10-latek potrącony na pasach

fot. archiwum

Kolejny wypadek na przejściu dla pieszych. Do potrącenia 10-letniego chłopca, który szedł razem z kolegami, doszło w środę, 2 marca, po południu na ulicy Cieszyńskiej. Jak informuje KMP w Jastrzębiu-Zdroju, pieszy ucierpiał w wyniku uderzenia przez autobus komunikacji miejskiej. 10-latek z obrażeniami nogi trafił do szpitala. Policjanci wciąż wyjaśniają okoliczności środowego zdarzenia. Z relacji kierowcy wynika, że nie zauważył chłopca, który został uderzony tylną częścią pojazdu, dlatego stróże prawa nie wykluczają, iż doszło do wtargnięcia na pasy. Mężczyzna prowadzący autobus był trzeźwy.

 1. Edek z fabryki kredek

  Masz racje a jeszcze te durne rowerki tez moga przejezdzac przez przejscia durne przepisy wymyslane przez durni

 2. Nie wiem Kto gorszy; A wiecie na co pójdą te mandaty… Czy Ci co Wprowadzili pierwszeństwo pieszych zbliżających się do przejść z nieoświetlonych poboczy w szarych ubraniach w zlej widoczności pogodowej nie są znacznie gorszymi głupkami a nawet mordercami.!.jako pieszy zawsze się zatrzymuję, ale jak idąc chodnikiem i widzę kilka jadących samochodów nawet nie dochodzę do pasów ,niech przejadą. .Pieszy powinien te np.4-5 aut przepuścić!! Bo tak- to kierowcy beda stać przed pasami od rana do wieczora!-a jak któryś pieszego nie dojrzy schowanego za znakiem lub barierą!! Po zmianie przepisów większość pieszych wcale nie zwraca uwagi na przejściach wchodzą prosto pod samochód tak samo rowerzyści jedzie ścieżką i ni stąd ni zowąd wjazd na drogę . Niech policja najpierw wreszcie zrobi porządek z rowerzystami , jedzie po pasach . W w TVP1 rozpuszczano się w szczęściu i błogości jak to dobrze, że drakońsko podnieśli mandaty drogowe . Ileż to kolizji mniej! –ojeje jej , zapomnieli dodać, że te biedne ludziska -nawet Ci co starają sie jeździć w miarę przepisowo_ w obawie przed polowaniami często zwyczajnie rezygnują z wyjazdów na drogi. Zakłamanie już osiągnęło zenit a biznes w tych sprawach stał sie tak bardzo dla budżetu opłacalny, że w wielu miastach nawet Straż Miejska rozważa powołanie drogówki. Zachodzi pytanie : dlaczego do KD nie wprowadzono przepisu który pozwalał by za złe oznakowanie drogi nakładać do 100000zł grzywny i za celowe stwarzanie sytuacji w kierunku wymuszania mandatów to kolejne 100000 zł

   1. No masz rację. To się nazywa przejazd.
    A co do pedalarzy.
    Piękna nowa droga Pawłowice Pszczyna w 80% obok drogi leci piękna wyasfaltowana ścieżka rowerowa. Ale pedalarz musi popierniczyć środkiem drogi bo ma taki kaprys. W Jastrzębiu tłumaczą że na ścieżce jest kostka – tam jest asfalt taki sam jak na drodze. Więc pedalarz to stan umysłu – zawsze musi uprzykrzać życie innym.

  1. To jest niemożliwe żeby kobieta pierwszy raz coś tak mądrego napisała w komentarzach na Jastrzębskim portalu. Na pewno jesteś facetem który podpisał się jako “OLA” . Dobrze piszesz, dać Ci piwa “OLO”.:)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis