Statystyki

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj464
mod_vvisit_counterWczoraj3749
mod_vvisit_counterW tygodniu17322
mod_vvisit_counterTydzień temu22444
mod_vvisit_counterW miesiącu47488
mod_vvisit_counterMiesiąc temu112108
mod_vvisit_counterRazem5766745

Online: 35
Twoje IP: 18.207.108.191
,
Dzisiaj mamy: Sie 15, 2020

innowacje_ang
Europa is Here PDF Drukuj Email
Środa, 19 Listopad 2014 20:42

Klasa V już drugi rok realizuje innowację pedagogiczną z języka angielskiego "Europa is Here". Do tej pory uczniowie mogli usłyszeć tylko swoje nauczycielki mówiące po angielsku Obecnie nadarza się okazja, aby rzeczywiście przekonali się, że Europa jest tutaj! Do naszej szkoły w przyszłym tygodniu przyjeżdżają uczniowie z sześciu krajów - od Norwegii i Estonii na północy Europy, poprzez środkowe Węgry aż do południowych krajów takich jak Rumunia, Bułgaria i Turcja. 

Na ostatnich zajęciach z języka angielskiego piątoklasiści zapoznali się z dokumentami Europass: Biografią językową, Dossier i Paszportem językowym. Obecnie będą mogli uzupełnić "My diary - Mój pamiętnik" o osobach mówiących różnymi językami  oraz innych ważnych wydarzeniach. Pani Danuta Radomska-Filipek w imieniu pozostałych anglistek: pani Anny Orłowskiej-Zyzało, pani  Anny Cichowlas oraz pani Andżeliki Augustyn zaprasza KLASĘ PIĄTĄ wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Krupińską na uroczystość otwarcia współpracy w ramach programu ERASMUS+ "Life is a project, be an entrepreneur and make it successful".  

Uroczystość odbędzie się w środę, 26 listopada, o godzinie 9:00 w holu na pierwszym piętrze. Uczniowie będą mieli okazję nie tylko usłyszeć język angielski, ale także sześć innych.

 04-DSCN2743

 

 
Where is the Post Office? PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 14 Październik 2013 17:15

Innowacja: EUROPE IS HERE!

LEKCJA KONWERSACJI

 

Dodatkowe lekcje konwersacji w języku angielskim dają uczniom możliwość nie tylko rozwijania kompetencji językowych, ale również kształcenia umiejętności uniwersalnych takich jak: rozwijanie zainteresowań, nabywanie umiejętności samodzielnego uczenia się, twórczego myślenia oraz pracy w grupie. Lekcje te stwarzają  również szanse na większe zaangażowanie wszystkich uczniów (nawet mniej uzdolnionych językowo).  Podczas kolejnych zajęć  szczególny nacisk położono na zdobywanie umiejętności efektywnego komunikowania się przydatnego między innymi podczas podróży zagranicznych. 

 

1-DSCN0821

-      Excuse me, where is the Police Station?

-      Go down Pine Street, take the second on the right. The police station is next to the Fire Department, opposite the book store.

 

-      Could you tell me where the bar is ?

-      The bar is next to the Chinese restaurant.

 

 

3 października 2013 odbyła się lekcja  „Where is the Post Office?” na temat udzielania informacji dotyczących usytuowania budynków w mieście.

 

Treści nauczanie - wymagania szczegółowe: I.7. podróżowanie i turystyka, VI.6. Uczeń reaguje ustnie w prostych sytuacjach dnia codziennego – prosi o informacje; VIII.1. Uczeń przetwarza tekst: - przekazuje ustnie informacje uzyskane z tekstu słuchanego lub czytanego.

 

Lekcję prowadziła mgr Angelika Augustyn.

2-DSCN0822

 

4-DSCN08265-DSCN0827

6-DSCN0829

8-DSCN0832

9-DSCN0828

 

 
DIAGNOZA SZKOLNA I „NEXT MOVE” PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 30 Wrzesień 2013 19:23

Kończąc szkołę podstawową, nasi uczniowie musieli wykonać następny ruch i wybrać gimnazjum. Zdecydowana większość zdecydowała się na Gimnazjum nr 9 w Zespole Szkół nr11. Następny ruch, czyli NEXT MOVE to także tytuł podręcznika do języka angielskiego wydanego przez Wydawnictwo PEARSON (dawniej LONGMAN).

DIAGNOZA SZKOLNA

Wydawnictwo Pearson zaoferowało nowe narzędzie diagnostyczne – Diagnozę Szkolną.  Jest to „…innowacyjny system oceniania wiedzy i postępów ucznia na wszystkich szczeblach edukacji szkolnej. To bogaty pakiet dla szkół podstawowych i gimnazjalnych (…), na który składają się testy diagnostyczne, program naprawczy z kartami pracy do testów oraz kartami pracy dla uczniów zagrożonych dysleksją lub z dysleksją, a także generowane systemowo raporty wyników.

Diagnoza Szkolna Pearsona skupia się na badaniu dwóch istotnych obszarów:

1.stopnia opanowania umiejętności wymienionych w nowej podstawie programowej,

2.stopnia przygotowania do egzaminów zewnętrznych z języka angielskiego”.

Klasy pierwsze i trzecie gimnazjum pisały we wrześniu testy: umiejętności i gramatyczno-leksykalny, a wyniki testów umieszczone są w dzienniku elektronicznym Librusie.

Więcej…
 
Test Dobry start Klasa 4. PDF Drukuj Email
Środa, 25 Wrzesień 2013 20:29

Innowacja pedagogiczna: Europe is Here - Europa jest tutaj

 

Wrzesień 2013-09-25

  1. 1.TEST DOBRY START, język angielski,4, Wydawnictwo Pearson.

„Test Dobry Start to test umiejętności badający opanowanie nowej podstawy programowej poprzedniego etapu edukacji - klas 1-3. Test bada podstawowe umiejętności takie jak: rozumienie ze słuchu, czytanie ze zrozumieniem, pisanie (w formie przepisywania słów do tekstu z lukami), komunikację (funkcje językowe) oraz rozumienie słownictwa. Test częściowo zawiera już typy zadań zbliżone do takich, jak na późniejszym sprawdzianie szóstoklasisty, sprawdza więc również wstępnie umiejętności uczniów mierzone później przez diagnozę CKE.”

Wydawnictwo Pearson „Diagnoza szkolna”

 

Więcej…
 
Innowacja pedagogiczna: Europe is Here - Europa jest tutaj PDF Drukuj Email
Środa, 25 Wrzesień 2013 19:54

In varietate Concordia

Jedność w różnorodności

Dewiza Unii Europejskiej

 

 

 

INNOWACJA PEDAGOGICZNA  Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

 

 

EUROPE IS HERE  -  EUROPA JEST TUTAJ

 

Opracowała:

mgr Danuta Radomska-Filipek

nauczycielka języka angielskiego

 w Zespole Szkół nr 11 w Jastrzębiu-Zdroju

 

 

Więcej…