.

Skład: Jakub Piechaczek, Mateusz Piechaczek, Paweł Owczarzy, Mikołaj Mrula, Igor Magner, Maciej Woźniak, Antoni Jacak, Jakub Pelaczyk.