1000 zł mandatu za „łyse” opony

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Jastrzębska „drogówka” zatrzymała niedawno do kontroli drogowej samochód osobowy VW, którym kierowała 22-letnia kobieta. Mundurowi od razu zauważyli, że stan techniczny pojazdu pozostawia wiele do życzenia. Samochód miał pękniętą przednią szybę czołową na całej szerokości oraz „łyse” opony na przedniej osi. W trakcie sprawdzania „osobówki” w policyjnych systemach wyszło także na jaw, iż dowód rejestracyjny jest już zatrzymany w związku ze złym stanem technicznym pojazdu. Nieodpowiedzialna kierująca została ukarana mandatem, który według nowego taryfikatora wniósł 1000 złotych. Samochód został odholowany na parking strzeżony. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

 1. Ja Pierre Dole

  Ładne koszty. Pozostaje nam, gnębionym niestety zgodnie z prawem kierowcom, tylko jedno. Za każdym razem szczegółowo oglądać radiowóz. W razie najmniejszych zastrzeżeń natychmiast dzwonić po policję, aby nałożyli mandat na kierowcę radiowozu. Wysokie mandaty mogą być bronią obosieczną.

   1. Ja Pierre Dole

    Nie, mi akurat tutaj bardzo pasuje. Jeżdżę nowym samochodem, nie łamię przepisów, lubię górników, właścicieli psów i kotów oraz młodzież. Szkoda mi takich ludzi jak ty, co to wszystkim mają za złe a nic bardziej ich nie cieszy jak nieszczęście innych.

   1. Ja Pierre Dole

    Wezwałbym policję i zgłosił szkodę do ubezpieczenia. Rozumiem że „dziunia” ma tutaj znaczenie prześmiewcze. Nie rozumiem tylko dlaczego oceniasz człowieka po tej jednej sytuacji. Nie świadczy to dobrze o tobie.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry